23.05.2015

Chrobry - Arka 0:0. Arka na wyjeździe z jednym punktem.

Aż pięciu młodzieżowców pojawiło się w wyjściowym składzie Arki na mecz w Głogowie z Chrobrym. Tak zestawiona drużyna przywiozła do Gdyni jeden punkt po meczu zakończonym wynikiem 0:0.

32. kolejka I ligi

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:0

Chrobry: Janicki - Ziemniak, Bogusławski, Byrtek, Samiec, Szopa (71' Zając), Hałambiec, Gąsior (78' Michalec), Hudyma, Sędziak, Piotrowski (87' Damyanov)

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Łukasiewicz, Warcholak - Gałecki (46' Sobieraj), Lech (60' Lomski), Nalepa (67' Tomasiewicz), Wojowski - Ława - da Silva

Żółte kartki: Hudyma - Lomski

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

0 min - mało atrakcyjne okoliczności będą towarzyszyc temu spotkaniu. Na stadionie nie będzie dziś żadnych kibiców - to efekt decyzji wojewody.

0 min - dość niespodziewanie zabraknie dziś w wyjściowym składzie Arki Krzysztofa Sobieraja. Jest za to aż pięciu młodzieżowców!

1 min - od razu do ataku przeszli gdynianie. Pierwszy strzał poszybował nad poprzeczką!

2 min - Nalepa! Jego uderzenie głową z trzech metrów mija słupek bramki Janickiego!

3 min - pierwszy atak gospodarzy. Indywidualna akcja Piotrowskiego zakończyła się bardzo nieudaną próbą strzału.

6 min - było bardzo groźnie pod naszą bramką! Hudyma zagrał wzdłuż naszej bramki, a a Gąsior minimalnie się spóźnił do tego zagrania!

11 min - znów dużo szczęścia miał Miszczuk! Samiec uderzył potężnie z rzutu wolnego z 30 metrów i niewiele się pomylił!

18 min - znów Miszczuk w roli głównej! Nasz bramkarz odbija strzał Piotrowskiego, który wpadł z piłką w nasze pole karne i celnie uderzył! Bedzie rzut rożny dla Chrobrego.

19 min - strzał chciał odpowiedzieć Wojowski,lecz udaremniej mu to skuteczną interwencją Byrtek.

25 min - Arka dłużej utrzymuje się przy piłce, próbuje skonstruować coś przed polem karnym gospodarzy, którzy w tej chwili wyczekują okazji do kontrataku.

29 min - przechwyt piłki w środku pola, kilka dokładnych podań i strzał oddaje Ława, ale pilka poszybowała wysoko nad bramką!

31 min - dośrodkowanie Piotrowskiego w nasze pole karne nie dotarło do żadnego z zawodników Chrobrego.

33 min - trzecia bardzo podobna akcja Piotrowskiego, który z piłką przy nodze wpadł w nasze pole karne i oddaje strzał. Tym razem piłka mija nieznacznie naszą poprzeczkę!

35 min - Hudyma trafia w słupek! Wszystko poprzedzone dobrą, szybką i skladną akcją zespołową!

38 min - Nalepa odgryza się strzałem zza pola karnego, niestety niecelnym.

43 min - Piotrowski pracuje na miano strzelca numer jeden w tym meczu. Na szczęście po raz kolejny pudłuje i miejmy nadzieję, że to się w tym meczu nie zmieni.

PRZERWA - nie jest to najciekawsze widowisko, więc kibice, którzy dziś nie weszli na stadionw Głogowie nie muszą tego specjalnie żałować. Więcej szans na zdobycie gola stworzyli podopieczni trenera Mamrota, raz nawet trafili w słupek naszej bramki, ale arkowcy też próbowali postraszyć bramkarza Chrobrego. Na razie jednak nie doczekaliśmy się żadnej bramki. Dodajmy, że dzięki prowadzeniu Olimpii Grudziądz w meczu z GKS-em Tychy, Chrobry na ten moment jest pewien utrzymania w 1. lidze.

46 min - sędzia Lyczmański wznowił mecz.

46 min - arkowcy spojrzeli na arbitra, bo Lech przewrócił się w polu karnym gospodarzy, a gwizdka nie było.

48 min - to powinien być gol dla Chrobrego Głogów! Dośrodkowanie z prawej strony przeleciało niemal wzdłuż linii bramkowej, gdzie znajdował się Hałambiec, ale pomocnik gospodarzy jakimś cudem nie trafił w piłkę!

51 min - i znów groźny strzał Piotrowskiego! Na posterunku był jednak Miszczuk, który odbił piłke na rzut rożny!

52 min - tym razem to gospodarze mają pretensje do arbitra, bo ich zdaniem piłką zagrał jeden z gdynian! Sędzia nakazuje jednak grać dalej.

54 min - nie będziemy ukrywać, że dominują piłkarze z Głogowa. Teraz mnóstwo szczęścia mieliśmy przy strzale Ziemniaka, które nieznacznie ominęło spojenie słupka z poprzeczką! Wysokie noty także za walory estetyczne - piłka uderzona była z woleja.

55 min - Hałambiec trafia w słupek! Świetny strzał z blisko 25 metrów oddał zawodnik Chrobrego, a Miszczuk może mówić o ogromym szczęściu!

56 min - pierwszy zółty kartonik w tym spotkaniu ogląda Ukrainiec Hudyma.

58 min - muszą przebudzić się gdynianie, jesli nie chcą z Dolnego Śląska wracać na tarczy. Uda się pomscić niewykorzystane sytuacje Chrobrego?

59 min - Miszczuk znów w roli głównej. Fantastycznie broni... dośrodkowanie Hudymy bezpośrednio z rzutu rożnego!

60 min - pierwsza zmiana w Arce. Lomski zmienia Lecha.

61 min - nareszcie jakaś akcja Arki. Warcholak posłał piłkę w pole karne, a tam uprzedzony przez obrońców był Brazylijczyk da Silva.

67 min - Wojowski postraszył strzałem Janickiego, ale nie było to celne uderzenie.

67 min - ilość młodzieżowców w zespole Arki nie ulegnie zmianie po zastąpieniu Nalepy Grzegorzem Tomasiewiczem.

71 min - na pierwszą roszadę w składzie zdecydował się trener Mamrot. Za Szopę wchodzi Zając.

75 min - dziwna decyzja sędziego Lyczmańskiego. Wszyscy byli już gotowi do wykonania rzutu rożnego przez Ławę, ale arbiter postanowił go nie przyznawać. Zaskoczeni byli nie tylko goście też zawodnicy z Głogowa.

77 min - groźnie skontrowali gospodarzy gdynianie, lecz akcja została skasowana w polu karnym Chrobrego.

78 min - druga zmiana w Chrobrym - Michalec za Gąsiora.

80 min - strzał Zająca odbija się od jednego z naszych obrońców i będzie rzut rożny dla głogowian.

81 min - Stolc celnie uderza na bramkę Chrobrego! Janicki jednak broni to uderzenie.

82 min - Sędziak oddaje niecelny strzał z powietrza.

84 min - to była najlepsza okazja dla Arki do zdobycia gola! Prostopadłe podanie Ławy dociera do Wojowskiego, a strzał naszego pomocnika szczęśliwie broni Janicki!

86 min - któryż to już raz z okolicy narożnika pola karnego uderzał Piotrowski. I znów niecelnie. Ale to już ostatnia próba tego zawodnika, bo za chwilę zmieni go Damyanov.

89 min - Damyanov od razu spróbował przedstawić się Miszczukowi strzałem zza pola karnego. Miszczuk pewnie chwyta piłkę.

90 min - żółta kartka za faul dla Lomskiego.

KONIEC - Chrobry wyszedł na drugą połowy z mocnym postanowieniem zdobycia gola, ale Arka zdołała się przed tym uchronić, choć musiała się uciekać do pomocy nawet słupka swojej bramki. Zdobycz żółto-niebieskich tym samym powiększyła się o kolejny punkt.

SPONSOREM RELACJI Z MECZU WYJAZDOWEGO JEST KiM TRANSPORT - transport kontenerów morskich