TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

01.05.2017

Trener i zawodnicy Arki przed finałem.

Przed oficjalnym treningiem Arki na PGE Narodowym z dziennikarzami spotkali się trener Leszek Ojrzyński oraz zawodnicy: Krzysztof Sobieraj, Miroslav Bożok i Rafał Siemaszko. 

 

Czy dla Arki finał jest odskocznią od ligi?

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/18308692_10207219794168132_626439995_n_5ad77a2a3793e42e18a2e8bedf2e8f9b.jpg

Trener Leszek Ojrzyński:

Okaże się po meczu, jak to będzie wyglądało. Przed meczem można wszystko sobie powiedzieć, robić założenia i się motywować. Weryfikacją jest spotkanie. Jak będziemy wyglądać, jak się prezentować i jaki będzie wynik, tak będziemy oceniani.

 

Zawodnicy są świadomi tego finału, długo na ten dzień czekali.  To jest niesamowita przygoda. Wiemy, że ładnych kilka tysięcy będzie nas dopingować i my wszyscy będziemy starali się zrobić niespodziankę, bo w takich kategoriach trzeba to ocenić. Faworytem jest Lech, ale my nie mamy nic do stracenia. Dla takich spotkań się żyje, jutro przyjdzie ten moment i obyśmy ten egzamin zdali celująco.

 

Zapytano czy dla Arki ma znaczenie, że w tej edycji nie zagrała z klubem z Ekstraklasy?

 

Krzysztof Sobieraj:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/18280806_10207219800208283_832556018_n_72e3ed3135a93d9c7af01d40ba5828f3.jpg

Myślę, że nie ma to żadnego wpływu. Dotarliśmy do finału, boksowaliśmy się mocno z pierwszoligowcami, nie było łatwo. Nie można powiedzieć, że łatwiej lub ciężej byłoby z zespołami z Ekstraklasy. Mamy przykłady co roku, gdy kluby z Ekstraklasy odpadają ze słabszymi z niższych lig. Puchar rządzi się swoimi prawami. Lech jest faworytem, ale my nie mamy nic do stracenia i mamy swoje marzenia.

 

Zapytano trenera o zdobycie  przez Arkę Pucharu Polski w 1979 roku i czy  przypominanie tego jest inspiracją przed obecnym finałem? Arka wówczas także nie była faworytem.

 

Trener Leszek Ojrzyński:

 

Wspomnienia są, ludzie którzy zdobywali Puchar są z nami, pracują także w Klubie. Wtedy Wisła miała reprezentantów kraju, podobnie jak teraz Lech. Arkowcy dali radę.  Nie sięgając tak daleko, co tydzień, co kolejkę mamy przykłady, że ten teoretycznie skazany na porażkę wygrywa. To jest piękne w naszej dyscyplinie i to się często zdarza.  O to wyjdziemy jutro grać.

 

Lech dwa razy tu nie wygrał, wierzy, że do trzech razy sztuka. My jesteśmy jako Arka w finale drugi raz i będziemy chcieli powtórzyć tamten wyczyn starszych kolegów z 1979 roku.

 

Rafał Siemaszko pokonał bramkarza Lecha, jako jeden z nielicznych w tym roku.

 

Rafał Siemaszko:

Wiemy, że Lech grał długo na zero z tyłu i dopiero w meczu w Gdyni stracili pierwszą bramkę. Na pewno w głowie  siedzi to, że udało nam się ich ukłuć, ale niestety mecz przegraliśmy bardzo wysoko. Dostaliśmy lekcję piłki nożnej i jesteśmy mądrzejsi o to spotkanie.

 

Myślę, że znajdziemy sposób, aby przynajmniej strzelić jednego gola Lechowi.

 

Na jaki wariant gry przygotowana jest defensywa Arki?

 

Krzysztof Sobieraj:

Jesteśmy przygotowani na każdy wariant bo Lech ma niesamowitą siłę w ofensywie i jesteśmy tego świadomi. Lech ma, co tu dużo ukrywać, lepszych zawodników niż Arka, ale w sporcie nie zawsze wygrywa ten lepszy, ten bogatszy. Piłka rządzi się swoimi prawami, my mamy plan na to spotkanie i wierzę w to, że będziemy bardzo mądrze go realizować.

 

Czy Darek Formella był  dla trenera bankiem informacji?

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/18254655_10207219800688295_644376760_n_7e327c75b8a1bcb6a8e7ce1e4dddc6ac.jpg

Lech ma wielu dobrych zawodników. Pewne rzeczy można przewidzieć i Lech stawia sprawę jasno, że chce zdobyć Puchar. Będą chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę. Tak będzie i nie ma co się czarować, myślę, że zagrają z jednym defensywnym pomocnikiem. My jesteśmy przygotowani na różne warianty. Musimy być mocni jako drużyna i będziemy chcieli to udowodnić. Jesteśmy na skazanej z góry pozycji, ale to potrafi zjednoczyć i zdjąć presję. Większa presja będzie w drużynie z Poznania. Czekamy z utęsknieniem na jutrzejszy dzień.

 

Ja mam rozdarte serce, bo wieczorem podam 18-stkę i kilku chłopaków obejdzie się smakiem. Żałuje, że tak jest, ale taka jest rola trenera, że musi wytypować .

 

 

Czy dla trenera problemem jest fakt, że nie zagra Darek Formella?

 

Dostałem na początku informację, że Darek nie może grać i nie wnikałem w szczegóły. My mamy duża grupę zawodników, która pali się do gry. Darka nie ma, są kolejni chłopcy, którzy wracają do zdrowia. Z tego się bardzo cieszę, bo był taki mecz ligowy, że mieliśmy jednego napastnika w kadrze. Jest sytuacja u nas coraz lepsza, inni dostają szansę, pracują na to. Od początku mówiłem, że jest tutaj wyrównana drużyna i nie wyrywam włosów, że Darka zabraknie. Wróci na ligę.

 

Czy doświadczenie trenera w pracy z zespołami, które często nie były faworytami może pomóc w finale?

 

Cała praca trenerska mnie zahartowała. Pracowałem w niższych ligach, tam się dopiero działo...W Ekstraklasie to jest spokój i komfort. Do tej pory prowadziłem drużyny, które były skazywane na spadek, to praktycznie co jakiś czas grałem z drużyną, która jest faworytem i trzeba było te punkty zdobywać.

 

Ja Lecha dobrze nie wspominam, bo 2 razy po meczu z Lechem straciłem pracę, ale do 3 razy sztuka. Teraz trzeba zrobić coś, aby się odgryźć na Lechu!

 

Kapitana zapytano, jak drużyna czuje atmosferę tego spotkania?

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/18254734_1523849534327086_1021158376_n_b7e738eafd6a676db5f80e86d52d2bec.jpg

Miroslav Bożok:

Do tej pory nie czuliśmy tej presji. Dopiero teraz od momentu, gdy tu jesteśmy, na stadionie, dochodzi do nas fakt jak ważny to mecz i o co gramy. Od tej pory będziemy żyli tym, że to dla nas wyjątkowy mecz i tylko to mamy teraz w głowie.

 

tr

 

Wypowiedzi trenera i zawodników Lecha na stronie lechpoznan.pl
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia