TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

27.02.2020

Konferencja przed meczem z ŁKS Łódź: Apel trenera do kibiców!

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyła się konferencja prasowa przed meczem PKO Ekstraklasy: Arka Gdynia - ŁKS Łódź. Obecni byli trener Aleksandar Rogić oraz Adam Deja.

 

Sporo miejsca podczas dzisiejszego spotkania trener Aleksandar Rogić poświecił przekazowi dotyczącemu dopingu kibiców podczas spotkań w Gdyni.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Obraz4_c4f7105718c313a57e9af5d3eac4bf84.jpg

Odnosząc się do poprzedniego spotkania z Rakowem skrytykował część kibiców za postawę jaką okazują już po pierwszych nieudanych zagraniach danego zawodnika. Odniósł się do braku szacunku, jaki mają zasłużeni dla klubu zawodnicy, którzy zdobyli w ostatnich latach 3 z 4 trofeów, jakie Arka miała w historii:

 

Nie podobała mi się atmosfera na trybunach w pierwszej połowie meczu z Rakowem. Ci zawodnicy, którzy zmagają się z wieloma problemami każdego dnia, są dla mnie bohaterami. Kilku z nich zdobyło 75% trofeów w historii naszego Klubu i należy im się większy szacunek. Podczas analiz otrzymują, jeśli im się należy, sporo krytyki ode mnie, ale podczas meczu należy im się szacunek i wsparcie.

 

Trener apelował o to, aby stworzyć w Gdyni prawdziwy dom na swoim stadionie, by wszyscy wspierali się nawzajem:

 

To normalne, że są gwizdy, jeśli kibice są niezadowoleni. Tak jest na całym świecie, ale wyśmiewanie swoich zawodników, swojego kapitana, to nie jest normalna sytuacja.

 

Jeśli gramy u siebie, to gramy razem do końca, do ostatniej piłki. Już dwa razy pokazaliśmy, że walcząc do ostatniej sekundy potrafiliśmy odwrócić losy meczu. To jedyna droga, aby osiągnąć cel. Musimy trzymać się razem.

 

Jestem szczery i proszę tego źle nie odbierać. Chcę, aby moi zawodnicy zagrali podczas meczu, tak jak na treningu.

 

Zawodnicy muszą grać z większą pewnością siebie. Wsparcie z trybun przez całe spotkanie bardzo pomaga drużynie tę pewność zbudować.

 

Apeluję o to, aby nasz stadion był naszym domem!

 

Trener wyraził nadzieje, że w obliczu meczu z ŁKS-em kibice będą ze swoim zespołem od początku i odniósł się także z szacunkiem do niedzielnego rywala chwaląc styl, jaki preferują goście:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Obraz3_fcb7e746c930ca5d507c045309a0e154.jpg

To będzie dla nas do tej pory najtrudniejszy mecz. Oni grają bez presji. Mają swój styl, zmienili 5 zawodników w przerwie zimowej. Lubię taki styl gry, gdy drużyna utrzymuje się przy piłce. Mam wielki szacunek do zawodników i dla trenera ŁKS, którzy mimo pozycji w tabeli cały czas dążą do tego, aby grać tym samym stylem.

 

Kluczem do tego meczu jest pytanie: Kto faktycznie przejmie piłkę i będzie się z nią utrzymywał.

Jeżeli damy im przestrzeń, jak daliśmy w meczu z Rakowem w I połowie, lub nawet będziemy mieli piłkę, ale zachowywali się tak nieodpowiedzialnie jak wówczas, nie będzie dobrze. Przygotowujemy się jednak na to, aby zdominować grę. Chcemy grać odważnie i być pewni siebie.

 

Wszyscy wiemy jak ważny mecz przed nami. Miałem okazję przekonać się już jak nasi kibice, jak te trybuny, mogą ponieść zespół. Uważam, że dzięki wspaniałemu dopingowi nasi zawodnicy są w stanie grać 30-40% lepiej. Liczymy bardzo na naszych kibiców.

 

Trener odniósł się do pytania dotyczącego ewentualnego miejsca na finiszu sezonu regularnego i ilości spotkań u siebie i na wyjazdach w rundzie finałowej:

 

Skupiamy się na kolejnych meczach. Na pewno warto mieć więcej spotkań na swoim boisku. Jednak to, co mi się podoba w naszej Ekstraklasie, czego nie ma w innych ligach to fakt, że w każdym meczu tak naprawdę masz szansę. To bardzo ważne. Musimy wierzyć w siebie w każdym meczu.

 

Nasz zespół wiele razy pokazał, że potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach, Tak było w ub. sezonie, dwa lata temu.

 

Jeśli chodzi o kadrę meczową, trener przekazał, że pewne dolegliwości mają po meczu z Rakowem Michał Kopczyński oraz Maciej Jankowski. Cieszył go powrót do pełni sił Davita Skhirtladze.

 

O wsparciu kibiców mówił także Adam Deja. W imieniu zespołu potwierdził, że tylko wygrana z ŁKS-em sprawi, że 3 punkty wywalczone z Rakowem dadzą większy komfort w pościgu za rywalami:

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Obraz1_52181d8a4341bc9ae9b34814bf588a1f.jpg
Potrzebujemy wsparcia kibiców. Wiemy w jakiej trudnej sytuacji jesteśmy. Gdy straciliśmy szybko bramkę z Rakowem, było coraz trudniej. Na szczęście w II połowie strzeliliśmy gola kontaktowego, a w końcówce dwie bramki i wygraliśmy. Nie chcemy, aby taki nerwowy scenariusz się powtórzył.

 

Wygrana z Rakowem niewiele nam da, jeśli nie zdobędziemy 3 punktów w meczu z ŁKS Łódź. Wiemy, jak ważny to mecz. Ostatnie zwycięstwo dało nam bardzo pozytywnego kopa i wiele pewności siebie. W szatni w tygodniu jest więcej uśmiechu i pewności siebie. Mam nadzieję, że to przekujemy w niedzielę na boisku. Podchodzimy do meczu pewni siebie, ale także z pokorą i szacunkiem do przeciwnika.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_7224_6cb3a49c228b91bb8f5231c5a24a1638.jpg

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ERy2A59XUAEwK7__2a0b7948a0b613c2b8ee5bc4c40b5178.jpg

Przed i po konferencji na dziennikarzy czekał poczęstunek przygotowany przez restaurację "Serio", która dzisiaj obchodzi 5 urodziny i z tego powodu zawitali także do niej dzisiaj po treningu nasi zawodnicy.

 

Poniżej pełen zapis video konferencji ARKA.TV.

 

tr

BILETY NA MECZE Z ŁKS ŁÓDŹ I WISŁĄ PŁOCK!

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_arka_2019_final-11_7f27f9d448c4d91ddbc7dd9ef2ed95e1.jpg

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/baner_bilety_570x120_295f1e889b198f9e29a5873ddbbd9a41.jpg


 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia