06.10.2018

Grali juniorzy. Zwycięstwo juniorów młodszych

Kolejne mecze ligowe rozegrały nasze drużyny juniorskie. Juniorzy młodsi Arki pewnie pokonali na własnym boisku CWZS Bydgoszcz 3:0. Z kolei juniorzy starsi nieznacznie przegrali w Toruniu z Elaną 1:2.

Centralna Liga Juniorów U18 – 10. kolejka

Elana Toruń - Arka Gdynia 2:1 (0:0)

Bramki: Maciąg 62', Sajda 85' - Wilczyński 83'

Arka: Molenda - Talaśka, Branicki, Lisiecki, Sławek, Szałecki, Jahn (46' Wojda), Zbiranek (65' Cyrak), Urbański (65' Wiśniewski), Gułajski, Wilczyński

Pierwsza połowa spotkania w Toruniu zakończyła się bezbramkowym remisem. Od pierwszej minuty przeważali żółto-niebiescy, jednak pomimo wielu okazji, nie zdołali zamienić ich na bramki. W końcówce tej części gry Elana, po jednej z nielicznych akcji, mogła objąć prowadzenie, jednak napastnik gospodarzy minimalnie chybił. Zaledwie minutę później przed szansą stanął Wilczyński, ale pomylił się w sytuacji "sam na sam".

W drugiej połowie niefrasobliwość naszej obrony wykorzystał Maciąg i w 62 min. otworzył wynik meczu. Arkowcy za wszelką cenę dążyli do odrobienia strat i udało się to na kilka minut przed końcem. W 83 min. Cyrak świetnym podaniem obsłużył Wilczyńskiego, a ten nie dał szans bramkarzowi. Podbudowana zdobytą bramką Arka ruszyła do kolejnych ataków, chcąc pójść za ciosem i po raz drugi trafić do siatki. Niestety, szczęście uśmiechnęło się do rywali. W 85 min. kontrę Elany celnym strzałem zakończył Sajda i dał gospodarzom 3 punkty.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Jestem zawiedziony dzisiejszym wynikiem. Przez większość czasu posiadamy przewagę, tworzymy mnóstwo sytuacji, ale w kluczowych momentach brakuje nam tego, by postawić "kropkę na i". Centralna Liga Juniorów to najlepszych 16 zespołów w kraju. W każdym meczu trzeba wspiąć się na wyżyny, aby zdobyć komplet punktów. Moi zawodnicy muszą za każdym razem o tym pamiętać.

Kolejne spotkanie w CLJ U18 nasi juniorzy starsi rozegrają na własnym boisku z Motorem Lublin.

Centralna Liga Juniorów U17 – 8. kolejka

Arka Gdynia - CWZS Bydgoszcz 3:0 (2:0)

Bramki: Magdziński 2 (9', 29'), Kamiński 45'

Arka: Rejman - Tomczak (48' Dopierała), Rusnak, Stec (61' Życzyński), Parulski, Własny, Nowicki (66' Pestka), Motyl (50' Stępień), Przyborowski (71' Chmurzyński), Magdziński, Kamiński (62' Zwoliński)

Juniorzy młodsi Arki pewnie wygrali z CWZS Bydgoszcz 3:0. W całym meczu nasi zawodnicy posiadali przewagę, budowali ciekawe akcje i stwarzali sytuacje bramkowe. Już w 9 min. Magdziński otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji "sam na sam" dał prowadzenie Arce. W 29 min. ten sam zawodnik uderzeniem z dystansu podwyższył wyniku meczu na 2:0.

W drugiej połowie przewaga Arki z minuty na  minutę była coraz większa. W 45 min. udokumentował ją Kamiński, który wykorzystał błąd bramkarza i zdobył bramkę na 3:0. Żółto-niebiescy stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Cieszy zwycięstwo i dobra gra zespołu. Zagraliśmy dzisiaj dobre spotkanie. Mecz mógł się podobać. Było szybkie tempo gry, tworzyliśmy sytuacje bramkowe i co cieszy, zespół zagrał agresywnie, a tego brakowało w poprzednich meczach. Krok po kroku widzę, że robimy postępy i to jest dobry prognostyk na przyszłość. Na pewno jest wiele elementów do poprawy i chłopcy muszą wiedzieć, że tylko dalszą ciężką pracą na treningach można doskonalić grę indywidualną i zespołową.

Kolejne spotkanie podopieczni trenera Janczaka rozegrają na wyjeździe z Wartą Poznań.

Centralna Liga Juniorów U15 – 8. kolejka

AP Pogoń Szczecin - SI Arka Gdynia 5:1 (1:1)

Bramki: 7’, 42’, 54’, 72’, 77’ - Babś 15’

Arka: Styn (60’ Gołoś) - Babś, Bojarczuk (60’ Adkonis), Capar, Galiński, Gontarz (50’ Łyszkiewicz-Dustet), Kościów (46’Luchowski), Krasiński, Sobieszczyk (57’Krause), Kucharzewski, Matwiszyn

Na tarczy wrócili ze Szczecina zawodnicy zespołu SI Arka, którzy w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U15 rozgrywali mecz z Pogonią. Do przerwy obie drużyny toczyły wyrównany bój, a każda ze stron zdobyła po jednym golu. Na trafienie gospdoarzy Arka odpowiedziała golem Babsia.

Już w pierwszej akcji po zmianie stron gospodarze ponownie trafili do siatki i wyszli na prowadzenie 2:1. Później zawodnicy ze Szczecina poszli za ciosem, dołożyli trzy kolejne bramki i w efekcie tego mecz zakończył się wysoką porażką Arki.