TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.04.2015

Arka wspiera tydzień Akcji CAFE 2015!

W dniach od 17-24 kwietnia 2015 roku trwa trzecia edycja kampanii Tygodnia Akcji CAFE „Pełen dostęp, Pełen football”.
 
Tydzień Akcji CAFE to święto niepełnosprawnych kibiców i równego dostępu do piłki nożnej dla wszystkich, łączymy kluby piłkarskie i kibiców na wszystkich poziomach gry.

 

Na stadionach piłkarskich w całej Polsce odbywały się w miniony weekend akcje mające na celu zwiększanie obecności niepełnosprawnych kibiców na stadionach i poprawę dostępnych rozwiązań i usług dla niepełnosprawnych kibiców podczas dni meczowych.

 

W obchody Tygodnia Akcji włączyło się 14 klubów T-Mobile Ekstraklasy oraz liczne kluby Pierwszej Ligii Polskiej. W trakcie spotkań 27 i 28 kolejki T-Mobile Ekstraklasy oraz 26 i 27 kolejki Piłkarskiej Pierwszej Ligii odbywać się będą wydarzenia skierowane dla kibiców niepełnosprawnych oraz akcje promujące ideę równego dostępu.

 

Podczas meczu z Wisłą Płock zawodników obu drużyn wyprowadzą niesłyszący, a na trybunach będzie grupa kibiców należąca do Klubu Gdyńskiego Kibica  Niepełnosprawnego.  Na telebimie pojawi się tłumaczenie słów Roty dla niesłyszących!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Obraz2_381535a33b08706071dc5d74faf0f529.jpg

 

Tłumaczenia dokonała Pani  Elżbieta Gurska - pierwszy w Polsce tłumacz języka migowego i konsultant do spraw osób niepełnosprawnych.

 

Poprzednie edycje Tygodnia Akcji CAFE dały impuls do zwiększonego zaangażowania instytucji piłkarskich w Polsce w temat dostępności futbolu dla kibiców niepełnosprawnych. Znaczące kroki na drodze ulepszeń zostały wykonane i sytuacja niepełnosprawnych kibiców stale się poprawia.

 

Nowo powstające stadiony są coraz lepiej dostosowane do potrzeb kibiców na wózkach, na istniejących stadionach wprowadzane są niezbędne poprawki, a i coraz więcej klubów decyduje się na wprowadzanie na swoich stadionach systemu komentarza audiodeskrypcyjnego, dedykowanego dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

 

W kolejnych miastach powstają stowarzyszenia zrzeszające niepełnosprawnych kibiców, jest ich już około 10 w Polsce, a kluby piłkarskie traktują je jako ważnych partnerów. Zmienia się także podejście do kibiców niepełnosprawnych na stadionach. Większości osób nie dziwi widok osoby na wózku dopingującej swój klub razem z innymi kibicami.

 

Dużo już udało się w Polsce w kwestii dostępności do piłki nożnej osiągnąć i jeszcze dużo pozostaje do zrobienia. Tydzień Akcji CAFE jest okazją do świętowania dotychczasowych osiągnięć, ale też bodźcem dla wszystkich do dalszych działań na rzecz kibiców niepełnosprawnych.

 

Arka oraz zarządzajacy Stadionem Miejskim w Gdyni wspierają inicjatywy  związane  z projektem CAFE "Pełen dostęp, Pełen football”.

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia