TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

06.08.2010

Konferencja przed rozpoczęciem sezonu. Celem Arki 8 miejsce!

W czwartek odbyła się konferencja prasowa na której podany został cel jaki postawił przed trenerem i zespołem Zarząd Klubu. Cel jest ambitny, a określa go 8 miejsce w tabeli na koniec sezonu. Za tą lub za wyższą lokatę drużyna otrzyma bowiem dodatkową premię.

Zobacz zapis z konferencji : TUTAJ.

Na spotkaniu obecni byli Przewodniczący Rady Nadzorczej Witold Nowak, dyrektor sportowy Andrzej Czyżniewski, oraz trener Dariusz Pasieka.

Jako pierwszy głos zabrał Przewodniczący Witold Nowak, który przedstawił cel sportowy dla drużyny na najbliższy sezon. Celem jest 8 miejsce w tabeli. Przekazał również, że regulamin wynagrodzenia zawodników przewiduje wzrost otrzymanych na koniec premii w zależności od zajętej lokaty począwszy od 8 miejsca.Przed zespołem stoi więc nie lada wyzwanie, gdyż przypomnijmy, że w swojej historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej Arka zajęła najwyższe miejsce w sezonie 1977/78 - była to 7 lokata, a dwa lata poźniej właśnie 8.

W ostatnich sezonach po powrocie do Ekstraklasy najwyższym było 11 w sezonie 2006/2007 kiedy to Arka zdobyła 40 pkt przy dodatnim bilansie bramkowym 43-39. W dwóch ostatnich sezonach było to 14 miejsce i co mamy świeżo w pamięci w dość szczęśliwych okolicznościach.

Ten sezon będzie dla Arki 12 w Ekstraklasie. Do tej pory: 330 meczy, 318 punktów, 97 zwycięstw -96 remisów -137 porażek, bramki: 322-408.

Bilans spotkań w zeszłym sezonie to 7-7-16 br 28-39.

Nie trzeba więc nikogo przekonywać, że czekamy na jak najszybsze osiągnięcie liczby 100 wygranych spotkań!

Politykę transferową i etap przebudowy drużyny podsumował dyrektor sportowy Andrzej Czyżniewski:Minął rok, od kiedy objąłem stanowisko dyrektora sportowego w Arce Gdynia. W tym roku wykonaliśmy naprawdę bardzo dużo pracy. Jeśli miałbym dokonywać oceny od strony sportowej, jestem niezadowolony porównując ogrom pracy jaką wykonaliśmy do postępu jaki nastąpił pod względem sportowym. Sądziłem, że będzie to znaczniejszy i szybszy postęp. Niestety wszystko zweryfikowało boisko. Tak jak trener, czy działacze są tak dobrzy, jak ostatni wynik, tak samo my jesteśmy tak samo dobrzy, jak wyniki ostatniego sezonu, z których osobiście nie jestem zadowolony.

Przez ostatni rok z drużyny z różnych przyczyn odeszło dziewiętnastu zawodników. Praktycznie możemy powiedzieć, że jest to cała kadra zespołu. Jeżeli dodamy do tego zawodników, którzy w poprzednim sezonie 2008/2009 występowali w kadrze zespołu i odeszli, jak np. Nawrocik, Żuraw, Zakrzewski, czy Scherfchen, to widać, że fluktuacja w drużynie jest bardzo duża.

Dokonując analizy pod względem sportowym doszukujemy się tutaj pewnej przyczyny. Patrząc wstecz na ostatnie trzy lata, to ilość zmian zawodników była bardzo duża. W tym sezonie, te działania, które podjęliśmy, były działaniami świadomymi, obliczonymi na to, że zdecydowanie chcielibyśmy poprawić jakość sportową drużyny. To jest związane nierozerwalnie z poziomem budżetu. Często spotykamy się z wątpliwościami, co do jego wysokości. Chciałbym zapewnić, że te informacje, które się ukazywały o zwiększeniu budżetu mają odzwierciedlenie w obecnej kadrze. Dzięki zwiększeniu budżetu udało nam się zakontraktować nowych zawodników.”


Do postawionego celu odniósł się oczywiście trener Dariusz Pasieka:Na pewno ten plan jest ambitny. Będziemy robić wszystko, żeby ten plan zrealizować. Faktem jest, że polska liga jest nieprzewidywalna. Drużyny potrafią zagrać dwie różne rundy i zdarza się to bardzo często. Zwłaszcza w ubiegłym sezonie było to widać. Miejmy nadzieję, że nam się to nie zdarzy i zagramy równy sezon i cel, który został określony przez zarząd klubu zostanie przez nas zrealizowany.

O tym jak ten cel realizować będzie trener Dariusz Pasieka mówił także w specjalnym wywiadzie zamieszczonym TUTAJ


tomryb, wypowiedzi notował Bartłomiej Hapka.Poprzedni Następny

Mapa Strony