30.08.2015

Wygrane juniorów! Relacje.

Dwa razy po 2:0. To dorobek wyjazdowych spotkań naszych drużyn juniorskich. W meczu CLJ w Poznaniu Arka pokonała Wartę Poznań, a na inaugurację rozgrywek juniorzy młodsi w Słupsku  okazali się lepsi od Jantara Ustka.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 5. kolejka:

Warta Poznań - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Stepnowski 45', Węsierski 71'.

Arka: Moczadło, Wańczuk (46' Gębiś), Pasieka, Kaszorek, Wawszczyk, Hołtyn, Hebel (85' Bialek), Kłosowski (73' Łyszyk), Stepnowski (60' Olszewski M.), Węsierski

Od początku meczu zaznaczyła się przewaga Arki, która stworzyła sobie w całym meczu kilka dogodnych sytuacji. Nie znaczy to jednak, że był to łatwy mecz i zwycięstwo.

Warta dobrze się broniła i groźnie po przechwycie starała się atakować. Już w  4min.  w dogodnej sytuacji Węsierski uderzył niecelnie. Z kolei w 23 min.  Stepnowski zmarnował  dogodną sytuację. W 36 min. Hołtyn w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem. Dopiero minutę przed końcem połowy Stepnowski precyzyjnym uderzeniem w długi róg dał prowadzenie Arce. Po przerwie Arkowcy mieli podobnie jak w pierwszej następne dwie dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku.

W 71 min.  do prostopadłego podania od Hebla wyszedł Węsierski, który w sytuacji sam na sam podwyższył na 2:0. W końcówce Warta miała okazję, lecz strzał zawodnika gospodarzy z dystansu trafił w słupek.

Trener Krzysztof Janczak:

Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo. Widać, że z meczu na mecz gra wyglada coraz lepiej. Musimy wciąż pracować nad skutecznością i wykorzystywaniem 100% sytuacji.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 1. kolejka:

Jantar Ustka - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Ryk 44', Nowicki 72'.

Arka: Więckowicz ( 70' Krzepisz ), Wieczorek (40' Nowakowski ), Manteufel (60' Grabowski), Krakowiak (63' Kozakowski), Skierka ( 67' Bednarski ), Sikorski, Ryk, Nowicki B., Kafka, Bugajwski (68' Gniadecki)

Pierwsza cześć spotkania to głownie walka w środkowej części boiska,  gdzie oba zespoły próbowaly przejąć kontrolę nad meczem. Ataki młodych Arkowców zazwyczaj kończyły się w okolicy 16 metra,  natomiast przeciwnik największe zagrożenie stwarzał tzw. długą piłką do przodu.

Pierwszą okazje do zdobycia bramki miał Wieczorek po dośrodkowaniu Kafki jednak nie trafił do bramki z najbliższej odległości.

Bramkę na 1:0 zdobył Ryk,  który świetnie obrócił się w polu karnym i wpakował piłkę do siatki rywala. Kolejną dobrą sytuacje wykorzystał Nowicki Bartek podwyższając wynik na 2:0. W końcówce spotkania sam na sam spudłował Gniadecki,  a tuż przed ostatnim gwizdkiem sytuację określoną przez trenera Frydrycha jako  200% zmarnował Nowicki.