TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

05.10.2018

Piotr Włodarczyk: Idziemy w dobrym kierunku!

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa przed meczem Arka Gdynia - Zagłębie Lubin. Na Stadionie Miejskim z dziennikarzami spotkali się trener Zbigniew Smółka, doradca ds. sportowych Piotr Włodarczyk oraz Damian Zbozień.

 

Na początku rzecznik prasowy poinformował o wydawnictwie w ramach projektu „Gdynia Rodzinna”, którą jest książka "Nasze podwórko."

 

Arka Gdynia jest partnerem projektu. Tegoroczne wydawnictwo poświęcone jest tematyce sportowej. Spotkanie z autorem książki Łukaszem Kosikiem odbędzie się w dniu meczu z Zagłębiem Lubin na Stadionie Miejskim o godz. 11:00.

 

W części pierwszej dziennikarze mieli okazję zadać pytania doradcy ds. sportowych Piotrowi Włodarczykowi, który powitał dziennikarzy i podsumował krótko 10 kolejek, które są za nami.

 

1/3 sezonu minęła. Zmiany, które zostały wprowadzone do zespołu, wielu wymienionych zawodników, nowy trener, to wszystko sobie zakładaliśmy przed sezonem i to idzie w dobrym kierunku.

 

Wiedzieliśmy, że przy tych zmianach będziemy potrzebowali czasu, ale z każdym dniem z każdym treningiem, coraz lepiej to wygląda. Wiemy, że każdy po 10 kolejkach chciałby mieć 30 punktów, ale tak się nie da, żadnej drużynie się to nie udało.  Pomału te punkty łapiemy i mam nadzieję, że dalej będziemy szli do przodu.

 

Moja rola w Klubie? Jest doradca ds. sportowych, jest kierownik pionu sportowego, Antek Łukasiewicz, z którym razem współpracujemy.

 

Rozmawiamy i analizujemy sytuację kadrową z trenerem, omawiamy transfery, spora część obowiązków jest podobna do zakresu dyrektora sportowego, ale brzmi to nieco inaczej.

 

Padło pytanie dotyczące transferów w przerwie zimowej.

 

W każdym okienku transferowym jest sporo ruchów transferowych do klubu i z klubu. Mamy jeszcze trochę czasu. Jeżeli trener zgłosi potrzeby dotyczące wzmocnienia i uzupełnienia składu, to one będą.

 

Zapytano o kwestie potencjalnego transferu Luki Zarandii. Czy Arka będzie chciała go zatrzymać za wszelką cenę?

 

Chcemy zatrzymać Lukę. Luka to zawodnik, który bardzo dobrze wygląda, gra regularnie, kontuzje go omijają. Będziemy tak budować zespół, aby Arka była z każdym sezonem silniejsza i w tym planie jest miejsce dla niego. Jest potrzebnym zawodnikiem, ale teraz trudno mówić o tym, czy będą jakiekolwiek oferty.

 

Kolejne dotyczyło Michała Janoty i kwestii długości kontraktu.

 

Michał ma tak podpisany kontrakt, że praktycznie automatycznie mu się przedłuży. Proszę się nie martwić, mamy nadzieję, że zostanie.

 

Poproszono o ocenę transferów Maghomy, Cvijanovica i Aankoura.

 

Za nami 10 spotkań. Maghoma to zawodnik, który przyjechał z innego kraju, potrzebuje jeszcze trochę czasu na aklimatyzację. Aankour i Cvijanović to dobrzy zawodnicy. Teraz taka sytuacja się wytworzyła, że ten skład, który grał ostatnio spisuje się bardzo dobrze. Są to potrzebni zawodnicy, bardzo wartościowi i nie można ich tak szybko skreślać. Arka będzie miała z nich pożytek.

 

Piotra Włodarczyka zapytano także na koniec o kwestie współpracy z właścicielem większościowym Dominikiem Midakiem i decyzję dotyczącą pracy w Arce.

 

Na początku lipca 2017 roku doradzałem Dominkowi w kwestiach sportowych, a potem przyszedł czas, aby tą współpracę sformalizować. Jestem w dobrych relacjach z jego rodziną i nie odsuwałem od siebie kwestii potwierdzenia takiej współpracy przed mediami, tylko teraz przyszedł czas, aby częściej bywać w klubie, rozmawiać, analizować i od tego sezonu tak się stało.

 

tr

 

 BILETY NA MECZ Z ZAGŁĘBIEM LUBIN

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_f06ffc43d79db3c148dbaeeb85ad7139.jpg
 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/baner_bilety_570x120_295f1e889b198f9e29a5873ddbbd9a41.jpg

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia