21.04.2018

Arka II remisuje w Rumi. Relacja.

W 24. kolejce RWS Investment Group IV ligi Arka II zremisowała z Orkanem 1:1. Bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Dawid Blok.

IV liga RWS Investment Group - 24. kolejka

Orkan Rumia - Arka II Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: Kiełb 43'Blok 46"

Arka II: Więckowicz - Babiński, Wieczorek, Blok, Kozakowski - Markiewicz, Sikorski (67' Nowakowski) - Kłosowski, Hołtyn (62' Affeld), Gniadecki (67' Bugajewski) - Klecha (72' Manteufel)

Żółta kartka: Wieczorek

Trener Robert Wilczyński desygnował na mecz z Orkanem skład złożony z samych młodzieżowców. W wyjściowej "11" było dziewięciu juniorów, których uzupełnili zawodnicy z rocznka 1998 - Hołtyn i Kłosowski. Zdolnej młodzieży nie udało się jednak utrzymać zwycięskiej passy i odnieść trzeciego zwycięstwa z rzędu. Orkan przed meczem zajmował 17. miejsce i w każdym meczu szuka punktów, aby utrzymać w Rumi IV ligę.

Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą. Jej autorem był Kacper Kiełb. Zawodnik gospodarzy dobrze zastawił się w polu karnym i mimo asysty obrońcy obrócił się i znalazł drogę do naszej siatki. Trafienie pozwoliło gospodarzom prowadzić po pierwszych 45 minutach. Na wyrównanie nie trzeba było jednak czekać długo. Tuż po wznowieniu gry po rykoszecie obrońcy Orkanu piłka trafiła do Bloka. Nasz zawodnik sprytnie musnął futbolówkę, a efektem tego była zmiana rezultatu. Wynik ten utrzymał się do końca meczu, co pozwoliło obydwu zespołom na dopisanie sobie jednego punktu.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Nie po raz pierwszy naszą grę cechuje dobre rozegranie piłki od tyłu, jednak schody zaczynają się na poziomie ofensywy. Musimy nad tym pracować i szukać skutecznych rozwiązań. W najbliższej przyszłości będziemy chcieli sprawdzić zawodników, którzy nie mieli do tej pory wielu okazji, aby pokazać się na boiskach 4. ligi.