TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

20.08.2010

Oświadczenie: Sztuczna murawa nie jest problemem!

W związku z artykułami i zapowiedziami pierwszego spotkania Arki w tym sezonie na boisku w Gdyni pragniemy odnieść się do uwag i sugestii autorów dotyczących sztucznej murawy stadionu rugby.

We wspomnianych artykułach (Przegląd Sportowy oraz Dziennik Bałtycki) nadinterpretacją autorów jest opisywanie sytuacji kadrowej zespołu i łączenie kontuzji zawodników oraz planu zajęć zespołu z treningami na sztucznej murawie.

Odniósł się do tego dzisiaj także trener Dariusz Pasieka tłumacząc, że ilość treningów wynika z doświadczenia wykonanej już pracy i użytkowania tej murawy w ub. rundzie jak i informacji uzyskanych przez trenera z innych klubów zachodnich grających na podobnej nawierzchni co Arka.

Także kontuzje Mateusza Sieberta, Wojciecha Wilczyńskiego nie wynikały z gry na sztucznej murawie, a kontuzja Andrzeja Bledzewskiego ujawniona na meczu z Wisłą w Krakowie była efektem lat gry i przeciążeń treningowych.

Wiemy jak spore emocje towarzyszyły uznaniu boiska ze sztuczną murawą przez niektóre kluby, ale po okresie gry przez całą rundę wiosenną nie należy interpretować iż przyczyną kontuzji zawodników są treningi lub gra na sztucznym boisku. Takie murawy są powszechnym standardem w wielu krajach i rozgrywkach ligowych.Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia