TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

03.08.2010

Trening i konsultacje lekarskie.

W dniu dzisiejszym żółto-niebiescy rozpoczęli bezpośrednie przygotowania do inaugurującego sezon 2010/2011 spotkania z Wisłą w Krakowie.

Pogoda ponownie nie rozpieszczała piłkarzy, dlatego obchodzący dzisiaj urodziny trener Dariusz Pasieka zarządził na jedynym popołudniowym treningu zajęcia na hali lekkoatletycznej. Zawodnicy skupili się nad poprawą koordynacji ruchowej. Trener przygotowania motorycznego Grzegorz Witt zaordynował arkowcom całą gamę ćwiczeń.

Zawodnicy trenowali w parach, a zadania wykonywano z piłkami i na materacach.

Druga część treningu odbyła się na boisku bocznym GOSIR-u, gdzie zawodnicy wykorzystując zmniejszenie natężenia opadów przez około pół godziny biegali w różnym tempie na krótkim dystansie.

Na zajęciach nie było Mirko Ivanovskiego, który załatwiał sprawy związane z pobytem w Polsce oraz trzech kontuzjowanych graczy, którzy udali się rano z koordynatorem sztabu medycznego Markiem Gadułą na konsultacje i badania do kliniki Rehasport w Poznaniu. Prognozy okazały się dobre i wykluczyły najgorsze brane pod uwagę warianty.

W przypadku Wojciecha Wilczyńskiego kłopoty z kolanem mają podłoże wyłącznie przeciążeniowe, związane z intensywnymi przygotowaniami na zgrupowaniu. Nie ma więc żadnych nowych uszkodzeń związanych z niedawną artroskopią kolana. Objawem ostatnich problemów był lekki ból w przyczepie mięśnia, za dwa dni powinien wznowić lekki trening.

Ante Rozica mającego problemy z mięśniem dwugłowym ucieszyła z kolei informacja o braku krwiaka, co skomplikowałoby i tak przeciągajacą się rehabilitację. Dzięki temu 14 dni po urazie Ante dowiedział się, że jest szansa iż za tydzień wróci do treningów. Teraz czeka go intensywna rehabilitacja pod okiem naszego sztabu medycznego.

Robert Bednarek po ostrzyknięciu (określenie medyczne) najbardziej bolącego punktu zbitej pięty powinien także pojutrze wznowić mniej obciążające zajęcia.

tomryb, Alek ReymanPoprzedni Następny

Mapa Strony

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia