11.04.2015

Arka - Flota 1:0. Złota główka Łukasiewicza!

Arka atakowała niemal przez całe 90 minut, ale Flocie albo dopisywało szczęście, albo kapitalnie bronił  Sapela. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry trzy punkty na rzecz żółto-niebieskich przechylił Łukasiewicz, trafiając do siatki po podaniu Sobieraja.

25. kolejka I Ligi

Arka Gdynia - Flota Świnoujście  1:0 (0:0)
Bramki: Łukasiewicz 90'

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Renusz , Nalepa (71' Rzuchowski), Łukasiewicz, Wojowski (46' Ława) - da Silva - Abbott (76' Karłowicz)

Flota: Sapela - Stasiak, Margol, Opałacz, Sołowiej, Niewiada, Kort, Brud, Daniel, Bujok, Reca (70' Kocot)

Żółte kartki: Opałacz, Reca, Bujok, Niewiada

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Widzów: 4683

0 min - piękna pogoda, więc nie pozostaje nic innego, jak przyjść na stadion przy Olimpijskiej

0 min - dziś trener Niciński postanowił powrocić do składu, który dał mu na otwarcie wiosny dwa efektowne zwycięstwa. Oby dziś było podobnie!

0 min - w kadrze gości nie dostrzegamy Charles'a Nwaogu, byłego napastnika Arki, który jesienią zdobył w meczu z naszą drużyną gola

0 min - zawodników na boisko wyprowadzili dziś podopieczni Krystiana Żołnierewicza ze szkółki Arka Gdynia Pogórze

4 min - fantastyczne uderzenie Marcusa z powietrza! Piłka uderzona z okolic naroznika pola karnego zmierzała w samo okienko bramki Sapeli, ale bramkarz Floty zdołał ją odbić!

7 min - pierwsze żółtko w tym meczu zgarnia Opałacz

9 min - Warcholak zagrał prostopadle do Wojowskiego, ten gonił zaciekle piłkę, ale ostatecznie nie zdążył przed linia końcową boiska

10 min - centra da Silvy w pole karne. Uchylił się Marcus, aby piłka dotarła do Abbotta, ale tego uprzedził obrońca

16 min - Michał Renusz dopadł piłkę przed polem karnym. Uderzył bez zastanowienia, ale wysoko ponad bramką!

18 min - mamy krótką przerwę w grze, bo pomocy potrzebuje Arkadiusz Reca

22 min - Wojowski wykonał rzut wolny spod linii bocznej boiska, piłka spadła na noge Marcjanikowi, ale obrońca Arki nie zdołał oddać strzału.

26 min - Wojowski faulowany przez Bujoka przy linii bocznej. Piłkę dośrodkował Nalepa, a Sapela skierował ją na rzut rożny.

30 min - piłka wciąż krąży w okolicach pola karnego Floty, ale nie towarzyszą temu zbyt często uderzenia na bramkę.

31 min - kolejna piłka posłana w szesnastkę gości i ponownie nie udało się zamknąć akcji

32 min - Bujok dość niespodziewanie znalazł się z piłką w polu karnym Arki i mimo asysty Warcholaka, zdołał oddać strzał, po którym piłka odbiła się od słupka i wróciła w pole gry! Poważne ostrzezenie wysłane pod adresem naszego zespołu!

35 min - da Silva próbował zagrać do Abbotta za plecy obrońców, ale uczynił to odrobinę zbyt mocno.

38 min - po raz kolejny piłka w polu karnym Floty. Mieli przy nodze Marcus, Abbott i Nalepa, ale żaden nie oddał uderzenia na bramkę Sapeli.

40 min - to powinno być 1:0 dla Arki! Przejęcie piłki przez Marcusa i podanie do Abbotta, który znalazł się sam przed Sapelą! Paweł uderzył lekko obok bramkarza, ale też obok bramki...

41 min - Abbott znów sam przed Sapelą! Oszukał Stasiaka i Opałacza, ale bramkarza Floty już nie zdołał! tym razem Sapela odbił strzał Abbotta!

43 min - doskonała centra Warcholaka z lewego skrzydła wprost na głowę Marcusa da Silvy! Niestety uderzenie Brazylijczyka w środek bramki i Sapela bez kłopotu ją chwycił.

PRZERWA - w pierwszej połowie zdecydowana przewaga Arki i nie zmienia tego nawet strzał w słupek bramki Miszczuka. Arka od początku była bardziej aktywna i niemal bez przerwy jej piłkarze biegali tylko po połówce boiska Floty. Sytuacja Floty spowodowała, że nasz zespół zaczął atakować z większym zębem i z miejsca stworzył 2-3 niezłe sytuacje, ale bramek się nie doczekaliśmy.

46 min - na boisku zameldował się Bartosz Ława, ktory zmienił Wojowskiego. W tej sytuacji da Silva przesunie się na prawe skrzydło, a na przeciwną stronę powędruje Renusz.

46 min - Abbott przedarł się prawym skrzydłem w pole karne, do odbitej piłki dopadł da Silva, który oddał sprytny strzał w kierunku bliższego słupka, ale Sapela znów czujny!

49 min - Sapela pewnie chwycił piłkę wrzuconą w pole karne przez Marcusa

50 min - i znów Brazylijczyk! Tym razem oddał niecelny strzał zza szesnastki.

54 min - dwa strzały Warcholaka z dystansu na przestrzeni kilkudziesięciu sekund. Oba zablokowane przez rywali.

57 min - ładną akcję Arki celnym strzałem zakończył da Silva! Sapela odbił piłkę przed siebie, powalczyli o nią jeszcze arkowcy, ale piłka ostatecznie wylądowała w rękawicach Sapeli.

59 min - Arka mocno przycisnęła!

60 min - fantastyczna indywidualna akcja Abbotta zakończona mierzonym strzałem pod poprzeczkę, ale jeszcze lepszą interwencja popisał się Sapela! Jak on to sięgnął???

61 min - przed świetną okazją stanął Nalepa. Po nieporozumieniu obrońców Floty, piłka spadła na nogę naszego pomocnika, który bez namysłu kropnął na bramkę, ale znów świetnie zachował się bramkarz gości!

63 min - niesamowity jest dziś Łukasz Sapela. Tym razem świetnie wyszedł do centry Marcusa.

64 min - trwa prawdziwe oblężenie pola karnego Floty Świnoujście. Szkoda, że nie wyszło dośrodkowanie Przemysławowi Stolcowi.

65 min - Przemek pada teraz na boisko po uderzeniu w twarz przez Arkadiusza Recę! Sędzia sięga tylko po żółty kartonik!

69 min - Ława uderzył po ziemi z 18 metrów, ale lekko i niecelnie.

71 min - Rzuchowski zmienia Nalepę.

72 min -  dwie żółte kartki dla zawodnikow Floty: Bujoka i Niewiady.

76 min - Karłowicz za Abbotta

76 min - ładna akcja prawym skrzydłem Marcusa, ale próba dośrodkowania już za mocna. Do piłki doszedł jeszcze Warcholak. Uderzył mocno, ale też bardzo niecelnie.

78 min - Znów strzał z dystansu da Silvy, który bez kłopotów obronił Sapela.

84 min - oblężenie pola karnego Floty trwa. Mamy niezliczoną ilość dośrodkowań, ale radzą sobie z nimi obrońcy ze Świnoujścia. Uda się pokonać Sapelę?

89 min - rzut wolny z 22 metrów dla Arki. Do piłki podszedł Renusz i skierował pilkę w okienko, ale tam znow był Sapela!

90 min - goooooolllll dla Arki!!! Spod linii końcowej na 5 metr wrzucił piłkę Sobieraj, a Łukasiewicz głową skierował ja do siatki!

90+1 min - Kort mógł boleśnie dla Arki odpowiedzieć! Oddał strzał z 18 metrów i nieznacznie się pomylił!

KONIEC - napór przez cały mecz i ogromna przewaga Arki dała efekt w ostatniej minucie meczu. Łukasiewicz zapewnił swojej drużynie to, na co w pełni dziś zasłużyła, czyli komplet punktów.