TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.04.2020

Wspierajmy Gdyńskie Pola Nadziei! W sobotę koncert live!

Każdego roku wiosną z inicjatywy hospicjów w całej Polsce odbywają się zbiórki, których znakiem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki. Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, a także zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej.

Pola Nadziei na Pomorzu wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0150_kopia_97e8e2f993c783e9337210e1d9505bfb.jpg

Co roku na początku października, w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Wiosną, kiedy kwitną, ośrodki hospicyjne organizują wielką zbiórkę na rzecz ich podopiecznych.

Tegoroczna akcja ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie, związaną z rozprzestrzenianiem się korona wirusa, została odwołana, ale to nie oznacza, że nie można pomóc!

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bursztynowa_6b1e3556c94f5ceedd9bf4206ce5205d.jpg

Arka i jej kibice od lat wspierają gdyńskie hospicja. W tym roku możemy także włączyć się w tym trudnym czasie w pomoc, tym którzy oczekują jej zawsze.

 

W tym roku odbędzie się  wyjątkowy charytatywny koncert „Muzycy dla hospicjum – Gdyńskie Pola Nadziei”, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Maciej Łyszkiewicz, gdyński kompozytor i pianista.

W tym roku finał Pól Nadziei odbędzie się 25 kwietnia (sobota) o godz.19.00. 

Live stream dostępny na stronie: https://youtu.be/noZugXGdndE

Koncert odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

  

Kibiców Arki do aktywnego uczestnictwa zachęca także prezes Radomir Sobczak:

 

Namawiam naszych wspaniałych kibiców do wsparcia akcji, która odbywa się w innej formule z powodu panującej pandemii. Ponownie możemy pokazać, że hasło: ArkaRazem! funkcjonuje i także w tym trudnym dla wszystkich momencie, nie powstrzyma nas od wsparcia tej szlachetnej akcji. Pokażmy swoje serca i wymierne wsparcie dla tych którzy potrzebują tego najbardziej. 

 

Celem koncertu jest zbiórka środków finansowych na bieżące potrzeby pacjentów w: Hospicjum św. Wawrzyńca dla dorosłych, Domu Hospicyjnym Bursztynowa Przystań dla dzieci, oraz domowej opieki dla dorosłych i dzieci. 

Wpłat można dokonać na specjalnej zbiórce:  
 
 
lub przekazem na konto: 

 

PEKAO S.A. II O/Gdynia 75 1240 3510 1111 0000 4318 2794  z dopiskiem "Pola Nadziei".

Wystąpią znakomici artyści zarówno z Gdyni, z Pomorza, z różnych miast w Polsce (Opole, Warszawa, Katowice) oraz z Francji, Wielkiej Brytanii a nawet z pięknej i dalekiej Brazylii oraz Stanów Zjednoczonych:Aga Skawińska, Beata Bartelik, Iza Kowalewska, Kasia Piasecka, Nika Boon, Aroma, Ziela oraz Rysiek Bazarnik, Krzysztof Duda, Grzegorz Kusio, Maciej Łyszkiewicz, Robert Cichy, THE Q- Maciej Warda, Sławek Dumański, Darek Herbasz. Michał Ciesielski, Krzysztof Puma Piasecki, Joao de Sousa, Nelson Latif, Sławek Rodriguez Porębski, DJ ENVEE, DJ EPROM, prosto z Paryża Marcio Faraco oraz DadBand– USA.

Prowadzącym koncert ze studia Konsulatu Kultury i Gdyńskiego Centrum Kultury będzie Tomasz Podsiadły – aktor, reżyser, konferansjer.
 
Zapraszamy do wsparcia!
 
#ArkaRazem! 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia