TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

06.04.2018

Michał Nalepa i Luka Zarandia przed derbami.

To oczywiste, że w derbach lepiej grac ze swoimi kibicami. To czyni futbol pięknym. Chciałbym podziękować naszym fanom za wizytę przed treningiem, dali Nam pokaz dopingu który dali by nam podczas meczu. Dostaliśmy moc, jesteśmy gotowi na to spotkanie.

Na Stadionie Miejskim w Gdyni odbył się dzisiaj briefing prasowy przed sobotnim meczem derbowym z Lechią w Gdańsku. Z dziennikarzami spotkali się trener Leszek Ojrzyński oraz zawodnicy: Michał Nalepa i Luka Zarandia.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/20180406_104936_420d1fe225c5703764c266b84d253b5a.jpg

Michał Nalepa:

 

Mecz o podwójnej stawce. Każdy z nas chce wygrać, każdy kibic tego oczekuje, ale jest jeszcze szansa na pierwszą ósemkę i o to będziemy walczyć.

 

Mam nadzieję, że podejdziemy do tego meczu troszkę lepiej niż do ostatniego i spróbujemy go rozstrzygnąć piłkarsko.

 

Dla Arkowca, w którym płynie żółto-niebieska krew to wyjątkowy mecz?

 

Każde derby mają swoje znaczenie i dodatkowy smaczek dla zawodnika stąd. Przede wszystkim chcemy wygrać i zainkasować 3 punkty. Każdy ma w głowie to co może być i także to co możemy stracić nie wygrywając.

 

Szkoda że nie będzie naszych kibiców, bo to zawsze dodatkowa motywacja, doping, który nam zawsze pomaga. Będziemy grać tam sami przeciwko całemu stadionowi, ale będziemy się starać wygrać będziemy chcieli zdobyć 3 punkty.  

 

Ostatnio trener chwalił Michała za zaangażowanie i podejście do gry:

 

W każdym meczu można zdobyć zaufanie trenera czy kibiców. Do każdego meczu podchodzę tak samo. Do derbów także trzeba podejść spokojnie, z chłodniejszą głową, bo wcześniej za nerwowo do tego podchodziliśmy. Na spokoju wyjść, zrobić to co się najlepiej potrafi, zagrać dobry mecz jak z Legia i o wynik będę spokojny.

 

Czy Arka nie obawia się, że Lechia znowu odpali jak w poprzednich derbach?

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/20180406_105027_cc54ff944f6c0e8e59ca8dde7737fb3c.jpg

Tak naprawdę, to nie oni wtedy odpalili, tylko to był nasz błąd, nasza dekoncentracja, bo na to im pozwoliliśmy. Gdybyśmy się wszyscy nie odwrócili tyłkiem do piłki, gdzie tego nie powinno być, wtedy by bramki nie zdobyli. Obecnie ich forma to ich problem, nie nasz. Musimy skoncentrować się na sobie, na grze w piłkę, to wtedy damy radę, bo jesteśmy silną drużyną.

 

Nakręcać się zawsze będziemy, bo to zawsze derby. Każdy z nas chce wygrać, także zawodnicy nie stad myślą też tym żyją.  Emocje trzeba studzić, żeby skoncentrować się na graniu, a nie na innych aspektach. 

 

Kto nakręca atmosferę?

 

U nas każdy tym żyje i chce dorzucić coś do tego. Wszyscy tym żyją. Widać to także po tych zawodnikach, którzy nie są stąd, tak jak Adam Marciniak czy Damian Zbozień. Każdy atmosferę w drużynie buduje.

 

Czy o najważniejszy mecz dla Arki w sezonie?

 

W ostatnim okresie to jeden z ważniejszych meczów. To derby, walka o ósemkę, podwójna stawka. Możemy wygrać i awansować do ósemki, ale także możemy wygrać „tylko derby” i nie awansować, bo to nie zależy tylko od nas.

 

Luka Zarandia:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/20180406_105719a_e7df9fc200543443b16b695fa9a17f02.jpg

Pucharowa forma przydałaby się w najbliższym meczu derbowym?

 

Czekam już długo na bramkę w lidze. W pucharze wszystko idzie bardzo dobrze, nie ważne jednak kto zdobędzie bramkę, ważny jest wynik. To jeden z najważniejszych meczów w lidze, dla kibiców, dla nas.  Mamy jeszcze szansę na górna ósemkę. Myślę, że wszyscy dadzą z siebie 200-300 procent na takim meczu.   Zobaczymy co będzie, to jest piłka. Przed meczem wszystko można powiedzieć.

 

Czy Luka jako obcokrajowiec odczuwa atmosferę derbów?

 

Zawsze czuję. Grałem jeden mecz derbowy i wiem, że dla kibiców to najważniejszy mecz. Jak wygramy z Lechią to dla nich lepiej być nie może. Ja czułem doping naszych fanatyków.  My damy z siebie wszystko co możemy.

 

Czy atmosfera stadionu w Gdańsku was nie przytłoczy?

 

To oczywiste, że w derbach lepiej grać ze swoimi kibicami. To czyni futbol pięknym. Chciałbym podziękować naszym fanom za wizytę przed treningiem. Dali Nam pokaz dopingu który prezentowaliby podczas meczu. Dostaliśmy moc, jesteśmy gotowi na to spotkanie. Szansę dla obu zespołów są takie same.


 

 notował: tryb

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia