25.10.2016

1/4 PP: Drutex-Bytovia - Arka 2:1. Jeden gol do odrobienia.

Jedną bramkę do odrobienia mają zawodnicy Arki w rewanżowym meczu z Drutex-Bytovią Bytów. Bardzo zdeterminowani gospodarze mieli już dwubramkową przewagę, ale dominacja Arki w drugiej połowie przyniosła im bardzo ważne trafienie Abbotta i realne szanse na awans do półfinału Pucharu Polski.

1/4 Pucharu Polski- 1. mecz

Drutex-Bytovia - Arka Gdynia  2:1 (1:0)
Bramki: Surdykowski 28' , Bąk 82' - Abbott 86'

Arka: Steinbors - Socha, Stolc, Sołdecki, Warcholak - Błąd, Sambea,  Marciniak (61' Hofbauer), Yussuff -  Szwoch (70' Siemaszko) - Zjawiński (78' Abbott).

Bytovia: Bieszczad - Cseh, K. Bąk, Wróbel, Formela - Kamiński, Wacławczyk (78' Poczobut), Mandrysz, Klichowicz (87' Rzuchowski), Ploj (72' J. Bąk) - Surdykowski.

Żółte kartki: Warcholak, Socha.

Sędzia: Jarosław Przybył (Opole)

0 min - jak zwykle w meczach o Puchar Polski, trener Niciński postanowił dać szansę kilku zawodnikom, którzy rzadziej grają w lidze. W pierwszej jedenastce pojawili się m.in. Pavels Steinbors, Adrian Błąd, Przemysław Stolc i Rashid Yussuff.

0 min - po kłopotach zdrowotnych do składu wraca Yannick Sambea. Na ławce rezerwowych zasiadł także inny rekonwalescent, Michał Nalepa.

0 min - sporo znajomych w składzie gospodarzy. Na szpicy zagra Janusz Surdykowski, a spotkanie od ławki rezerwowych rozpoczną Michał Rzuchowski i Michał Szromnik.

0 min - Bytovia zajmuje aktualnie piąte miejsce na zapleczu Lotto Ekstraklasy ze stratą pięciu punktów do drugiego miejsca, premiowanego awansem.

0 min - nasi zawodnicy powinni szczególną uwagę zwrócić na Łukasza Wróbla, który ma w lidze cztery trafienia na koncie i jest najskuteczniejszym zawodnikiem Bytovii. Po trzy trafienia zanotowali Jakub Bąk, Robert Mandrysz i Jakub Serafin. Dodajmy, że Wróbel także w rozgrywkach pucharowych wodzi strzelecki prym w swoim zespole z dwoma trafieniami.

0 min - warto przypomnieć, że Bytovia na drodze do dzisiejszego meczu wzięła na rozkład kilka uznanych i wyżej notowanych zespołów. W Bytowie poległy dwa kluby z Dolnego Śląska: Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław.

0 min - w bardzo dobrych, jak na tą porę roku, warunkach toczyć się będzie to spotkanie. W Bytowie praktycznie bezwietrznie i bez opadów.

0 min - drużyny melduja się na murawie. Arka na żółto-niebiesko, gospodarze na czerwono.

1 min - rozpoczęła Bytovia!

3 min - Warcholak faulowany przy linii bocznej. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne gospodarzy.

4 min - dośrodkowanie Błąda spadło na głowę Krzysztofa Bąka i mamy rzut rożny. Znów zacentrował Adrian i także tym razem poradzili sobie z jego zagraniem obrońcy Bytovii.

5 min - tym razem piłkę w pole karne Arki z rzutu wolnego posłał Kamiński. Sytuację wyjaśnił dobrze ustawiony Mateusz Szwoch.

10 min - dobra interwencja we własnym polu karnym Sołdeckiego, który przejął podanie Klichowicza do Ploja.

12 min - dobra akcja na prawym skrzydle Błąda, ale po jego dośrodkowaniu w szesnastkę nie doszedł do piłki żaden z Arkowców.

12 min - było blisko! Świetnie z piłką zabrał się Zjawiński i potężnie uderzył! Niestety piłka poszybowała ponad bramką i chyba zahaczyła nawet o poprzeczkę! Wcześniej bardzo dobre podanie od Szwocha w kierunku naszego napastnika.

16 min - Steinbors wybił wysoką piłkę posłaną przez Kamińskiego za linię końcową i będzie pierwszy korner dla gospodarzy.

17 min - znów centruje Kamiński i znów bardzo dobrze interweniuje Łotysz.

18 min - niezły rajd Warcholaka na lewym skrzydle, ale nasz obrońca wyjechał z piłką za linię końcową.

23 min - Socha przejął piłkę spod nóg Formeli i od razu skierował ją do Zjawińskiego. Niestety Darek nie opanował futbolówki i ta stała się łatwym łupem dla Bieszczada.

27 min - przez moment było gorąco w naszym polu karnym, ale szybko zorientowali się we wszystkim Socha z Błądem i oddalili niebezpieczeństwo

29 min - gol dla Bytovii! Szybka akcja Klichowicza lewym skrzydłem, dobiegł z piłką pod linię końcową i zagrał przed bramkę, gdzie znalazł się Surdykowski i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom!

34 min - centra Adriana Błąda wpada wprost w ręce Bieszczada.

34 min - niezła próba strzału zza pola karnego Stolca, po którym bramkarz Bytovii znów pewnie wyłapuje futbolówkę.

40 min - Błąd sfaulował Klichowicza z prawej strony naszego pola karnego. Z rzutu wolnego zagrał Kamiński i tak zakręcił piłką, że ta trafiła w poprzeczkę!

42 min - indywidualna akcja i niecelny strzał z dystansu Wacławczyka.

44 min - Socha przeciął akcję Formeli i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

45 min - znów piłka posłana w nasze pole karne, gdzie Surdykowski zdołał tylko lekko trącić piłkę, więc Steinbors spokojnie ją przejął.

PRZERWA - mecz ma wyrównany przebieg, ale to podopieczni Kafarskiego okazali się konkretniejsi pod bramką rywala i za sprawą Surdykowskiego objęli prowadzenie. W ten sposób padł pierwszy w historii gol w pierwszej połowie w oficjalnym meczu Arki z Bytovią. Nam pozostaje liczyć, że żółto-niebiescy stworzą więcej groźnych sytuacji pod bramką bytowian i wykażą się w nich skutecznością.

46 min - gra wznowiona!

48 min - prostopadła piłka do Klichowicza i mogło być groźnie, gdy nie kapitalna interwencja Stolca!

50 min - Bieszczad ratuje Bytovię, po bardzo dobrym strzale Zjawińskiego z 20 metrów!

50 min - w odpowiedzi znów groźna piłka posłana w naszą szesnastkę i znów bezbłędny Stolc kasuje tą akcję Bytovii.

56 min - szybka akcja Bytovii zakończyła się strzałem Ploja w środek bramki z 20 metrów. Steinbors nie dał się zaskoczyć.

57 min - dośrodkowanie Błąda z rzutu wolnego na piąty metr przed bramkę gospodarzy skończyło się w rękawicach Bieszczada.

59 min - Warcholak zacentrował w pole karne na głowę Szwocha, ten piłkę przedłużył na dalszy słupek, lecz zabrakło tam zamknięcia akcji.

61 min - pierwsza zmiana w Arce. Za Marciniaka wchodzi Hofbauer.

62 min - Wacławczyk zagrał prostopadle do Klichowicza, a ten w ostatniej chwili został uprzedzony przez Sochę!

63 min - składna akcja wyprowadzona przez Błąda, lecz zabrakło wykończenia jej strzałem.

65 min - bardzo kąśliwy strzał zza pola karnego oddał Yussuff! Piłka o centymetry minęła słupek bramki Bieszczada!

66 min - niebezpieczna kontra gospodarzy na szczęście zakończyła się "tylko" bardzo niecelnym strzałem Kamińskiego.

69 min - fantastyczna indywidualna akcja Yussuffa! Po chwili jeden z Arkowców przewraca się w polu karnym, ale nie ma rzutu karnego!

70 min - Siemaszko zastąpił Szwocha.

72 min - pierwsza zmiana w Bytovii - za Ploja wchodzi Jakub Bąk.

74 min - kapitalny strzał Hofbauera z 30 metrów! Znów bardzo dobrze spisuje się Bieszczad. Po chwili zablokowana próba uderzenia Błąda.

75 min - dośrodkował w pole karne Sambea, główkował Yussuff, ale znów naposterunku bramkarz gospodarzy.

77 min - świetna akcja Warcholaka wzdłuż linii końcowej boiska! Marcin wyłozył piłkę Błądowi, który bez wahania strzelił, a Bieszczad znów dobrze broni.

78 min - ostatnia zmiana w Arce. Schodzi Zjawiński, wchodzi Abbott. Zmienia też trener Kafarski - za Wacławczyka wpuszcza na boisko Poczobuta.

80 min - szczęście przy gospodarzach! Najpierw świetny strzał Błąda z dystansu trafia w słupek, a chwilę później uderzenie Abbotta o centymetry mija bramkę Bytovii!

81 min - Socha centruje w kierunku Siemaszki, ale gospodarze ratują się wybiciem na rzut rożny.

82 min - gol dla Bytovii! Jakub Bąk precyzyjnym strzałem z kilku metrów zamyka akcję gospodarzy po zagraniu Klichowicza.

84 min - nieudany strzał Yussuffa z dystansu.

85 min - tym razem Anglik dobrze dośrodkował, lecz znów ofiarnie ratują się gospodarze.

86 min - gol dla Arki! Duże zamieszanie powstało w szesnastce Bytovii po rzucie rożnym wykonanym przez Hofbauera, w czym najlepiej połapał się Paweł Abbott i z bliska wpakował piłkę do bramki gospodarzy!

87 min - Rzuchowski wprowadzony za asystenta przy dwóch bramkach Bytovii - Klichowicza.

88 min - żółta kartka dla Warcholaka.

90+1 min - kolejne żółtko dla zawodnika Arki, tym razem ukarany Socha.

90+3 min - Warcholak faulowany z lewej strony pola karnego Bytovii.

90+3 min - centruje z wolnego Błąd, ale dobrze ustawieni byli gospodarze.

90+4 min - Adrian błąd przerwał kontrę Bytovii, w której gospodarze mieli przewagę 3 na 1!

KONIEC - w drugiej połowie Arka zdominowała grę i stworzyła sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Tymczasem jedna szybka kontra Bytovii przyniosła im drugą bramkę, która mogła już dać bardzo niekorzystny wynik w kontekście rewanżu. Na szczęście przewaga Arki zaowocowała w końcówce golem Pawła Abbotta, który spowodował, że Arka może całkiem optymistycznie przystąpić do spotkania w Gdyni.