Grali juniorzy: Wyjazdowa wygrana w CLJ U19

Rozgrywki rozpoczęły nasze najstarsze zespoły juniorskie. W rozgrywkach ogólnopolskich Centralnych Lig Juniorów na inaugurację komplet punktów zgarnęli podopieczni Roberta Wilczyńskiego

Centralna Liga Juniorów U19 – 27. kolejka

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia U19 1:2 (1:2)

Bramki: Orzeł 13’ – Marek 22', Szymański 43' (k)

Arka U19: Depka - Ozimek, Vereshchak (46 'Elwart), Sikora, Barbugli (73' Pałuczak), Marek (43' Laszczyk), Klimczuk, Gnabasik, Jurkiewicz ( 85' Kolasa), Walczak (65' Łyszkiewicz-Dustet), Szymański

W pierwszym kwadransie gospodarze objęli prowadzenie, po uderzeniu w okienko z niemal 20 metrów. 9 minut później Jurkiewicz lewą stroną wygrał pojedynek 1x1, dograł piłkę wzdłuż bramki, a zamykający Marek nie miał problemu z umieszczeniem jej z bliskiej odległości. Tuż przed przerwą Arka objęła prowadzenie. Szymański odebrał sprytnie piłkę bramkarzowi i został faulowany. Po chwili sam wykonał rzut karny i dał 3 punkty młodym Arkowcom.

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

Pamiętam jak około 10 lat temu byłem z I zespołem w Nowym Sączu i temperatura była bliska 30 stopni... Teraz też nam przyszło zmierzyć się z zawodnikami Sandecji oraz pogodą. Doświadczył tego Marek , który musiał niestety szybciej zejść z placu gry. Pierwsze mecze są zawsze zagadką, a spotkania z beniaminkami są z reguły dynamiczne i otwarte. Cieszymy się ze zwycięstwa.  Pięć pierwszych kolejek pokaże na co stać nas w tym sezonie.

Centralna Liga Juniorów U17 – 28. kolejka

Arka Gdynia U17 - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Bramki: Drećko 90'

Arka U17: Derc - Trzyński, Dubiela, Madziuk, Wiśniewski, Wyszomierski, Pasternacki (75' Piasecki), Kaczmarek (46' Ziółkowski), Krauze (32' Kolckowski), Czerowałów (62' Freiberg), Zakrzewski (80' Śmigielski)

Niestety w inauguracyjnym pojedynku na swoim stadionie, podopieczni Krzysztofa Janczaka przegrali z Pogonią Szczecin 0:1. Bramkę stracili w 90 min. meczu...

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Szkoda pracy całego zespołu w całym meczu, gdy bramkę się traci w 92 minucie... Zabrakło nam odpowiedniej koncentracji przy rzucie wolnym. Mieliśmy swoje trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale brakowało nam skuteczności.