22.04.2015

Regionalny PP: Arka ogrywa Cartusię 3:0.

Nasze rezerwy po raz kolejny zaprezentowały się kibicom w Gdyni. W ramach 1/4 finału regionalnego Pucharu Polski grały na Narodowym Stadionie Rugby  z Cartusię Kartuzy i ograły ją pewnie 3:0 (2:0).

1/4  Regionalnego Pucharu Polski:

Arka II Gdynia - Cartusia Kartuzy 3:0 (2:0)

Bramki: Mosiejko 12' (karny), Bach 38', F.Patok 79'

Arka II: Skowron - Nowakowski, Szur,  R.Robakowski, Borski - Mosiejko, Matys (73' M.Skrzypczak 96 r.) - Kupczyk, Koziara (79' Hebel), Bach (67' F.Patok)-  Szubert (46' Wardziński)

Nasze rezerwy podbudowane zwycięstwem w lidze, wygrały zdecydowanie z sąsiadem w ligowej tabeli. Już do przerwy Arka II osiągnęła zdecydowaną przewagę i powinna prowadzić  więcej niż dwoma bramkami.

Wynik w 12 min otworzył z rzutu karnego Damian Mosiejko. Jedenastkę sędzia podyktował za faul na Maćku Koziarze. W 38 minucie Jakub Bach wykazał się sprytem i po dobitce pokonał bramkarza Cartusii.

W tej części meczu goście praktycznnie stworzyli jedną sytuację pod bramką zespołu Roberta Wilczyńskiego.  Po przerwie  i po dokonaniu 3 zmian rywale bardziej zagrozili bramce Łukasza Skowrona, lecz nie wykorzystali żadnej ze stworzonych okazji. W dwóch pojedynkach 1 na 1 górą był nasz bramkarz.

W 79 min. gości pogrążył wprowadzony w 67 min. Filip Patok, który "huknął jak z armaty" pod poprzeczkę ustalając wynik meczu na 3:0.

Swoje okazje miał jeszcze Michał Szubert, a w 90 min. bliski podwyższenia wyniku był Maksymilian Hebel.

Pewne zwycięstwo naszych rezerw i czekamy na powtórkę w lidze w najbliższej kolejce w Kartuzach!