TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

07.05.2015

Konferencja przed Bytovią: Poprawić skuteczność!

W czwartek odbyła się konferencja prasowa przed sobotnim meczem Arki z Bytovią. Z dziennikarzami spotkali się trener Grzegorz Niciński oraz Michał Szubert.
 
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3098_bfc883734b4118946b827c1eafb02fc4.jpg
 

Trener Niciński na wstępie odniósł się do ostatniego spotkania Arki z Wigrami Suwałki.

 

-  Przegraliśmy w Suwałkach, ale teraz już myślimy o czekającym nas meczu derbowym. Będzie to trudne spotkanie. Chcemy się w nim pokazać z dobrej strony i sprawić, by punkty pozostały w Gdyni.

 

Po przegranym meczu z Wigrami nie mogę być zadowolony. Nie wyszło nam to spotkanie, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Teraz tydzień solidnie pracowaliśmy i liczę, że powróci skuteczna Arka. Nie uważam jednak, żebyśmy stali w miejscu, takie mecze po prostu się zdarzają. Wigry regularnie wygrywają na własnym boisku, my nie znaleźliśmy na nich recepty. Mam nadzieję, że to była nasza ostatnia wpadka w tym sezonie.

 

Jestem zawsze optymistycznie nastawiony i wierzę w swój zespół. Przegraliśmy tylko jeden mecz. Będziemy starali się wszystko udoskonalić, by w sześciu ostatnich meczach nasza gra wyglądała jak najlepiej. 
 
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A9863_e5d1b2c0c57a6725c0613cc3820d6125.jpg
 

Trener skomentował także sytuację kadrową w zespole.

 

 - Czy zagra Michał Szubert – nie wiem. Mecz jest w sobotę i wtedy się przekonamy. Najpierw o składzie dowiedzą się piłkarze. Paweł Abbott grał ze złamaną ręką od 10 min. w Suwałkach, a  zszedł dopiero w 63 min. Teraz czeka go zabieg, ale mam nadzieję, że powróci do nas jeszcze w tej rundzie. Mamy jednak innych zawodników, dla których jest to szansa, by pokazać się w pierwszej drużynie.

 

Nie będę robił rewolucji w składzie. Na pewno będą jakieś zmiany, ale nie wystawię od razu 5-6 nowych piłkarzy. Grzegorz Tomasiewicz wypadł dobrze w meczu rezerw, ale jest po kontuzji. Być może dostanie szansę w meczu z Bytovią.

 

Drużyna pracuje cały czas nad skutecznością, która jest niższa na początku rundy.

 

- Po pierwszych dwóch meczach podnieśliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Mieliśmy w kolejnych spotkaniach sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy, co przekładało  się na naszą zdobycz punktową. Chcemy to poprawić i nad tym pracujemy. Mamy teraz mecz derbowy „na przełamanie”.

 

Trener Niciński nie lekceważy najbliższego rywala, ale nie obawia się rywalizacji z Bytovią.

 

- To solidny zespół, z niezłymi piłkarzami. Mają swoje problemy, bronią się przed spadkiem, ale ostatnio grają nieźle. Przyjadą tutaj i na pewno będą z nami walczyć. Nie boimy się jednak i zrobimy wszystko, by wygrać. Jest to beniaminek i potrzebuje trochę czasu, by uczyć się tej ligi. Każdy mecz jest dla nich zbieraniem doświadczeń. 
 
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A9865_db85ac27184d2482df37e5e7015ae2bf.jpg
 
 Michał Szubert podkreślił natomiast, że jest gotowy do gry i jeśli wyjdzie na boisko w sobotę to zrobi wszystko, by wpisać się na listę strzelców.
 

- Mam nadzieję, że moja forma będzie rosła. Czuje się dobrze i liczę, że zagram z Bytovią. Jeśli wystąpię w sobotę to postaram się znaleźć sposób na defensywę rywali i  będę chciał zdobyć bramkę.

 

notował: KK
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia