22.10.2019

CLJ: Juniorzy wracają z wyjazdów z 1 punktem

W spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów juniorzy starsi Arki przegrali w Lubinie z Zagłębiem 3:1, zaś juniorzy młodsi zremisowali w Bydgoszczy z Chemikiem 2:2.

Centralna Liga Juniorów U18-  11. kolejka

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 3:1 (0:0)

Bramki: 73' (k.), 87', 90' - Chojnowski 70'

Żółte kartki: Parulski 24'

Arka: Skowronek - Aleksiuk (55' Chojnowski), Chmurzyński, Stec, Dobek, Parulski, (82' Książkiewicz) Własny, Kamiński (75' Lubowicz), Stępień (65'Magdziński), Milachowski, Nowicki

Na początku spotkania Arkowcom udało się stworzyć dwie okazji do otwarcia rezultatu. Po stałych fragmentach gry swoje sytuacje mieli Dobek i Stec. Obydwu piłkarzom do trafienia zabrakło niewiele. Z upływem minut to gospodarze powoli przejmowali inicjatywę. Nie byli oni jednak w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Skowronka. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem bezbramkowym.

W drugiej połowie gospodarze jeszcze częściej gościli pod bramką żółto-niebieskich, jednak nasz dobrze dysponowany golkiper skutecznie oddalał zagrożenie. Podopieczni trenera Jakuba Frydrycha zdobyli bramkę w 70 min. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Parulskiego gola zdobył Chojnowski, który raptem chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Niestety radość nie trwała długo. Trzy minuty później okolicznościach, które wzbudziły duże kontrowersje, sędzia wskazał "na wapno". Gospodarze skorzystali z okazji i wyrównali stan meczu.

Po straconej bramce gra znacznie się ożywiła. Doskonałą, stuprocentową sytuację miał Parulski, jednak pechowo nie trafił on z 5 metrów. Później z kolei świetnie wybronił uderzenie Zych. Gospodarze odpowiedzieli pięknym i skutecznym strzałem z 18 metrów. Piłka powędrowała w samo okienko bramki Skowronka nie pozostawiając naszemu bramkarzowi szans na obronę. W doliczonym czasie gry żółto-niebiescy postawili wszystko na jedną kartę odkrywając się na groźne kontrataki. Przy rzucie wolnym praktycznie cały zespół skoncentrowany był na walce o remis, co wykorzystali Miedziowi przeprowadzając skuteczną kontrę.

Warto zauważyć, że w zespole Zagłębia wystąpiło dwóch byłych Arkowców. Między słupkami stał Oliwier Zych, zaś na stoperze zagrał Milan Posmyk.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

Przez większość czasu zespół dobrze realizował nasze założenia. Po jednym ze stałych fragmentów gry udało nam się zdobyć bramkę. Nie chcę komentować sytuacji z rzutem karnym, myślę bowiem, że to już niczego nie zmieni. Zagłębie złapało wiatr w żagle i udało im się wyjść na prowadzenie pięknym trafieniu. Za wszelką cenę chcieliśmy wywieźć choćby punkt. Zaryzykowaliśmy i zostaliśmy za to skarceni 3 bramką.

Centralna Liga Juniorów U17 -  10. kolejka

Chemik Bydgoszcz - Arka Gdynia  2:2 (2:1)

Bramki:  Wudarczyk 4, Winiecki 19 - Babś 13', Zaraczański 67

Żółte kartki: Miłaszewski, Formella, Matusiak

Arka: Miłaszewski – Lipkowski, Formella (46' Hebel), Bondara (46' Karbowiak), Zamarripa,  Babś (46' Matusiak), Skóra (85' Pyrek), Trela (79' Lipiak), Soboczyński (72' Szafranek), Tandecki, Zaryczański

Podopieczni Krzysztofa Janczaka zremisowali z ostatnim w tabeli Chemikiem Bydgoszcz. Spotkanie doskonale rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już w 4 min. Dziewięć minut później odpowiedzieli Arkowcy. Do siatki Chemika trafił Babś. Radość nie trwała jednak długo, bo ledwie 6 minut. W 19 min. Chemika zdobył drugą bramkę. Tym razem do protokołu wpisał się Winiecki. Do końca połowy wynik nie zmienił się.

W drugiej odsłonie tego meczu padła tylko jedna bramka. W 67 min. gola na wagę jednego punktu zdobył Zaraczyński. Tym samym Arkowcom nie udało się zmniejszyć dystansu do lidera tabeli - Lecha Poznań, który w derbowym spotkaniu zremisował z Wartą 1:1. Punkty tracił cały ligowy top, gdyż zajmująca trzecie miejsce Lechia również odnotowała remis (1:1 z AP Reissa Poznań). Tym samym po 10. kolejce nie nastąpiły żadne istotne zmiany w szczycie tabeli.