TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

25.08.2016

Konferencja przed Zagłębiem Lubin.

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, która została podzielona na 2 części. W pierwszej obecny był  Prezes Zarządu Wojciech Pertkiewicz oraz Dyrektor Zarządzający Stena Line Polska Pan Marek Kiersnowski i rzecznik prasowy Stena Line Polska  Agnieszka Zembrzycka.

 

Związane to było z rozpoczęciem oficjalnej współrpacy.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_6417_c9fb48876cfe6e915e73f80f82c8eac9.jpg

Prezes Wojciech Pertkiewicz wspomniał na początku o tym, że rozpoczęcie współpracy było szczęśliwe. Arka wygrała w Warszawie. Cieszymy sie z takiego początku. Czekamy na sobotę. Z powodu finalizacji umowy po obu stronach są uśmiechy.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A8923_5e7bea852539a1a330aa64cca79c3029.jpg

Dyrektor Marek Kiersnowski nawiązał do barw Szwecji, z której wywodzi się  firma Stena Line i tym samym  kojarzy się także z barwami Arki. Podkreślił, że  Stena Line zaangażowana jest także w inne projekty, jest m.in. sponsorem klubu IFK Goteborg.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A8920_b93c0b7294e49f8239ffe63ba3ad3d90.jpg

Rzecznik  Stena Line Polska Agnieszka Zembrzycka przekazała, że perspektywa współpracy  wstępnie sięga  dwóch lat. Stena Line traktuje obecność w Arce długofalowo.

 

Podkreśliła, że Stena Line angażuje się w lokalny sport i życie lokalnej społeczności.

 

W drugiej części dotyczącej meczu obecni byli: trener Grzegorz Niciński oraz zawodnicy Damian Zbozień i Adrian Błąd.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_6431_a6de06de7079f0cd555f708bb6500ea6.jpg

Na początku wywołano  kwestię  meczu Arka Zagłębie, jako pojedynku najlepszej ofensywy z najlepsza defensywą.

 

Damian Zbozień:

Sezon zaczęliśmy nieźle. Strzelamy sporo bramek.  Będzie to starcie  mocnej ofensywy z mocną  defensywą. Mam nadzieję, że tą passę strzelecką my podtrzymamy i przełamiemy dobrą grę obronną Zagłębia.

 

Adrian Błąd:

Spotka się 2 i 3-cia drużyna w tabeli.  Czeka nas fajne widowisko w sobotę. Mam nadzieje, że nie zawiedziemy Kibiców w Gdyni i tych z Zagłębia , którzy na pewno przyjadą i pokażemy dobre widowisko.  Niech wygra lepszy.

 

Grzegorz Niciński:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A8935_a96deb483cdfe951ac12c3d8ac3a81f5.jpg

Piłka jest nieprzewidywalna. Cieszy nas to , bo po meczu z Termalicą były zastrzeżenia do naszej ofensywy. Parę kolejek pokazało, że możemy zdobyć 12 bramek. To już było. Przed nami mecz z drużyną, która straciła tylko jedną bramkę. Co tydzień gramy z bardzo dobrymi drużynami. To duże wyzwanie. 6 kolejek pokazało, że możemy grać jak równy z równym. Do tego meczu podchodzimy zmobilizowani i z pokorą. Wiemy, że Zagłębie, to klasowy zespół.  Czeka nas trudne zadanie.

 

Trener podkreślał, że po Legii, trzeba potwierdzić dobra dyspozycję:

Nie zawsze się wygrywa w Warszawie i z Legią. Zagraliśmy tam niezłe zawody i wróciliśmy do Gdyni. Tydzień trenujemy solidnie, żeby potwierdzić swoją dyspozycję w meczu z Zagłębiem. Liczymy jak zawsze na wsparcie naszych Kibiców.

 

Czy byli zawodnicy Zagłębia pomagają w rozpracowywaniu sobotniego rywala?

 

Adrian Błąd:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A8938_87d7e47d74259758d0c06bc843c291a4.jpg

Razem z Damianem podpowiadamy kolegom jak grają poszczególni zawodnicy. Każdy z naszych  kolegów będzie wiedział, jakie są ich słabe i mocne strony.  Myślę, że nasz cały zespół będzie tak funkcjonował, aby 3 punkty zostały z  nami.

 

Damian Zbozień:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A8941_0e7aa810e5db901b09406c0a45a69112.jpg

Dla mnie najważniejsze jest granie.  Każde spotkanie to osobna historia.  Nie napinam się specjalnie na ten mecz, z powodu tego, że byłem zawodnikiem Zagłębia. Dzisiaj jestem w Arce i skupiam się na tym, co jest tutaj.   Nie ma dla mnie jednak znaczenia, z kim gramy. Do każdego spotkania przygotowuję się tak samo.

 

Cieszę się, że w pierwszych meczach udało się wygrać. To buduje. Łatwiej jest wejść do zespołu, który wygrywa.  Inaczej się trenuje po zwycięstwach, a inaczej po porażkach.  Udało się te spotkania wygrać, więc takie wdrożenie do zespołu miałem pozytywne.

 

Zapytano trenera o ewentualne wzmocnienia  do końca  okienka transferowego.

 

Myślę, że do 31 sierpnia jest sporo czasu i można jeszcze pozyskać jakiegoś zawodnika. Klub poszukuje wzmocnień. Dużo kolejek przed nami i musimy być zabezpieczeni na wypadek kontuzji, kartek czy urazów. Gramy w lidze i pucharze i sporo spotkań przed nami. Gramy aż do 18 grudnia. Myślę, że w przyszłym tygodniu ktoś się pojawi na zajęciach.

 

Nie mogło zabraknąć pytania o kontekst przyjaźni, jak powinna być na trybunach i tego, jak takie spotkania wpływają na zespół:

 

GN: Atmosfera na stadionie  to jedno, a to, co się dzieje na boisku to drugie. Przyjadą kibice Zagłębia, będzie fajna atmosfera na trybunach, ale na boisku  twarda męska walka o punkty. Tu jest praca do wykonania. Po meczu możemy sobie gratulować i dziękować, ale walka będzie na całego, po męsku. Jesteśmy w Estraklasie i to jest dla zawodników najważniejsze.

 

Wywołano skuteczne przerywanie przez Arkę różnych negatywnych pass i łamanie statystyk z rywalami:

 

GN:Zostawmy spekulacje. Podchodzimy do tego spokojnie. Co tydzień trzeba być dobrze przygotowanym do meczu. Cieszą nas statystyki i przerywane passy, ale to głównie domena dziennikarzy. Macie, o czym pisać.  My musimy podchodzić do wszystkiego z chłodną głową. Musimy zagrać na swoim dobrym poziomie, aby wygrać z takim zespołem jak Zagłębie.

 

 notował:tr

 

 

BILETY NA MECZ Z ZAGŁĘBIEM LUBIN:

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_online_174cdbb30debfaa25635f1e4d53c2188.jpg
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_c199ddb88db1a112e1578518ccb531fe.jpgPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia