11.11.2018

Statystyka meczu Miedź Legnica - Arka Gdynia

Było to 15 -ste spotkanie obu drużyn  w historii, a premierowe na poziomie Ekstraklasy. Do tej pory w rywalizacji obu ekip ważny był atut własnego boiska. Arce udało się odczarować boisko w Legnicy i wygrać w delegacji aż 4:0!

Arka już w 10 min. objęła prowadzenie. Po centrze Damiana Zbozienia piłkę głową w polu karnym zgrał Maciej Jankowski, powalczył o nią Michał Janota i zdobył szóstą bramkę w sezonie. W kolejnych minutach Arka zagrażała rywalom właśnie albo po groźnych centrach Zbozienia, lub akcjach Janoty czy też Koleva. Ze strony gospodarzy groźne były akcje Ojaamy i Forsella, ale na posterunku w naszej bramce był Pavels Steinbors.

W 2 połowie gospodarze dążyli do wyrównania i kilka razy zagrozili bramce Steinborsa. To Arka miała jednak piorunującą końcówkę.

Najpierw wprowadzony w 70 min. Nabil Aankour po 4 minutach strzelił głową drugą bramkę przy kolejnej asyście Jankowskiego. Dla Nabila to była druga bramka w Arce, a pierwsza w meczu ligowym w żółto-niebieskich barwach.

Po 3 minutach to "Jankes"  dopadł przed polem karnym do odbitej piłki i strzelił kapitalnie przy słupku na 3:0.

I wreszcie dzieła dopełnił Damian Zbozień zdobywając czwartą bramkę po dośrodkowaniu Adama Dei.

Wygrana w Legnicy to najwyższa wygrana w historii w meczach wyjazdowych w Ekstraklasie.

Do tej pory najwyższe były zwycięstwa różnicą 3 goli: 4:1 ze Stalą w Mielcu w 1979 roku oraz po 3:0 z Bałtykiem (1981) i Koroną w Kielcach (2017),

W meczach domowych najwyższa wygrana to 5:0 z Sandecją Nowy Sącz (2017 rok) i 5:1 z Górnikiem Łęczna w 2007 roku.

Podczas spotkania w Legnicy Arka przebiegła dystans ponad 121 km!  Największy pokonali w Arce: Adam Deja (12,05 km) i Damian Zbozień (11,96).

Najszybsi w naszym zespole w tym meczu byli: Maciej Jankowski ( 31,16) oraz Michał Janota (31,14).