11.04.2015

3 liga: Chemik minimalnie lepszy od rezerw Arki.

Nie udało się niestety wywalczyć punktów naszym rezerwom. W 21 kolejce 3 ligi Arka II przegrała na wyjeździe z Chemikiem Police 1:2 (0:0). O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała bramka zdobyta w ostatniej akcji meczu.

21 kolejka 3 ligi

Chemik Police - Arka II Gdynia 2:1 (0:0)
Bramki: Wiejkuć 90+4', Gołębiowski 50' - Tomczak 53'

Arka II: Kędra - Glauber (67' Nowakowski), Szur, Wojcinowicz, Dampc - Bach (71' Kupczyk), Mosiejko, Gałecki Tomczak - Koziara (78' Matys) - Szubert

Żółte kartki: Odlanicki, Andrzejewski

Sędzia: Daniel Kwiecień (Szczecin)

W dzisiejszym meczu szansę otrzymało kilku zawodników pierwszej drużyny m.in. wracający po kontuzjach Glauber i Michał Szubert, który zagrał też w środę w meczu 1/8 regionalnego PP. Mimo to skład żółto-niebieskich był tradycyjnie bardzo młody - w wyjściowej "11" znalazło się aż 9 młodzieżowców.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Najlepszą okazję w tej części spotkania miał w 11 min. Jakub Bach, który nie wykorzystał sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy.

Po przerwie obie drużyny szybko zdobyły po jednym golu. W 50 min. prowadzenie dla Chemika uzyskał strzałem z pola karnego Bartosz Gołębiowski, jednak już trzy minuty później stan meczu wyrównał Dawid Tomczak. Wykorzystał on dobre dośrodkowanie Glubera i głową skierował piłkę do siatki.

W kolejnych minutach nasi zawodnicy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia drugiej bramki. W 69 min. uderzenie Szuberta z ok. 8 metrów trafiło w słupek. W 84 min. "Szubi"dobrze dograł  do Tomczaka, ale młody skrzydłowy tym razem uderzył niecelnie.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, rzut rożny w czwartej minucie dodatkowego czasu gry dał gospodarzom zwycięskiego gola. Adam Wiejkuć pokonał Dawida Kędrę strzałem głową. Na odpowiedź ze strony Arki nie było już czasu.

Końcowy wynik jest dosyć bolesny, gdyż nie oddaje przebiegu spotkania. Nasza drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, ale w decydujących momentach piłkarzom brakowało skuteczności.

Kolejny mecz Arka II rozegra w niedzielę (19.04), kiedy to podejmie na własnym boisku GKS Przodkowo.