07.03.2020

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:2

Mecz na przełamanie wygrała Wisła Płock. W pierwszej połowie z błędu naszej drużyny skorzystał Gjertsen. Po zmianie stron Arka przycisnęła, ale czerwona kartka dla Dei podcięła skrzydła gospodarzom. Druga bramka Urygi praktycznie przesądziła losy meczu i gol Vejinovicia w doliczonym czasie okazał się tylko trafieniem honorowym.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 26. kolejka

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:2 (0:1)

Bramki: Vejinović 90+4' - Gjertsen 18', Uryga 62'

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Deja - Młyński, Nalepa (71' Danch), Vejinović, Jankowski (76' Skhirtladze) - Siemaszko (56' Mihajlović)

Wisła Płock: Dahne - Michalski, Marcjanik, Uryga, Garcia - Rasak, Furman - Gjertsen (71' Sahiti), Szwoch (77' Fojut), Merebashvili - Sheridan (76' Kuświk)

Żółte kartki: Zbozień, Nalepa - Szwoch, Rasak, Gjertsen

Czerwona kartka: Deja

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 4010

0 min - dziś Gdynia pochmurna i mglista, dokładnie tak, jak sytuacja Arki w tabeli. Czy po dzisiejszym meczu wyjdzie dla nas słońce, które wleje odrobinę optymizmu przed kolejnymi meczami?

0 min - przy Olimpijskiej spotykają się dwa zespoły, którym w tym roku idzie jak po grudzie. Takie spotkania zwykło się nazywać meczami na przełamanie.

0 min - wyjściowa jedenastka trenera Rogicia może zaskakiwać. Na środek obrony wracają Marić i Maghoma, a na środku ataku wystąpi Rafał Siemaszko. To pierwszy występ Siemaszki od pierwszej minuty w tym sezonie. Do tej pory Rafał uzbierał 90 minut gry w sześciu występach w roli rezerwowego.

0 min - Maghoma, Zbozień, Skhirtladze i Wawszczyk - to piłkarze Arki, którzy są zagrożeni pauzą w kolejnym spotkaniu w razie otrzymania żółtej kartki.

0 min - w wyjściowym składzie Wisły dwóch byłych, zasłużonych dla Arki piłkarzy: Michał Marcjanik i Mateusz Szwoch.

0 min - sędzią zawodów będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Na VARze czuwać będzie Zbigniew Dobrynin.

0 min - Wisła wyszła na boisko w białych kompletach strojów, Arka na żółto-niebiesko.

1 min - goście rozpoczęli spotkanie. Arka atakować będzie bramkę przed trybuną GOSiR.

3 min - Zbozień wrzucił piłkę z autu w pole karne Wisły. Goście mieli duże problemy, żeby oddalić zagrożenie, ale ostatecznie dopięli swego.

3 min - bardzo dobre zagranie Vejninovicia w pole karne Wisły, które dotarło do Młyńskiego, tyle że Mateusz  miał problem z jej opanowaniem.

4 min - Vejinovic zacentrował z rzutu wolnego pod bramkę gości. Wiślacy wybili ją na 18 metr, ale tam był Młyński, który pokusił się o strzał z powietrza! Niestety został zablokowany.

7 min - Nalepa najpierw stracił piłkę na rzecz Gjertsena, a chwilę później go sfaulował, co da Furmanowi świetną okazję z rzutu wolnego.

8 min - 30 metrów od naszej bramki - Furman uderza obok muru... i obok bramki!

13 min - indywidualna akcja Vejinovicia zakończyła się jego strzałem z dystansu. Nieznacznie chybionym!

14 min - za faul na Vejinoviciu Szwoch ogląda żółtą kartkę.Chwilę wcześniej były zawodnik Arki nieźle wrzucał piłkę z prawego skrzydła w nasze pole karne, lecz skutecznie ją wybiliśmy.

16 min - pierwszy rzut rożny dla Arki nie zakończył się strzałem na bramkę Dahne.

17 min - z dystansu spróbował zaskoczyć bramkarza Wisły Nalepa, lecz chybił.

18 min - gol dla Wisły. Prostopadłą piłkę posłaną z głębi pola przejął Gjertsen i dokładnym strzałem pokonał Steinborsa!

22 min - znów duży błąd przytrafił się naszym obrońcom. Przejął piłkę Sheridan, zagrał do Szwocha, ale jego uderzenie zdołaliśmy ofiarnie zablokować!

23 min - i znów bardzo groźnie pod naszą bramką! Tym razem stracił futbolówkę Vejinović, a goście ruszyli pod naszą bramkę! Po wejściu w pole karne na strzał zdecydował się Merebashvili, lecz uderzył nad poprzeczką!

25 min - kapitalna porada Steinborsa, który odbił groźny strzał Furmana z 17 metrów!

30 min - wracający Nalepa przeciął podanie Furmana w pole karne i goście będą mieli rzut rożny.

31 min - dośrodkowanie Vejinovicia z rzutu wolnego wpadło w ręce Dahne'go.

32 min - poprzeczka ratuje Wisłę! Znów z rzutu wolnego dogrywał w pole karne Vejinović, ale tym razem sięgnął ją głową Jankowski, lecz uderzył w obramowanie bramki!

34 min - ZBozień sfaulował Furmana z prawej strony naszego pola karnego i otrzymał żółtą kartkę. Zabraknie Damiana w meczu derbowym...

35 min - fatalnie wykonany rzut wolny przez Furmana.

37 min - zupełnie nieudane uderzenie Szwocha z dystansu. Toczącą się po ziemi piłkę złapał Steinbors.

38 min - dośrodkowanie Młyńskiego z prawego skrzydła przejął Dahne.

39 min - nieudane zagranie Jankowskiego z lewej strony pola karnego. Tymczasem leży na boisku Furman, któremu udzielana jest pomoc po faulu Dei.

40 min - szybka analiza VAR... czerwona kartka dla Dei!

43 min - żółta kartka dla Rasaka.

44 min - po zagraniu ręką Marcjanika będzie rzut wolny dla Arki z lewej strony pola karnego Wisły.

45 min - piłka zagrana z wolnego przez Vejinovicia spadła na pierwszego obrońcę.

45+1 min - rzut rożny dla płocczan. Udało się wybić piłke dosrodkowaną przez Furmana, a gdy zza pola karnego uderzył Merebashvili, Steinbors nie miał problemów z interwencją.

PRZERWA - bardzo źle układa się to spotkanie dla Arki. Po pierwszym obiecującym kwadransie przydarzył się nam błąd, który dał Wiśle prowadzenie. Od tego momentu zaczęliśmy grać nerwowo, prowokowaliśmy okazje dla gości, którym szczęśliwie też skuteczność nie dopisała. Niestety to nie był koniec nieszczęść naszej drużyny, bo po stracie piłki Deja ostro zaatakował nogi Furmana i obejrzał za to czerwoną kartkę. Sytuacja jest zatem bardzo zła, bo stratę jednego gola musimy próbować odrabiać, grając w osłabieniu.

46 min - Arkowcy wznowili mecz od środka.

47 min - Siemaszko próbował sięgnąć piłkę zagraną w pole karne przez Marciniaka. Bezskutecznie.

51 min - żółta kartka dla Gjertsena.

53 min - było blisko! Zbozień zacentrował z prawego skrzydła, Siemaszko przedłużył głową, a uderzył Jankowski! Niestety został zablokowany!

55 min - ależ okazję miał Młyński! pozostawiony bez opieki oddał strzał z 10 metrów w kierunku dalszego słupka i spudłował!

56 min - Mihajlović zmienił Siemaszkę.

56 min - Jankowski próbował złożyć się do strzału w polu karnym Wisły, ale został zatrzymany przez obrońcę! VAR sprawdzi, czy nie było faulu!

57 min - znamy decyzję, gramy dalej.

57 min - próba dogrania Vejinovicia do Mihajlovicia pod bramkę w ostatniej chwili przecięta przez obrońcę!

59 min - kontra Wisły. Szwoch uderzył z 17 metrów pod zadaszenie stadionu!

61 min - znów Wisła szuka swojej szansy w kontrataku. Dobrze rozegrana akcja zakończyła sie dośrodkowaniem, które wybija na rzut rożny Maghoma.

62 min - niestety gol dla Wisły. Krótkie rozegranie rzutu rożnego, dośrodkował Szwoch, a Uryga sprytnym strzałem głową umieścił piłkę w naszej bramce.

65 min - rzut rożny dla gospodarzy.

65 min - niezła centra Vejinovicia, ale mimo ogromnego tłoku 5 metrów przed bramką Dahne zdołał wypiąstkować piłkę!

67 min - dośrodkowanie Mihajlovicia wyłapał Dahne.

68 min - żółta kartka dla Nalepy.

71 min - za kontuzjowanego Gjertsena wchodzi Sahiti. W Arce też zmiana - Danch za Nalepę.

72 min - Steinbors nogami interweniuje przy zagraniu wzdłuż 5 metra od swojej bramki!

73 min - Młyński miał dużo czasu na 11 metrze, aby przyjąć piłkę i oddać strzał! Niestety uderzenie było zbyt lekkie i nie sprawiło kłopotów Dahne.

74 min - Marić kapitalnie odczytał zamiary Garcii w naszym polu karnym i zablokował próbę dogrania pod bramkę!

75 min - Furman z rzutu rożnego, a Steinbors skutecznie piąstkuje.

76 min - Sheridan opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Kuświk.

76 min - zmienia także trener Rogić. Za Jankowskiego pojawia się Skhirtladze.

79 min - Garcia w naszym polu karnym, oddał strzał, który trafił w nogi Maghomy i będzie korner dla Wisły.

83 min - Skhirtladze podał piłke pod nogi Sahitiemu, który od razu podał do Szwocha. Mateusz uderzył z 18 metrów, lecz metr nad poprzeczką.

85 min - rzut rożny dla Arki. Piłka od Vejinovicia przeszła na druga stronę pola karnego, skąd zacentrował Marciniak, a główkować próbował Maghoma. Niestety nie udało się oddać strzału, piłki nie sięgnął też Młyński.

88 min - Vejinović zacentrował z rzutu wolnego w pole karne gości, lecz nabiegający Arkowcy byli na pozycji spalonej.

88 min - za Mateusza Szwocha wchodzi Fojut.

90 min - rzut rożny. Piłka zacentrowana przez Vejinovicia wyszła za linię końcową boiska...

90+1 min - Merebashvili źle rozegrał kontratak, w którym proporcje wyglądały 2:2. Przeciął próbę dogrania Marić.

90+3 min - jeszcze jedna udana interwencja Steinborsa, który obronił strzał Merebashviliego.

90+4 min - iznów Gruzin miał świetną okazję w naszym polu karnym i znów ją całkowicie zmarnował, tracąc piłkę.

90+4 min - ostatnia okazja na bramkę dla Arki. Vejinović ustawia piłkę tuż obok naroznika pola karnego Wisły.

90+4 min - gooolll dla Arki! Vejinović posłał piłkę płasko w pole karne, nikt jej nie dotknął i wpadła do siatki!

KONIEC - dwa kwadranse, które rozpoczynały obie połowy tego spotkania, w wykonaniu Arki mogły się podobać, lecz to okazało się zbyt mało na Wisłę Płock, która skrupulatnie wykorzystywała nasze błędy. Sprawę przesądziła czerwona kartka dla Adama Dei, którą otrzymał tuż przed przerwą i mocno skomplikowała zadanie gospodarzom. Za tydzień derby, w których będziemy musieli sobie radzić bez Dei i Zbozienia.