TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.04.2020

Pierwsze ruchy: Arka chce trenować i grać!

Epidemia nie odpuszcza, jednak widać pomału światełko w tunelu dla powrotu do działań, które prowadziliśmy przed jej wybuchem. Jedną z tych dziedzin, które czekają na "odmrożenie" jest sport i co nas najbardziej interesuje piłka nożna. 

 

Pomału powstają scenariusze powrotu do treningów, a następnie do wznowienia rozgrywek.

 

Od poniedziałku 20 kwietnia piłkarze oraz wyznaczone przez kluby osoby mają raportować o swoim stanie zdrowia. Tak ma być już do końca rozgrywek. 

 

Procedury wypracowane w zespołach roboczych, w tym w grupie roboczej ds. powrotu do treningów i rozgrywek ekstraklasy, w której jest min. Antoni Łukasiewicz dyrektor sportowy Arki, czekają na akceptację Ministerstwa Sportu.

 

Jeśli wszystko będzie odbywało się zgodnie z planem to jest plan powrotu do meczów ligowych oczywiście bez publiczności, w ostatni weekend maja lub pierwszy czerwca. Trzeba jeszcze plan dopracować, kluby wymieniają poglądy i dopracowują szczegóły. 

 

Stanowisko Arki jest niezmienne i wyraźnie podkreśla to Antoni Łukasiewicz w kontekście opinii pojawiających się od wczoraj w mediach, jakoby Arka nie chciała powrotu do rozgrywek:

 

Jestem jedną z osób, która najczęściej zabiera głos podczas spotkań grupy. Wskazuję na wiele kwestii jakie musimy przeanalizować oraz mówię o tym, z czym się nie zgadzam. Jako Klub, który na tę chwilę uchwałą PZPN z 12/03 jest w I lidze, a nic w tej sprawie nie zostało oficjalnie zmienione, zależy nam żeby wrócić do rywalizacji i żeby sportowo wywalczyć utrzymanie. 

 

Wiemy, że wszystko zależy także od decyzji rządu, ministra zdrowia i tego kiedy zostaną podjęte decyzje dające zielone światło na kolejne etapy. W tej chwili ruszyła wspomniana izolacja z monitorowaniem przez sztaby medyczne.

 

Następnie czekamy na otwarcie obiektów na których można będzie trenować indywidualnie. Potem 3 maja testom na obecność COVID-19 zostali by poddani zawodnicy i członkowie sztabów. Dzień później rozpoczną się treningi w małych grupach. Po tygodniu mają być wznowione ćwiczenia zespołowe. 
 

Na dni 27-28 maja przewidziano kolejne testy na obecność korona wirusa dla piłkarzy, członków sztabów, a także dla sędziów. Wówczas mogło by dojść do wznowienia rozgrywek. 

 

W dniach od 29 do 31 maja miałaby zostać rozegrana 27. kolejka Ekstraklasy, a sezon zakończyć się w dniach 16-20 lipca.

 

To plany, a jak będzie i na co pozwoli epidemia przekonamy się wkrótce.

 

tr 

 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia