25.08.2015

Nasi rywale: Wigry Suwałki.

Arka po 3 spotkaniach ligowych i zdobyciu 7 punktów, przegrała w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec 2:4. Na rozpamiętywanie tego wyniku nie będzie jednak zbyt wiele czasu. Już w  środę żółto- niebiescy będą mogli zrehabilitować się w meczu z Wigrami Suwałki.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka mają na koncie, podobnie jak Arka, 7 punktów.

W Suwałkach w przerwie letniej doszło tylko do kilku zmian w składzie. Drużynę opuścili: Michał Kopczyński, Daniel Michałowski, Sebastian Radzio, Nerijus Valskis, Maciej Wasilewski oraz Kamil Zapolnik. Kontrakty podpisali natomiast Robert Błąkała, Damian Gąska, Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Rozmus oraz Piotr Ruszkul.

Bilans spotkań Wigier Suwałki w sezonie 2015/2016: 2 zwycięstwa – 1  remis – 1 porażka

U siebie: 1 zwycięstwo –1 remis – 0 porażek

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 0 remisów – 1 porażce

Wigry podobnie jak Arka, mają po jednym zwycięstwie i remisie na własnym terenie, oraz po jednym zwycięstwie i porażce na wyjeździe.

Spotkania w rundzie jesiennej zespołu z Suwałk:

1. kolejka: GKS Katowice              2-0         Wigry Suwałki

Filip Burkhardt 22, Povilas Leimonas 28

2. kolejka: Wigry Suwałki              4-0         Rozwój Katowice

Tomasz Jarzębowski 12, Maksims Rafa?skis 41, Mateusz Żebrowski 50, 68

3. kolejka: Zagłębie Sosnowiec    2-3         Wigry Suwałki

Michał Fidziukiewicz 72, 86 - Kamil Adamek 4, Bartłomiej Kalinkowski 32, Tomasz Jarzębowski 88

W 90. minucie Michał Fidziukiewicz (Zagłębie Sosnowiec) nie wykorzystał rzutu karnego.

4. kolejka:  Wigry Suwałki             2-2         Bytovia Bytów

Bartłomiej Kalinkowski 7, Adrian Karankiewicz 23 - Michał Jakóbowski 43, Janusz Surdykowski 71

Bilans bramek: 9 strzelonych – 6 straconych

U siebie: 6 strzelonych – 2 stracone

Na wyjeździe: 3 strzelone – 4 stracone

Statystyki zawodników:

Artur Bogusz, Tomasz Jarzębowski, Hieronim Zoch, Mateusz Żebrowski - 360 minut (po 4 pełne mecze)

Najlepszy strzelec:

Tomasz Jarzębowski, Bartłomiej Kalinkowski, Mateusz Żebrowski - po 2 bramki.

Artur Bogusz oraz Adrian Karankiewicz - po 2 żółte kartki

Żółto - niebiescy w ostatnim spotkaniu  na własnym stadionie wygrali w samej końcówce  z GKS - em Katowice. W środowy wieczór muszą zagrać dużo bardziej skutecznie, ponieważ poprzednie spotkania Wigier pokazały, że ta drużyna potrafi strzelać bramki. Pokazali to między innymi w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. My jednak wierzymy, że Arka strzeli jednego gola więcej niż rywale i zrehabilituje się za porażkę w Sosnowcu.

opracował: Sebastian Jędrzejewski