TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

07.03.2020

Trenerzy po meczu Arka Gdynia - Wisła Płock

Po meczu z Wisłą Płock trener Aleksandar Rogić poinformował, że był to jego ostatni mecz w roli szkoleniowca Arki. Trener podziękował za 5 miesięcy pracy w Gdyni i życzył żółto-niebieskim powodzenia w dalszej rywalizacji w lidze. Z kolei trener Radosław Sobolewski cieszył się z postawy swojego zespołu i ważnych 3 punktów.


Radosław Sobolewski (Wisła Płock):


 

- Cieszę się niezmiernie z tego, że dopięliśmy naszego celu i zdobyliśmy dziś 3 punkty. Można zawsze mówić wiele pięknych słów przed meczem, ale potem to ten zielony prostokąt weryfikuje wszystko. Cieszę się też z tego, że oprócz pierwszych 15 minut i początku drugiej połowy ten mecz był pod naszą kontrolą. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji i wynik mógł być wyższy.

 

W pierwszej fazie drugiej połowy Arka rzuciła wszystko na jedną szalę, by nas zepchnąć do defensywy. To przetrzymaliśmy i potem zaczęliśmy wychodzić z kontratakami. 

 

Nie mam do zawodników pretensji za końcówkę. Wypełnili oni w pełni nasze założenia przedmeczowe i mamy dzięki temu bezcenne 3 punkty.

 

Aleksandar Rogić (Arka Gdynia): 



- Dzisiaj zagraliśmy niezły mecz, szczególnie gdy na boisku było po 11 zawodników. Uważam, że w pierwszych 20-30 realizowaliśmy założenia i kontrolowaliśmy grę. Chęć zwycięstwa i charakter zawodników na boisku były znakomite. Takie mecze często zależą od jednej sytuacji. Rywal wykorzystał swoje okazje, my nie, a potem gdy graliśmy w osłabieniu było już znacznie trudniej.

Był to mój ostatni mecz jako trenera Arki. Podjąłem tę decyzję i przekazałem ją władzom klubu 5 dni temu, aby byli przygotowani do znalezienia rozwiązania przed meczem derbowym z Lechią. Dziś podszedłem po spotkaniu do trybun, by podziękować kibicom za wsparcie w tym meczu dla drużyny i dla mnie przez te 5 miesięcy. 
 
Meczem z Wisłą zakończyliśmy pewien cykl. Pod moją wodzą zagraliśmy ze wszystkimi drużynami w lidze. Dokonałem podsumowania tego, co zrobiłem, a czego nie. Składam wielkie podziękowania za możliwość pracy w tym wspaniałym Klubie. Od pierwszego dnia czułem się tu bardzo dobrze. Wcześniej miałem doświadczenie w pracy w dużych klubach, więc mogę powiedzieć, że może Arka nie ma aż tak wielu trofeów w swoim dorobku, ale ma czystą miłość od kibiców. Moim zdaniem, to może przynieść Arce świetlaną przyszłość.
 
Dziękuję zawodnikom za wspaniałą współpracę i wysiłek włożony od pierwszego dnia. Wszystkim w Klubie życzę jak najlepiej, bo sezon się jeszcze nie skończył. Trzeba walczyć do końca. To jest piłka nożna. W niej zawsze masz szansę. 
 
Mogę podać wiele powodów mojej decyzji. Kiedy przyszedłem do Klubu, to obiecałem, że będziemy grali dobrą piłkę i będziemy mieli swój styl, którzy będzie naszą wartością. Został mi też oczywiście postawiony cel. Po 15 meczach nie jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem. Oczywiście, wszyscy zdajemy sobie sprawę, co działo się wokół klubu i drużyny w tym czasie. Nie szukam jednak wymówek. To nie jest początek sezonu, nie mamy przed sobą kolejnych 25 meczów. Po prostu swoich sił musi spróbować ktoś inny.
 
Mecz z ŁKS-em był jednym z kluczowych. Straciliśmy wtedy gola w doliczonym czasie gry. Wówczas podjąłem już decyzję i poinformowałem zarząd, że jeśli nie zdobędę 3-4 punktów w kolejnych dwóch meczach, to należy poszukać innego rozwiązania. Nie mogłem tego zrobić po ŁKS-ie, gdyż graliśmy 3 mecze w 6 dni. Zostawiam drużynę dobrze przygotowaną fizycznie i pod kątem atmosfery wewnątrz, która jednak potrzebuje nowych pomysłów i nowej energii. Potrzebuje 1-2 zwycięstw, jakiejś małej serii, by karta się odwróciła. Myślę, że piłkarze to czuli, dali dziś z siebie wszystko, zagrali dobry mecz i pokazali taką piłkę, jaką chciałbym oglądać.
 
Nie byłoby właściwe z mojej strony, żebym dawał rady odnośnie nowego trenera. Mój końcowy wniosek: Arka Gdynia to wspaniały Klub. Myślę, że byłem w dobrym miejscu, ale w złym czasie. Dziękuję także dziennikarzom za te 5 miesięcy współpracy.
 
 KK







Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia