09.08.2016

1/16 Pucharu Polski: Arka wygrywa w Zambrowie 1:0!

Tym razem między meczami ligowymi  z Jagiellonią i Śląskiem, Arka rozgrywała na wyjeździe mecz 1/16 Pucharu Polski z z Olimpią Zambrów. Rzutem na taśmę nasz zespół wygrał 1:0, po bramce Marcusa Da Silvy z rzutu karnego w doliczonym czasie gry!

Zwycięzca tego meczu gra w 1/8  ze zwycięzcą pary: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski-Raków Częstochowa. KSZO wygrało 3:2 i będzie gospodarzem meczu z Arką.

1/16 Pucharu Polski

Olimpia Zambrów - Arka Gdynia  0:1 (0:0)

Bramka: Da Silva 90' (k)

Olimpia: Czapliński - Byszewski, Kuczałek, Gogol, Włodarczyk, Cesarek, Osoliński, Michałowski, Brzeski (46' Szerszeń), Biel, Grzybowski (89' Buzun)

Arka: Steinbors - Zbozień, Stolc, Sobieraj, Wojowski (78' Warcholak) - Błąd, Marciniak, Mosiejko (73' Sambea), Yussuff -  Siemaszko (64' Da Silva) - Lewicki

żółta kartka: Byszewski, Grzybowski, Szerszeń- Siemaszko

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).

W meczu pucharowym trener Grzegorz Niciński daje ponownie  szansę gry  zawodnikom, którzy jeszcze nie mieli okazji pokazać się w lidze lub grali w mniejszym wymiarze czasowym. Od początku grają ci sami zawodnicy, którzy rozpoczynali wygrane spotkanie z Romintą Gołdap.

0 min - W Gdyni zostali: Antoni Łukasiewicz, Miroslav Bożok, Dariusz Zjawiński, Mateusz Szwoch i Michał Marcjanik.  230 mecz w barwach Arki rozgrywa Krzysztof Sobieraj.

0 min - w zespole gospodarzy wypożyczeni z Arki Szerszeń i Bach zaczynają na ławce rezerwowych.

1 min - Arka zaczęła. Dzisiaj na żółto. Kapitanem dzisiaj Krzysztof Sobieraj, który gra po raz 230 w barwach Arki!

3 min - Uderzenie Osolińskiego wysoko nad bramką Steinborsa.

5 min - W odpowiedzi po akcji Siemaszki i wrzutce Zbozienia, uderzał Adrian Błąd, ale obok słupka.

7 min - Na stadion dotarła grupa kibiców Arki.

9 min - Interwencja Steinborsa poza polem karnym.

12 min - Adrian Błąd w poprzeczkę! Wcześniej dobra akcja Yussuffa.

15 min - Pierwszy kwadrans za nami. Arka powoli osiąga przewagę.

17 min - Po dośrodkowaniu Zbozienia strzela Yussuff, ale bramkarz Olimpii na posterunku.

21 min - Kontra Olimpii zakończona jednak podaniem, przejętym przez Sobieraja.

23 min - Kolejna groźna akcja aktywnego Yussuffa. Wrzutka w pole karne łupem bramkarza Olimpii.

25 min - Akcja Olimpii zakończona dobrym wybiciem Stolca.

26 min - Lewicki do Yussuffa w polu karnym, ale Rashid strzela w bramkarza...To miał być gol!

28 min - Strzał z daleka Olimpii, broni bez problemu Steinbors.

29 min - Cesarek w pole karne i rzut rożny dla gospodarzy. Pod koniec drugiego kwadransa Olimpia poczyna sobie coraz śmielej.

30 min - Przycisnęli gopodarze i Sobieraj na kolejny róg. Bez zagrożenia dla bramki Steinborsa.

36 min - Akcja Siemaszko-Lewicki, ale bramkarz gospodarzy broni strzał Szymona.

42 min - Strzał z daleka Byszewskiego nad bramką Steinborsa.

43 min - Zbozień na rzut rożny dla Olimpii.

44 min - Zamieszanie pod naszą bramką i kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Kontra Arki, lecz Lewicki powstrzymany.

45 min - Koniec pierwszej połowy. W Zambrowie na razie bez bramek. PRZERWA.

46 min - Arkowcy bez zmian. Na boisku w zespole gospodarzy za Brzeskiego pojawia się Sebastian Szerszeń.

50 min - Początek z obu stron szarpany. Żółta kartka dla Byszewskiego z Olimpii.

54 min - Żółta kartka dla Siemaszki.

55 min - Dośrodkowanie Stolca do Siemaszki, ale szybsi obrońcy gospodarzy.

58 min - Steinbors po odegraniu nabija Szerszenia, ale piłka wychodzi na aut bramkowy.

61 min - Zbozień głową nad poprzeczką po dośrodkowaniu Błąda.

62 min - Zablokowany strzał Błąda.

63 min - Akcja Szerszenia i gospodarze blisko zdobycia bramki. Kończy się na rzucie rożnym. Strzał obok bramki.

64 min - Marcus da Silva za Siemaszkę.

69 min - Strzela Błąd i ponownie piłkę łapie bramkarz gospodarzy.

71 min - Dobra akcja Arki. Uderzenie Zbozienia, ale piłkę blokują obrońcy Olimpii.

73 min - Yannick Sambea za Mosiejkę.

75 min - Nerwowo na boisku. Grzybowski fauluje Sambeę. Wcześniej na boisku leżał zawodnik gospodarzy i czekali na przerwanie akcji Arki. Kartka dla zawodnika Olimpii.

76 min - Groźny strzał Lewickiego. Po chwili próbowali Sambea i Błąd, ale bez efektu.

78 min - Warcholak za Wojowskiego.

79 min - Żółta kartka dla Szerszenia.

82 min - Lewicki głową i parada bramkarza Olimpii. Ależ było blisko!

84 min - Yussuff nad poprzeczką po indywidulanej akcji i podaniu Sambei.

85 min - Akcja za akcję. Czy padnie bramka w regulaminowym czasie?

89 min - Olimpia szykuje się na dogrywkę? Za Grzybowskiego wchodzi Buzun.

90 min - 4 minuty doliczone!

90 min - Sobieraj powstrzymał akcję rywali dobrym przejęciem.

90 min - Karny dla Arki!!!!

90 min - Marcus i 1:0!!!!! Koniec. MAMY AWANS!!!!

Brawo za grę do końca i uniknięcie dogrywki! Marcus zdobywa swoją 41 bramkę w barwach Arki. Rywalem w 1/8 KSZO Ostrowiec.