TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

31.10.2017

Zawodnicy przed derbami: Jest drużyna!

W drugiej konferencji prasowej przed derbami na Stadionie Miejskim brali udział zawodnicy Arki: kapitan Krzysztof Sobieraj,  Michał Marcjanik i Pavels Steinbors. 

 

Dla kapitana Ark, mającego najwięcej z obecnej kadry występów w żółto-niebieskich barwach, udział w spotkaniu derbowym stoi pod znakiem zapytania. Popularny "Sobi" żyje jednak derbami podobnie jak cały zespół!

 

Na początku dziennikarze zapytali więc, czy trener Ojrzyński przewiduje dla  "Sobiego"  rolę prawej ręki w szatni i rolę motywatora?

 

Myślę, że trener Ojrzyński jest takim motywatorem, że nie potrzebuje nikogo do pomocy. Zobaczymy w piątek jaki skład wyjdzie. Myślę, że niejednego trener zaskoczy, ale nie będę zdradzał szczegółów. Ja nie po to ciężko pracowałem i wracałem do zdrowia, żeby w takim spotkaniu nie zagrać. Zobaczymy w piątek jak to wszystko wyjdzie. Ja bardzo mocno liczę na to, że zagram. Czekam na swoich ulubieńców, takich dwóch panów i bardzo mocno pragnę się z nimi zmierzyć w piątek.

 

Wszystkich zawodników zapytano o to, czy wczorajszy wynik Lechii i krytyka może wpłynąć jeszcze bardziej mobilizująco na ich postawę, czy może są w tak słabej formie, że ten wynik to była wypadkowa ich dyspozycji?

 

Michał Marcjanik:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSPL0230_5a91597edb101ac3b7a811d3dec66482.jpg

My nie patrzymy na wyniki Lechii, my skupiamy się na sobie, przygotowujemy się do tego meczu i będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, żeby sprawić radość sobie i kibicom. Myślę, że ten wynik nie był żadną zasłoną dymną przed derbami, a po prostu Lechia pokazała, że jest w słabszej dyspozycji.

 

Pavels Steinbors:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSPL0233_cf242d42d61356f33c01c51e853f74bc.jpg

Moim zdaniem dla Lechii ten wczorajszy wynik to jest dodatkowa motywacja. Dla nas tak samo jest to motywacja, żeby nie pozwolić im wrócić na zwycięską ścieżkę.

 

Krzysztof Sobieraj:

My nie możemy zwracać uwagi na to, co się dzieje u naszych rywali. My skupiamy się na sobie, to jest ich problem, a my wiemy, że ciężko jest z takiego problemu wyjść, bo w podobnej sytuacji znajdowaliśmy się kilka miesięcy temu.

 

Dopytywano, czy wobec tego jest to idealny moment na pokonanie Lechii?

 

Krzysztof Sobieraj:

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSPL0218_33bdbe4316e6dac6c85dc46dd1e36643.jpg

Myślę, że po tym jak nas trener Ojrzyński podniósł, jak nas wyciągnął z dołka, kiedy do nas przyszedł to Arka w tym sezonie jest bardzo solidną drużyną. Przytrafiło nam się dużo remisów, ale później przyszło wysokie i w ładnym stylu zwycięstwo z Jagiellonią. Myślę, że meczu z Legią w Warszawie również nie mamy co się wstydzić, bo w pierwszych fragmentach gry to my byliśmy stroną atakującą. Dlatego też jeśli chodzi o mecz z Lechią to nie ma czego się bać.

 

To już nie jest ta Arka, która była beniaminkiem, teraz zespół jest bardzo silny kadrowo, ma 28 równorzędnych zawodników. Ten zespół jest poukładany i to gdańszczanie mogą się obawiać tego spotkania, a może nawet powinni. Przyjeżdżają na ciężki teren i nie chciałbym być w ich skórze. Wiemy, co wczoraj tam się działo i na pewno nie jest łatwo wyczyścić głowy w ciągu 4 dni i nagle zapomnieć o tym, co jest złe. Dlatego uważam, że to Arka jest faworytem i wygramy ten mecz.

 

My mamy zarys składu na to spotkanie, ale ode mnie się tego dzisiaj nie dowiecie. Uważam, że trener Ojrzyński dobierze charakterologicznie skład na to spotkanie i zostawmy to jemu, bo uważam, że należycie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

 

Określanego mianem "Łotewskiej Ściany" bramkarza Arki zapytano, czy jest teraz w najlepszej formie?

Ja prostu robię swoje i póki co wychodzi nieźle. Kiedyś jak grałem w Górniku, to też byłem w dobrej formie.

 

Michał Marcjanik jest wychowankiem Arki i wie, że taki mecz trzeba wygrać, ale też pokazać, kto rządzi w Trójmieście:

 

Już od meczów w juniorach i w drugiej drużynie te spotkania z Lechią były priorytetowe i specjalnie się podchodziło do nich. Tutaj to wiadomo, że trzeba się specjalnie zmotywować i dać z siebie wszystko. Jeśli chodzi o powstrzymanie Marco Paixao to myślę, że Krzysiu Sobieraj dobrze sobie z nim poradzi.

 

Wywołany  "do tablicy" Krzysztof Sobieraj nieco stonował nastroje:

 

Nie ma co podgrzewać atmosfery przed meczem. My zdajemy sobie sprawę w jakim momencie znajduje się Lechia i to wcale nie będzie dla nas łatwe spotkanie. Oni są jak zranione zwierzę i nie wiadomo jak zareagują. Na pewno nie będzie im łatwo pozytywnie zareagować, ale wiemy też, że są tam nieźli zawodnicy, tylko chyba nie ma zespołu. Tym się różnimy, że u nas jest kolektyw i naprawdę jeden za drugim idzie w ogień. Na pewno nie zlekceważymy tego w jakiej teraz są dyspozycji i będziemy robić swoje, to co trener nam nakreśli. Bardzo głęboko wierzę w to, że Arka w tym meczu wygra.

 

 notował: Marek Zarzycki, tr

 

 

SPONSOR MECZU DERBOWEGO

  http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/seo_trawa_04e9db1be4e8599a97d374d6988e615d.jpg

 

 KUP BILETY NA DERBY!

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilety_LGD_85455697002719f66e658458d76beb45.jpg

 

Zachęcamy do zakupu biletów w punktach sprzedaży, których pełna lista znajduje się TUTAJ oraz poprzez stronę internetową.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_c199ddb88db1a112e1578518ccb531fe.jpg

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia