TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.03.2023

Arka Gdynia świętuje Dzień Jedności Kaszubów

19 marca obchodzony jest Dzień Jedności Kaszubów. Świętujemy i my! Nie ograniczamy się jednak do jednego dnia, a celebrację rozciągamy na blisko dwa tygodnie.

Dzień Jedności Kaszubów stanowi upamiętnienie pierwszej pisemnej wzmianki o Kaszubach, która miała miejsce w bulli papieża Grzegorza IX z 19 marca 1238 roku. To bardzo ważne święto dla Gdyni i naszego regionu, z którego pochodzi wielu kibiców żółto-niebieskich. Doceniając ich codzienną obecność w życiu Arki Gdynia, chcemy pokazać istotę daty 19 marca.
 
Startujemy już dzisiaj, a napięcie będzie tylko rosło. Wszystko dlatego, że szykujemy dla Was dużą niespodziankę. Jesteśmy pewni, że pozytywnie Was zaskoczymy.
 
W iście kaszubskim nastroju będziemy zmierzać do meczu z Górnikiem Łęczna, który odbędzie się na Stadionie Miejskim #wGdyni w poniedziałek 13 marca o godzinie 18:00. Zobaczymy i usłyszymy kaszubskie akcenty - na telebimach pojawią się dedykowane grafiki oraz inne żółto-czarne akcenty.
 
Z racji obchodów Dnia Jedności Kaszubów 19 marca, cały kolejny tydzień będziecie mogli świętować razem z Arką. W naszych social media dostrzeżecie specjalnie przygotowaną szatę graficzną w kolorystyce i z elementami kaszubskimi. Ponadto dostępne będą kaszubskie gadżety i akcesoria przygotowane przez Oficjalny Sklep Arki Gdynia.
 
Puentą całych obchodów z Arką Gdynia będzie wyjazdowe spotkanie z Odrą w Opolu, które przypada właśnie na niedzielę 19 marca.
 
Bądźcie z nami w tym wyjątkowym dla naszego regionu czasie! Zaczynamy!
 
 
 
 
*** 
 
Arka Gdiniô fejrëje Dzéń Jednotë Kaszëbów
 
19 strëmiannika je Dzéń Jednotë Kaszëbów. Më téż chcemë swiãtowac! Równak nie mdzemë sã ògranicziwac leno do jednégò dnia, a fejrowanié mómë rozcygnioné na wnetka dwa tidzenie!

Dzéń Jednotë Kaszëbów òstôł ùstanowiony na wdôr pierszi pismionny wzmianczi ò Kaszëbach, jakô bëła sparłãczonô z bùllą piapiéża Grégòra IX z 19 strëmiannika 1238 rokù. Je to baro wôżné swiãto dlô Gdini ë dlô naszégò regionu, z jaczégò pòchôdô wiele kibiców żôłto-mòdrëch. Cobë achtnąc jichną codniową bëtnosc w żëcym Arczi Gdiniô, chcemë pòkôzac wôgã datë 19 strëmiannika.
 
Sztartëjemë ju dzysô, a nôpiãcé mdze leno rosc. Wszëtkò prawie dlôte, że szëkùjemë dlô Waju wiôlgą niespòdzôwnotã. Jesmë gwës, że më miło Waju zaskòczimë!
 
W richtich kaszëbsczim dëchù bãdzemë zgrôwac do miónków z Górnikã Łãcznô, jaczé zagrajemë na Miejsczim Stadionie #wGdini w pòniedzôłk 13 strëmiannika ò gòdznie 6:00 wieczór. Prawie tedë ùzdrzimë ë ùczëjemë kaszëbsczé akceńtë – na telebimach mdzemë pòkazywac dedikòwóné graficzi ë jinszé czôrno-złoté elemeńtë.
 
Z leżnotë fejrowaniô Dnia Jednotë Kaszëbów 19 strëmiannika, całi pòstãpny tidzéń më bãdzemë mòglë swiãtowac razã z Arką. W naszich social médiach ùzdrzita specjalno przërëchtowóny graficzny ùkłôd w kaszëbsczich farwach ë z regionalnyma elemeńtama. Òkróm tegò bãdą przistãpné kaszëbsczé gadżetë ë akcesoria przërëchtowóné przez Òficjalny Króm Arczi Gdiniô.
 
Pòdrëchòwanim całégò fejrowaniô z Arką Gdiniô mdze rézowé zéńdzenié z Òdrą w Òpòlu, jaczé wëpôdnie prawie w niedzelã 19 strëmiannika.
 
Bãdzeta z nama w tim òsoblëwim dlô naszégò regionu czasu! Chcemë le zaczącPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia