11.11.2018

Miedź - Arka 0:4! Legnica zdobyta, Miedź rozbita!

To się nazywa przełamanie! Arka w wielkim stylu ograła w Legnicy Miedź aż 4:0 i w ten sposób sięgnęła po pierwsze zwycięstwo na tym stadionie! Na wielkie brawa zasłużył cały zespół, ale szczególnie zapracował na nie Maciej Jankowski, który zanotował dziś gola i dwie asysty.

Lotto Ekstraklasa - 15. kolejka

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:4 (0:1)

Bramki: Janota 10', Aankour 74', Jankowski 77', Zbozień 88'

Miedź: Kanibołocki - Zieliński, Bartczak, Fran Cruz, Pikk (79' Camara), Miljković, Fernandez (56' Łobodziński), Garguła, Ojamaa (65' Piasecki), Szczepaniak, Forsell.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Deja, Nalepa (75' Danch) - Młyński (61' Siemaszko), Janota, Jankowski - Kolev (70' Aankour).

Żółte kartki: Pikk, Miljković - Nalepa

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 4726

0 min - Arka pojechała do Legnicy, by tam zmierzyć się z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy, Miedzią. Los sprawił, że spotkanie rozgrywane jest w dzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

0 min - w wyjściowym składzie Arki odnotowujemy kilka powrotów. Są dzisiaj obecni m.in. Kolev i Marić. Na szczęście niegroźny okazał się uraz Helstrupa, odniesiony w ostatnim meczu z Pogonią, więc Duńczyk nadal jest do dyspozycji trenera Smółki.

0 min - nieobecny jest dziś Luka Zarandia. Gruzin uzbierał cztery żółte kartki i do Legnicy przyjechać nie mógł. W tej sytuacji liczymy na kolejny dobry występ młodego Mateusza Młyńskiego.

0 min - Miedź w siedmiu ostatnich spotkaniach nie zanotowała żadnego zwycięstwa. Ostatni ich mecz przed własną publicznością skończył się dla nich katastrofą, bo trudno inaczej nazwać porażkę w derbowym meczu ze Śląskiem Wrocław aż 0:5. Niech to jednak nie uśpi niczyjej czujności, bo w ostatnim meczu w Krakowie, zremisowanym przez legniczan 0:0, widać było zdecydowanie lepszą dyspozycję podopiecznych trenera Nowaka.

0 min - w zespole naszego rywala strzelecko wyróżnia się jeden piłkarz - Petteri Forsell, zdobywca siedmiu goli. Filigranowy Fin potrafi zrobić użytek ze swojej ponadprzeciętnej techniki, a ponadto dysponuje mocnym i precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

0 min - trzech gdynian jest zagrożonych pauzą w następnym meczu w przypadku otrzymania żółtej kartki. Są nimi Marić, Janota i Marciniak.

0 min - na trybunie legnickiego stadionu rozciągnięto efektowną, ok. 80-metrową biało-czerwoną flagę. Prezentuje się naprawdę okazale!

0 min - obie drużyny już na murawie. Mazurek Dąbrowskiego!

0 min - dziś nasz zespół zagra w żółtych kompletach strojów. Gospodarze na niebiesko.

1 min - sędzia Lasyk z Bytomia gwizdnął po raz pierwszy i gospodarze rozpoczęli mecz!

2 min - pierwsza próba strzału na naszą bramkę. Uderzenie Szczepaniaka z 20 metrów trafiło jednak w nogi Dei.

5 min - próba założenia wysokiego pressingu przez zespół trenera Smółki. Piłka trafia pod nogi Kanibołockiego, który daleki wybiciem oddala niebezpieczeństwo.

6 min - indywidualna akcja Młyńskiego, który po wejściu z piłką w pole karne chciał wrzucić "na karuzelę" Cruza, lecz ten nie dał się oszukać!

7 min - i znów groźnie w polu karnym gospodarzy! Prawym skrzydłem przebił się Jankowski, zagrał do wychodzącego na pozycję Koleva, ale Bułgar został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońców Miedzi!

9 min - Adam Marciniak spróbował zacentrować z lewego skrzydła, lecz posłał piłkę wprost w ręce Kanibołockiego.

10 min - gooolll dla Arki! Dośrodkowanie Zbozienia z prawego skrzydła dotarło do Jankowskiego, ten nie zdołał oddać strzału, lecz piłkę przejął Janota i płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy!

14 min - znów dobra akcja Arki! Niestety zagranie wzdłuż bramki Młyńskiego przejął Kanibołocki!

15 min - odpowiedź gospodarzy. Indywidualna akcja Ojamy zakończyła się niecelnym strzałem z 15 metrów z prawej strony naszej bramki.

17 min - i znów akcja Arki prawym skrzydłem. Szkoda, że zagranie Zbozienia tym razem gospodarze zablokowali.

22 min - długo gospodarze rozgrywali piłkę w pobliżu naszej szesnastki, lecz nie zdołali swojej akcji zakończyć strzałem. Nieudana próba dogrania pod bramkę Szczepaniaka, bo zagrał piłkę w strefę, gdzie nie wbiegał żaden z jego kolegów.

23 min - zablokowana próba uderzenia z dystansu Janoty.

25 min - Marciniak udanie powstrzymał szarżę Ojamy na naszej lewej stronie boiska.

26 min - tym razem Ojamaa zdołał dośrodkować pod naszą bramkę, lecz doskonale ustawiony był Marić, który wybił piłkę z naszego pola karnego!

27 min - ależ było blisko! Zbozień znów stanął przed szansą dogrania w pole karne Miedzi, posłał tam piłkę, a Kolev został w ostatniej chwili wyprzedzony przez rywala!

28 min - kolejny raz gorąco pod bramką gospodarzy! Tym razem za sprawą Janoty, który kapitalnie wpadł z piłką w pole karne, dograł przed bramkę, gdzie tylko ofiarna interwencja jednego z obrońców uchroniła przed oddaniem strzału przez Jankowskiego lub Koleva!

35 min - Marić ponownie skuteczny we własnym polu karnym. Wybija piłkę zacentrowaną przez Zielińskiego.

36 min - pierwszy celny strzał na naszą bramkę. Z lewej strony zagrał Pikk, przejął piłkę na 17 metrze Szczepaniak, którego uderzenie pewnie obronił Steinbors.

37 min - powalony w polu karnym był Kolev, który od razu złapał piłkę, ale sędzia odgwizdał rękę naszego napastnika.

38 min - Nalepa fauluje rywala i otrzymuje żółtą kartkę.

39 min - z rzutu wolnego z 30 metrów uderzył Forsell i niewiele się pomylił! Steinbors musiał z niepokojem pilnować piłki, aby ta po drodze nie odbiła się od któregoś z zawodników ustawionych w jego szesnastce.

42 min - pierwszy rzut rożny dla Miedzi w tym meczu. Dośrodkowanie Garguły wybija Janota.

44 min - próbę dogrania w pole karne Młyńskiego przecinają obrońcy Miedzi i teraz korner dla naszego zespołu.

45 min - dośrodkowanie Janoty wybija Szczepaniak.

PRZERWA - Arka szybko objęła prowadzenie w tym meczu i była bliska podwyższenia swojego prowadzenia, co zdecydowanie mogłoby ustawić dalszy przebieg wydarzeń na boisku. Niestety mimo kilku okazji ta sztuka się nie udała i Miedź wciąż pozostaje w grze w tym meczu. Gospodarze potrafią być groźni, zwłaszcza za sprawą indywidualnych akcji Ojamy i Forsella, którzy próbują dryblingów i szukają podań w kierunku Szczepaniaka. Na razie bezskutecznie i miejmy nadzieję, że to się w tym spotkaniu nie zmieni.

46 min - nasz zespół rozpoczął drugą część meczu.

47 min - pierwszy groźny atak Arki. Niestety próba prostopadłego zagrania Janoty w kierunku Koleva została przecięta przez obrońców.

52 min - pewne wyjście z bramki Steinborsa, który wyprzedził w wyścigu o zagraną z głębi pola piłkę Henrika Ojamę.

54 min - Garguła zagrał z rzutu wolnego w nasze pole karne, ale tam jego koledzy faulowali, co nie uszło uwadze arbitra.

55 min - fatalny błąd obrony gospodarzy. Na środku boiska piłkę przejął Jankowski, a po chwili podanie poszło do Janoty. Michał nieźle dryblował, ale przy próbie strzału został zablokowany!

56 min - Łobodziński zmienia Fernandeza w zespole gospodarzy.

57 min - minutę na boisku potrzebował Łobodziński, żeby oddać celny strzał na naszą bramkę. Pewnie chwycił piłkę Steinbors.

60 min - zaskakujący strzał z 25 metrów Koleva! Z kłopotami na rzut rożny wybija to bramkarz Miedzi!

61 min - Siemaszko zmienia Młyńskiego w naszym zespole.

61 min - skutecznie wybronili się legniczanie z rzutu rożnego wykonanego przez Nalepę.

64 min - Forsell dostrzegł w naszym polu karnym Zielińskiego, ale ten był na pozycji spalonej.

65 min - druga zmiana w Miedzi. Wszedł Piasecki, który zastąpił Ojamę.

66 min - najlepsza okazja dla Miedzi na zdobycie gola. Bardzo silny strzał z dystansu oddał Forsell, co kapitalnie odbił Steinbors! Łotysz poradził sobie także z dobitką Szczepaniaka z niewielkiej odległości!

66 min - szybka odpowiedź Arki. Prawym skrzydłem pomknął Siemaszko, który zdecydował się na dalekie podanie do Koleva w pole karne i naprawdę niewiele zabrakło, aby Bułgar przejął piłkę!

68 min - Znów kapitalnie interweniuje Steinbors! W ostatniej chwili uprzedził Piaseckiego, który był bliski skorzystania z podania Forsella!

69 min - żółta kartka dla Pikka.

70 min - Steinbors z kłopotami, ale jednak chwyta piłkę zagraną w naszą szesnastkę przez Szczepaniaka.

70 min - Aankour zmienia Koleva.

73 min - faulowany był Forsell z prawej strony naszej szesnastki. Nie słabnie napór Miedzi.

74 min - z wolnego zacentrował Pikk, ale wybijają piłkę nasi zawodnicy.

74 min - gooooollll dla Arki! Kapitalna kontra naszej drużyny! Fantastyczna centra z lewej strony Jankowskiego i efektowny szczupak Aankoura daje dwubramkowe prowadzenie gdynianom! Druga asysta "Jankesa"!

75 min - ostatnia zmiana w Arce. Zszedł Nalepa, a za niego grać będzie Adam Danch.

77 min - 3:0 dla Arki!!  Z lewej strony płasko zagrał w pole karne Marciniak, a Jankowski spokojnie i bardzo precyzyjnie strzelił w samo okienko bramki Kanibołockiego!

79 min - Camara za Pikka w zespole Miedzi.

80 min - Jankowski bliski trzeciej asysty w tym spotkaniu! Znów szybki wypad naszego zespołu, Jankowski z lewej strony idealnie wyłożył piłkę na siódmy metr do wbiegającego środkiem Siemaszki, a strzała Rafała zdołał obronić Kanibołocki!

82 min - ostry fauł Miljkovića na Dei. Żółta kartka.

84 min - ponownie bardzo gorąco w polu karnym gospodarzy. Z prawej strony zagrał tam Zbozień i niewiele zabrakło Aankourowi, aby oddać celny strzał! Piłka trafiła jeszcze do Siemaszki, lecz Rafałowi nie udała się próba dryblingu z obrońcą.

87 min - faul Łobodzińskiego sędzia Lasyk ocenił na żółtą kartkę.

87 min - Janota podszedł do wykonania rzutu wolnego z prawej strony pola karnego Miedzi. Oddał zaskakujący strzał, piłka zmierzała w samo okienko bramki, ale Kanibołocki zdążył z interwencją! Będzie jeszcze rzut rożny dla żółto-niebieskich.

88 min - 4:0 dla Arki! Zbozień najwyżej wyskoczył do główki przy rzucie rożnym krótko wykonywanym przez Janotę i Deję i podwyższył wynik!

90 min - gospodarze bezskutecznie szukają honorowego trafienia.

90+2 min - jeszcze rzut rożny dla Arki. Sędzie jednak nie pozwolił go wykonać. Koniec meczu!

KONIEC - Miedź coraz mocniej naciskała Arkę i gol na 1:1 wisiał w powietrzu. Wtedy jednak Arkowcy wykonali zabójczą kontrę i po idealnym zagraniu Jankowskiego Aankour podwyższył prowadzenie Arki. Nasz zespół poszedł za ciosem i jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza gości, czym przypieczętował swój doskonały mecz w Dniu Niepodległości!