04.08.2010

Młoda Arka wygrała sparing w deszczu Powołania do kadry.

Mimo padającego obficie deszczu dzisiejszy sparing ME z grupą selekcyjną do kadry U-19 Michała Globisza odbył się i zakończył wygraną Młodej Arki 1:0 (1:0).

Spotkanie rozstrzygnęło się już w 1 minucie gry kiedy to po prostopadłym podaniu Damiana Rysiewskiego Mateusz Szwoch strzelił w prawy dolny róg obok interweniującego bramkarza.

Arka ME : Szromnik - Mokwa, Żołnierewicz (46' Kostkowski), Brodziński, Liberacki (55' Pionk), Ziętarski - Patelczyk (46' Kiernozek), Szwoch, Rysiewski (55' Króll) - Bębenek (Słowiński), Dąbrowski.

Ulewny momentami deszcz spowodował, że w II połowie po konsultacji ze szkoleniowcami obu drużyn sędziowie zakończyli spotkanie po 30 minutach gry.

Arka grała z mocnym pressingiem i agresywnie w środku pola, co dawało efekty w postaci kilku okazji Mateusza Szwocha w pierwszej części. Po przerwie w trudnych warunkach ciężko było przeprowadzić składną akcję i wynik do przerwania meczu w 75 min. nie uległ już zmianie.

Warto dodać, że na tle zawodników określonych przez trenera Globisza jako kandydaci do gry w kadrze U-19, młodzi arkowcy zaprezentowali się bardzo dobrze - co podkreślał po meczu trener Dariusz Mierzejewski.

Właśnie powołanie do kadry U-19 na dwa mecze (wtorek i czwartek) ze Szwecją otrzymał Damian Rysiewski.

Z kolei Michał Szromnik i Krystian Żołnierewicz otrzymali powołanie na konsultację kadry U-18 w dniach 18-19.08 w Grodzisku.