TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.05.2022

Co wiemy na dziś? Michał Kołakowski o przyszłości

Drodzy Kibice!

 

Od przegranego meczu barażowego minęło kilka dni, jednak złość i rozczarowanie nie ustępują. Do bezpośredniego awansu potrzebowaliśmy jednego punktu więcej. Drugiej szansy, jaką były baraże, nie wykorzystaliśmy. W czwartek zagraliśmy zły mecz, przegraliśmy.

 

Czego zabrakło do awansu? Przede wszystkim lepszego punktowania w pierwszej części sezonu. Na pewno nie zabrakło jednak determinacji. Udowodniliśmy to wiosną. Rok rozpoczynaliśmy ze stratą 10 punktów do drugiego miejsca. Wierzyliśmy w awans bezpośredni i był on na wyciągnięcie ręki. Wygrywaliśmy mecz za meczem, ale w końcówce nie daliśmy rady. Tym bardziej boli.

 

Wszystkim w Klubie zależało na awansie równie mocno jak Kibicom, gwarantuję. Jesteśmy tak samo wściekli. Najlepsze, co możemy teraz zrobić, to wykorzystać te emocje jako motywację do jeszcze cięższej pracy.

 

Gdy spadliśmy z Ekstraklasy, zakładaliśmy powrót w ciągu dwóch lat. Nie udało się. Jednak złość nie może przysłonić tego, co osiągnęliśmy przez ten czas. W najbliższych tygodniach przedstawimy podsumowanie dotyczące dotychczasowej działalności Klubu. Oddzielimy to, co za nami, by w pełni skupić się na przyszłości. 

 

Co wiemy na dziś?


- Kontrakt trenera Ryszarda Tarasiewicza upływa wraz z końcem czerwca. Trwają rozmowy nad nową umową.

- Wkrótce wygasają również kontrakty ośmiu zawodników z kadry pierwszej drużyny (Gordan Bunoza, Adam Deja, Djibril Diaw, Martin Dobrotka, Leonid Otczenaszenko, Paweł Sasin, Marcus da Silva, Dariusz Szczerbal). Z każdym z zawodników odbędziemy indywidualne rozmowy, po zakończeniu których poinformujemy o podjętych decyzjach. W trakcie minionego sezonu Klub skorzystał z klauzuli przedłużenia kontraktu Fabiana Hiszpańskiego.

- Jednym z kluczowych założeń polityki transferowej, którą wprowadziliśmy do naszego Klubu jest podpisywanie długoterminowych umów z zawodnikami. Chcemy kontynuować to w przyszłości. Dzięki temu gracze stanowiący trzon zespołu są związani z Arką ważnymi umowami.

- Okres przygotowawczy z pierwszym zespołem rozpocznie grupa zawodników z drużyny wicemistrzów Polski do lat 18.

- Chcemy, aby w przyszłym sezonie nasza kadra była równie mocna. Jedno pozostanie niezmienne: nie pozwolimy na zaciąganie zobowiązań bez pokrycia. Powrót do stabilności finansowej Klubu był długim i trudnym procesem, którego nie można zaprzepaścić.

 

Niech powyższy komunikat będzie zwiastunem kolejnych dobrych praktyk, które zamierzamy wdrożyć w najbliższym czasie i tym samym rozwinąć komunikacje na linii Kibice – Klub. 

 

Dziękujemy za Wasze wsparcie i liczymy, że będziecie z drużyną w kolejnym sezonie.


Michał Kołakowski
prezes zarządu Arki Gdynia SA
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia