24.04.2022

Grała młodzież

Kolejne mecze rozegrała nasza młodzież. Wysokie zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - Grupa Mistrzowska - 2. kolejka

Gryf Słupsk - Arka II Gdynia 4:0 (3:0)

Bramki: Zieliński 12', Gregorek 24', Gregorek 29', Dąbrowski 90'

Arka: Otczenaszenko – Puścikowski (60’ Jasiński), Mirończuk, Tandecki (45’ Skręta), Miotk – Zamarripa (45 Pieńczykowski), Faltyński – Przyborowski, Parulski, Rusnak (70’ Pyrek) – Staniszewski (45’ Trela).

Na zakończenie sezonu zasadniczego Arka zdobyła w Słupsku komplet punktów, ale w sobotę to Gryf zrewanżował się za tamtą porażkę. Spotkanie toczyło się na nierównym boisku, którego stan utrudniał grę w piłkę na normalnym 4-ligowym poziomie. Zdecydowanie lepiej radzili sobie w tych warunkach gospodarze, którzy prostymi środkami próbowali przedostać się pod bramkę naszego zespołu. Również w grze obronnej bardzo ostra i zdecydowana gra Gryfa, często na pograniczu faulu, przerywała akcje ofensywne gdynian. W 10 min. Arka zdobyła, wydawało się, że prawidłową bramkę, której jednak nie uznał sędzia po sygnalizacji pozycji spalonej. Później brakowało wykończenia Parulskiego i Staniszewskiego w sytuacjach "sam na sam".

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Gryfa, gdyż po błędach bloku obronnego gospodarze zdobyli trzy bramki. W drugiej części, po korektach w składzie, Arka postawiła wszystko na jedną kartę, mocniej zaatakowała, jednak nie udało się zdobyć z tych akcji gola. Najbliżej szczęścia żółto-niebiescy byli po strzałach Faltyńskiego i Pyrka. W 90 min. po szybkiej kontrze gospodarze ustalili wynik na 4:0. Podsumowując, wygrana Gryfa była w pełni zasłużona, choć może za wysoka. Arka musi poprawić w kolejnych meczach grę obronną i finalizację akcji ofensywnych.

TABELA

Centralna Liga Juniorów U18 - 25. kolejka

Arka Gdynia - Wisła Kraków 2:4 (2:2)

Bramki: Mikulski 2', Galiński 45' k. - Skrobański 40', Gądek 42' k., Gurgul 69', Urbański 84'

Arka: Gołoś - Tomal, Baranowski, Mikulski, Lipkowski, Skóra, Zieliński (89'Capar), Galiński (59' Romanik), Soboczyński, Babś (59' Łyszkiewicz-Dustet), Kroczyński (46' Krause)

Arka przegrała w ważnym dla układu szczytu tabeli meczu z Wisłą Kraków i po raz pierwszy od 21 sierpnia nie zdobyła punktów na własnym boisku w meczu ligowym. Już początek spotkania zapowiadał emocje. W 1 min. goście mieli dogodną sytuację. Minęło zaledwie 60 sekund i Arka po rzucie rożnym objęła prowadzenie za sprawą Mikulskiego. Mecz był bardzo dynamiczny, obie drużyny miały szanse.  M.in. w dobrej sytuacji Galiński uderzył obok słupka. W 40 min. rzut rożny przyniósł Wiśle remis, a strzelcem gola był Skrobański. 2 minuty później w polu karnym faulował Lipkowski i Gądek trafił z 11 metrów na 2:1 dla gości. Arka nie odpuszczała i po chwili Galiński wyrównał, także wykorzystując rzut karny.

W 51 min. dobrą akcję przeprowadził duet Galiński-Babś, ale strzał tego drugiego obronił bramkarz. W 57 min. Skóra znalazł się w sytuacji "1 na 1", ale ponownie górą był golkiper Wisły. W 69 min. po dośrodkowaniu w pole karne Arkowcy wybili piłkę na 16 metr, skąd uderzał Gurgul. Piłka trafiła jeszcze w jednego z naszych zawodników i wpadła do bramki. W 76 min. mogło być 3:3. Łyszkiewicz-Dustet idealnie podał do Soboczyńskiego, który "wpadł" w pole karne, ale trafił w słupek. Arka do końca walczyła, ale w 84 min. jeden z zawodników Wisły przejął piłkę zagrywaną przez naszego bramkarza, dograł do Urbańskiego, a ten bez problemów trafił do pustej bramki i ustalił wynik na 4:2 dla Wisły.

TABELA

Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy - WIOSNA - 6. kolejka

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 11:1 (6:1)
Bramki: Elwart 2 (12', 85'), Tuliszka 16', Abbott 3 (25', 32', 41'), Gnabasik 2 (29',64'), Ozimek 2 (63',77'), Kolasa 83' - 8'

Arka: Depka (46' Karczewski), Czarnecki (65' Buczyło), Elwart, Branicki, Kozoduj (55' Klimczuk), Raczyński, Tuliszka (65' Bełz), Gnabasik, Jurkiewicz (65' Kolasa), Maczkowski (55' Ozimek), Abbott (55' Żmuda)

W lidze wojewódzkiej U17 Arka wysoko wygrała z Chojniczanką Chojnice 11:1. W pierwszej połowie, a dokładnie w 8 min., obrona Arka popełniła błąd, po którym goście wyszli na prowadzenie. Utrata bramki podrażniła zespół gospodarzy, którzy wzięli się do roboty i po składnych akcjach zdobywali bramki. W 12 min. Elwart oraz w 16 min. Tuliszka trafili po rzutach rożnych. W 25, 32 i 41 min. na listę strzelców wpisał się Abbott, który wykończył składne akcje całego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 6:1, gdyż w 29 min. skutecznym uderzeniem popisał się także Gnabasik.

W drugiej połowie podstawowy skład oraz zmiennicy Arki nie zwolnili tempa i systematycznie podwyższali wynik strzelając kolejnych 5 goli. W 63 i 77 min. dwukrotnie na listę wpisał się Ozimek. Z kolei w 64 min. swoją drugą bramkę zdobył Gnabasik. W 83 min. na listę strzelców wpisał się Kolasa, a w 85 min. po rzucie rożnym wynik ustalił Elwart. W następnej kolejce Arka zagra na wyjeździe z Gryfem Wejherowo.