TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.12.2015

Pracowite urlopy trenerskie.

Mimo okresu urlopowego nasi trenerzy nie odpoczywają zbyt intensywnie.  W ub. tygodniu na stażu w FC St.Pauli przebywał trener Grzegorz Wit. W Niemczech rozgrywki trwają, a więc nasz szkoleniowiec mógł uczestniczyć w mikrocyklu przygotowawczym do meczu St. Pauli – Arminia Bielefeld.

 

W czasie tego pobytu trener miał okazję spotkać  obok szkoleniowców St. Pauli także pracujących tam Polaków: Remigiusza Elerta (trenera U-23) i …kuzyna Mateusza Witta trenera bramkarzy U-14/16.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Zdj%C4%99cie0108_c5b52e8d5346c68b2b7f7d28118ce7e8.jpg

 

 

Niezwykle pomocny był także reprezentant Polski Waldemar Sobota. Wrażenia ze stażu trener Witt ma jak najlepsze: 

 

Przede wszystkim jestem niezwykle zaskoczony otwartością, z jaką się spotkałem. Praktycznie przez ten czas czułem się członkiem sztabu przygotowującego zespół do meczu, łącznie z analizami meczów St. Pauli, jak i tej rozpracowującej  drużynę Arminii. Miałem okazję widzieć nie tylko treningi pierwszej drużyny, ale także drużyn U-23, U-17 i U-16.  Niemal całe dnie spędzaliśmy w bazie treningowej Sta Pauli, która znajduje się niedaleko lotniska w Hamburgu.  Ta baza zapewnia oczywiście boiska treningowe:  dwa naturalne, jedno sztuczne, siłownię, salę odpraw . Nie jest to może ogromny obiekt, ale niezwykle funkcjonalny.

 

Trener jak widać miał okazję odwiedzić i w praktyce przekonać się o wyposażeniu siłowni. 

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Zdj%C4%99cie0105(1)_e171ef13c326f4b379a56f22bb0f0363.jpg

 

 

Podobnie jak w przypadku trenera Nicińskiego, który był niedawno w drużynie Bundesligi (Hertha Berlin), trener Grzegorz Witt przyznał, że rewolucyjnych odkryć nie było, ale podejrzał szczegóły, które być może zostaną wprowadzone w naszych cyklach szkoleniowych.

 

Zawodnicy trenowali raz dziennie, obciążenia mieli podobne jak nasze drużyny. Zawsze potem powstaje pytanie jak przekłada się to na naszych zawodników, a jak na tych, którzy grają w innych ligach. Myślę, że można być optymistą i stwierdzić, że z biegiem czasu  różnice powinny , zwłaszcza u tych najlepszych polskich zawodników się zmniejszać.  Sporo zależy także od dbania samemu o własną formę i świadomości, że póki jestem czynnym zawodnikiem to trening jest priorytetem.

 

Trener Witt wrócił w poniedziałek, natomiast od niedzieli do środy na kolejnej sesji kursu UEFA Pro w Białej Podlaskiej był trener Grzegorz Niciński.

 

Trenerzy w tym tygodniu spotykali  się kilka razy w klubie (także z trenerem Krupskim) , aby wymienić poglądy i porozmawiać  nie tylko o stażach, ale także o przygotowaniach drużyny, które rozpoczną się w styczniu.

 

Jak widać nasi szkoleniowcy wykorzystują każda chwilę , aby jak najlepiej przygotować zespół do rundy rewanżowej.

 

tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia