14.04.2019

Grali wypożyczeni

Kolejne mecze rozegrali zawodnicy wypożyczeni z Arki do innych klubów. Zapraszamy na krótkie podsumowanie ich występów.

Fortuna 1 liga

Maksymilian Hebel (Bytovia) rozegrał 90 minut w meczu wyjazdowym z Wigrami Suwałki i był to jego drugi z rzędu występ w pełnym wymiarze czasowym. W 65 min. Hebel wpisał się na listę strzelców, jednak w ostatecznym rozrachunku ta bramka nie dała punktów jego drużynie, bowiem rywale trafili do siatki cztery razy i wygrali 4:2.

Maksymilian Hebel

Ze zdobycia punktów nie mógł się też cieszyć Oskar Repka w barwach Chrobrego Głogów. 20-letni obrońca wyszedł w pierwszym składzie swojej drużyny i rozegrał całe spotkanie na własnym boisku przeciwko Termalice Nieciecza. Goście wygrali 1:0 po bramce Gutkovskisa w drugiej połowie. Repka zapisał się w protokole meczowym żółtą kartką. Trener Grzegorz Niciński nie skorzystał tym razem z usług Szymona Nowickiego i Jakuba Bacha.

Oskar Repka

Trudne wyzwanie czekało w tej kolejce Wartę Poznań, która zmierzyła się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Lider 1 ligi pokazał swoją siłę i zwyciężył 3:0, a wszystkie bramki padły po przerwie. Całe spotkanie w barwach Warty rozegrał Michał Żebrakowski

Michał Żebrakowski

2 liga

Na trzecim poziomie rozgrywkowym zaprezentowało się w ten weekend pięciu zawodników wypożyczonych z Arki. Ze zwycięstwa cieszył się Bartosz Nowicki. Jego Olimpia Elbląg pokonała na wyjeździe Rozwój Katowice 1:0, a nasz zawodnik zagrał w tym meczu 90 minut. Był to już jego 15. występ w pierwszym składzie Olimpii i 8. w pełnym wymiarze czasowym w tym sezonie.

Bartosz Nowicki

Komplet punktów zdobył także Gryf Wejherowo, który z dwoma Arkowcami w składzie wygrał 3:2 z Ruchem Chorzów. Mateusz Węsierski wyszedł w pierwszym składzie wejherowian w tym meczu, a w 75 min. gry zmienił go Oskar Sikorski. Tym razem nie zagrał Oskar Ryk, który pauzował za żółte kartki.

Mateusz Węsierski

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia

Oskar Sikorski

W gorszych nastrojach byli natomiast Jakub Wawszczyk (Radomiak) i Mikołaj Gabor (Olimpia Grudziądz), których zespoły przegrały swoje mecze na wyjazdach. Wawszczyk grał do 82 minuty meczu z Resovią zakończonego wynikiem 1:0 dla zespołu z Podkarpacia. Z kolei Gabor pojawił się na boisku w  68 min. potyczki Olimpii Grudziądz ze Zniczem Pruszków. Chwilę później jego zespół zdobył bramkę, ale ostatecznie nie zdołał odrobić strat i uległ rywalom 1:2.

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.

Jakub Wawszczyk

Mikołaj Gabor

3 liga

Udany weekend ma za sobą bramkarz Szymon Więckowicz, wypożyczony obecnie do Chemika Bydgoszcz. Zachował on czyste konto w wyjazdowym meczu z Mieszkiem Gniezno, a jego zespół odniósł cenne zwycięstwo 1:0.

Szymon Więckowicz

W gorszych nastrojach są natomiast Maciej Kozakowski i Krzysztof Krakowiak z KP Starogard. Zespół z Kociewia przegrał bowiem u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin 0:1. Kozakowski zagrał w tym meczu pełne 90 minut, a Krakowiak wszedł na boisko w 58 minucie.

Wybierz obszar

Maciej Kozakowski

Krzysztof Krakowiak

W tej kolejce nie oglądaliśmy na murawie żadnego z Arkowców wypożyczonych do Raduni Stężyca. Adrian Polański mecz ze Świtem Skolwin spędził na ławce rezerwowych, a Jakub Kłosowski jest kontuzjowany.