TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

31.10.2019

Konferencja przed meczem z Legią Warszawa

W czwartek odbyła się konferencja prasowa przed meczem z Legią Warszawa. Z dziennikarzami spotkali się trener Aleksandar Rogić oraz Davit Skhirtladze.

 

 

Pierwsze pytanie do naszego szkoleniowca dotyczyło sytuacji kadrowej drużyny. Czy wszyscy zawodnicy są gotowi do gry?

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0339_83609f52f0af439d16c633bb45c68efd.jpg

Niestety sytuacja nie jest lepsza niż przed ostatnim meczem ligowym. Nikt z zawodników kontuzjowanych nie wyzdrowiał i nie pomoże nam w niedzielnym pojedynku z Legią.

 

Sytuacja każdego zawodnika jest inna. Część z nich powinna być gotowa na zbliżające się spotkanie z Wisłą. Później mamy przerwę reprezentacyjną i zobaczymy, kto po tej przerwie wróci do treningów. W grudniu powinniśmy mieć wszystkich zawodników do dyspozycji.

 

Kolejne pytanie dotyczyło formy Legii Warszawa, która rozgromiła Wisłę Kraków 7:0 i awansowała dalej w Pucharze Polski, wygrywając z Widzewem Łódź. Jakie wrażenie na trenerze zrobiły te wyniki?

 

Oczywiście mamy respekt dla Legii, ale się ich nie boimy. Drużyna z Warszawy jest w takim momencie, że widać, ma odpowiednią dyspozycję. To spotkanie będzie wyzwaniem dla nas, jednak to my w tym meczu możemy więcej wygrać niż przegrać. I nie mówię tutaj wyłącznie o punktach, ale o czymś więcej. Musimy przywrócić zaufanie u zawodników. Ponieważ różnica w jakości zawodników, pomiędzy treningiem, a meczem, to w dalszym ciągu jest spora różnica.

 

Powodem tego jest to, że podczas spotkana oczekiwania są dużo większe. Seria zdobytych punktów, pozwoliłaby wykorzystać ten potencjał, który drzemie w zawodnikach. Dlatego trudniej jest na pewno przygotować zespół na pojedynki z zespołami, które walczą z nami bezpośrednio w tabeli, jak na przykład w porównaniu do takiego meczu z Legią. Ważne jest to, że gramy na własnym stadionie ze swoimi kibicami.

 

Kolejne pytanie dotyczyło aspektu psychologicznego. Co trener zrobi, aby meczu z Legią nie przegrać jeszcze przed wyjściem na murawę?

 

Mamy jedno zadanie na początku tygodniowych przygotowań do meczu. Zawodnicy muszą wiedzieć, że każde spotkanie zaczyna się od wyniku 0:0. Jeżeli mecz zaczyna się od tego wyniku i zawodnicy o tym wiedzą, można zupełnie inaczej przygotowywać się mentalnie, ale także i taktycznie.

 

Ale będąc szczerym, praca którą wykonują moi zawodnicy jest bardzo dobra na treningach. Jestem z tego bardzo zadowolony. Mamy dobre relacje w szatni, dobre relacje pomiędzy zawodnikami. To musi się przekładać na zaufanie jednego zawodnika do drugiego podczas spotkania. Mam nadzieję, że ta nasza ciężka praca będzie już niebawem widoczna na boisku.

 

Następne pytanie dotyczyło błędów jakie pojawiły się w ostatnim meczu i stwierdzenia Marko Vejinovicia, że trzeba wyeliminować nieodpowiedzialne zagrania. Czemu one się pojawiają skoro wiadomo w jak trudnej sytuacji znajduje się Arka?

 

Nie wiem dokładnie co Marko powiedział, jednak pracuje z nim każdego dnia. I na pewno nie miał tego na myśli, co zostało powiedziane o tych momentach nieodpowiedzialności. Na pewno nie było to powiedziane w negatywnym kontekście. Piłka nożna i nasza sytuacja w tabeli jest właśnie taka, że musimy brać odpowiedzialność za naszą grę na boisku. I ja oczekuje od moich zawodników, że będą to robili.

 

Oczywiście pojawia się pytanie jak. Muszą realizować założenia na boisku, nie popełniać zbyt wielu błędów. I mieć zaufanie, że to co robimy przyniesie pozytywny rezultat. Prawdopodobnie Marko miał to na myśli w swojej wypowiedzi.

 

Także Davit Skhirtladze odniósł się do tego samego pytania.

 

Dokładnie tak jak trener powiedział, ja nic takiego na boisku nie widzę. Na pewno Marko w tej wypowiedzi nie miał nic złego na myśli.

 

Kolejne pytanie do trenera dotyczyło dodatkowego smaczku jakim jest to, że obie drużyny prowadzone są przez serbskich trenerów, Pana i Aleksandara Vukovicia.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0329_36b9e93b7d1276d36d348da15d121d52.jpg

Aleksandar Vuković, miał w Polsce wspaniałą karierę i po tej karierze zaczął pracę trenerską jako asystent, a obecnie jako pierwszy szkoleniowiec. Dla mnie będzie miłe, że spotkamy się przed i po meczu. Ale oczywiście podczas spotkania, nasze oczy będą skupione na tym co dzieje się na boisku, na walce i najlepszym rezultacie. Z tego punktu widzenia nie ma znaczenia kto jest trenerem drużyny przeciwnej.

 

Jakie znaczenie będzie miało to, że Legia tak wysoko wygrała z Wisłą. Czy jakoś szczególnie trzeba się do tego meczu przygotować?

 

Myślę, że nie musi tutaj być jakiegoś szczególnego przygotowania. Skupiamy się na naszym spotkaniu, zwracamy uwagę na detale. Moi chłopcy dostali duże wsparcie z mojej strony. Liczę, że dostaną też wsparcie od publiczności. To ten moment, kiedy każdy kto wspiera Arkę musi być zjednoczony. I wszyscy razem powinniśmy wyjść z tej trudnej sytuacji.

 

David udzielił wywiadów indywidualnych. Docenia rywali, ale jest pewien przed meczem  z Legią, że  drużyna będzie odpowiednio zmotywowana:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0350_8f9fac935be9c78e5c26d99943755faf.jpg

Legia to bardzo dobry zespół, ale gramy na swoim stadionie, przed naszą publicznością i nie zabraknie nam motywacji. Jeden sukces powinien napędzić nas na kolejne mecze i tym momentem może być spotkanie w niedzielę.

 

notował: Sebastian Jędrzejewski

 

 BILETY NA MECZ Z LEGIĄ WARSZAWA!

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_arka_2019_final-11_7f27f9d448c4d91ddbc7dd9ef2ed95e1.jpg

 

 

 SPONSOR MECZU Z LEGIĄ

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SM_primafood_82c069eecffa72b7429396c1083e44bc.jpg

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia