18.07.2015

Sparing nr 5: Arka wygrała z Zawiszą.

O godzinie 13 na boisku bocznym GCS Arka rozegrała kolejny mecz sparingowy. Tymrazem naszym przeciwnikiem był zespół Zawiszy Bydgoszcz. Żółto-niebiescy wygrali 1:0 po golu Pawła Abbotta.

Lato 2015 - Sparing nr 5:

Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz  1:0 (1:0)

Bramki: Abbott 17'

Arka: Miszczuk - Socha (60' Warcholak), Marcjanik (46' Fialho), Sobieraj (60' Wojcinowicz), Warcholak (30' Stolc) - Renusz (46 Lomski), Łukasiewicz (60' Mosiejko), Nalepa (60' Gałecki), Wojowski (60' Artur Junior) - Bożok (46' Tomasiewicz) - Abbott (46' Szerszeń;, 67' Wardziński)

Zawisza: Węglarz (46' Sapela)- Smektała (83' Kona), Wełnicki (83' Mazalon), Nawotczyński (27' Stawarczyk), Nykiel (55' Ciechanowski) - Drygas, Mica - Kamiński (46' Lewicki), Łukowski (67' Żylski), Alvaro (83' Alawerdaszwili)- Gajewski (83'  Cywiński)

0 min - część zawodników pojechała z zespołem rezerw, który o 11 grał w Garczegorzach z Aniołami.

2 min - pierwszy strzał Arki na bramkę rywali. Wojowski uderzył zza pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

5 min. - Abbott obrócił się w polu karnym i zagrał piłkę wzdłuż bramki. Interwencja Nykiela i rzut  rożny dla Arki. Po tym stałym fragmencie gry minimalnie niecelnie strzelał z 20 metrów Bożok

10 min - Nalepa pociągnął z piłką kilkanaście metrów i zdecydował się na strzał po ziemii. Piłkę łapie jednak Węglarz.

12 min - akcja Zawiszy. Mica podaje do Alvaro, ale jego strzał blokują nasi obrońcy.

17 min. -  gol dla Arki!!! Szybka akcja naszego zespołu zakończyła się świetnym dośrodkowaniem Wojowskiego na głowę Abbotta. Nasz  napastnik z bliska bez problemów trafił do siatki!

22 min - groźnie pod naszą bramką. Indywidualna akcja Alvaro, po której po piłki dopadł Drygas i uderzył minimalnie obok słupka.

23 min - wysoka temperatura w Gdyni, więc sędzia zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

28 min - przechwyt Arki na połowie gości. Paweł Abbott zwiódł obrońcę, ale strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć Węglarza.

31 min - ładna akcja Arki. W polu karnym z piłką znalazł się Nalepa, ale zagrał w miejscu, w któym nie było akurat nadbiegających Abbotta i Wojowskiego.

37 min - w ostatnich minutach dużo walki w środku pola, mnie natomiast sytuacji podbramkowych.

41 min - Wojowski znalazł się przed bramkarzem Zawiszy, ale ten obronił strzał naszego pomocnika. Do dobitki nie zdołał natomiast dojść Abbott.

44 min - po rzucie rożnym dla Zawiszy powstało małe zamieszanie w polu karnym. Ostatecznie niecelnie uderzał Nykiel i grę  od bramki wzawiał Miszczuk. W odpowiedzi groźny strzał Bozoka.

PRZERWA - dobre 45 minut w wykonaniu naszego zespołu, udokumentowane bramką Pawła Abbotta.

46 min -  przerwie cztery zmiany w Arce: Lomski, Tomasiewicz, Alan i Szerszeń w miejsce Renusza, Bożoka, Marcjanika i Abbotta. Już w 30 min. Warcholaka zmienił Stolc.

49 min - zza pola karnego przymierzył Tomasiewicz. Mocno uderzoną piłkę złapał jednak Sapela, który w przerwie zmienił Węglarza.

50 min - prostopadłe podanie do Łukowskiego. Czujne wyjście Miszczuka z bramki zażegnało jednak niebezpieczeństwo.

52 min - z dobrej strony pokazał się Alvaro. Zawodnik Zawiszy ograł obrońcę, ale strzelił z 17 metrów nad poprzeczką.

56 min - dobra akcja Wojowskiego i strzał z lewej strony. Czujnie w bramce zachował się Sapela.

62 min - pierwsza dbra interwencja Wojcinowicza, który zablokował Alvaro. Po rzucie rożnym nieznacznie niecelny strzał głową jednego z zawodników rywali.

66 min - szybka akcja Arki, ale Lomski nie opanował podania od Szerszenia.

70 min - Alvaro uderzał z rzutu wolnego z 25 metrów. Piłka skozłowała przed Miszczukiem, ale nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć i dobrze interweniował.

71 min - było blisko, by prostopadła piłka od Tomasiewicza trafiłą pod nogi wychodzącego "sam na sam" Wardzińskiego. W ostatniej chwili podanie przeciął jednak Stawarczyk.

74 min - z rzutu rożnego dośrodkował Artur Junior. Do piłki doszedł Tomasiewicz, który uderzył głową obok słupka.

77 min - goście nie rezygnują i szukają wyrównującej bramki. Po wrzutce Smektały dokładności zabrakło jednak Gajewskiemu.

81 min - dobrze interweniował Miszczuk, którego płaskim strzałem próbował zaskoczyć Mica. Po chwili nasz bramkarz odbił strzał Żylskiego, ale próbujący dobijać zawodnik Zawiszy był na spalonym.

87 min - ostatnie minuty meczu. Czujna obrona Arki nie pozwala na wiele gościom.

KONIEC - Arka wygrywa z Zawiszą 1:0 po golu Pawła Abbotta i odnosi czwarte zwycięstwo w letnich sparingach.