10.11.2014

Komplet punktów juniorów! (relacje)

Kolejny raz nasze zespoły juniorskie zdobyły komplet punktów. W meczu juniorów młodszych Arka zdecydowanie wygrała w derbach z Bałtykiem 5:2, a podopieczni Jakuba Frydrycha ograli Śląska Wrocław 2:1.

Liga Wojewódzka Pomorska Junior Młodszy - 12. kolejka:

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia 2:5 (0:3)

Bramki: Brodzik 27' (k), M.Olszewski 31', Gabor 38', Kłosowski 54', 68' - ??? 63', ??? 80'

Arka: Więckowicz, Gębiś, Brodzik (65' Kaszorek), Czaja, Joachimiak (60' Naczk), Majdowski, Dorawa (55' B.Olszewski), Łyszyk (41' Wośk), Gabor (70' Góralski), Olszewski M., Kłosowski (70' Krauze).

Żółta karta: Naczk

W pierwszej połowie arkowcy zdominowali ambitnie grający zespół Bałtyku. Grali szybko, pomysłowo, stwarzając w tej częściu meczu kilka dogodnych sytuacji. Pierwsza bramka padła po bardzo ładnej akcji i faulu w polu karnym na Macieju Majdowskim. W efekcie skutecznym wykonawcą rzutu karnego był Krzysztof Brodzik. Cztery minuty później było już 2:0, a największy sprytem w zamieszaniu pod bramką wykazał się Mateusz Olszewski. Dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony, po bardzo ładnej akcji całego zespołu, bramkę zdobył Mikołaj Gabor.

W 54 minucie po przechwycie piłki i kontrze  sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy skutecznie wykończył Jakub Kłosowski. Arkowcy nie ustrzegli się w tym meczu błędów i po jednym z nich stracili bramkę w 63 minucie. Pięć minut później  ponownie Kłosowski wpisał się na listę strzelców wykorzystując asystę Kamila Wośka. W ostatniej minucie meczu Bałtyk po rzucie rożnym ustalił wynik.

Trener Krzysztof Janczak: - Jestem zadowolony, szczególnie z pierwszej połowy, w której grająć efektownie stworzyliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych. W drugiej połowie nie ustrzegliśmy się kilku błędów, wynikających z dekoncentracji spowodowanej wysokim prowadzeniem. Chłopcy muszą się nauczyć, że mecz ma dwie połowy.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 14. kolejka:

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)

Bramki:  Łuczkiewicz 10' (s), Kucharski 81' - Łuczkiewicz 75'

Arka: Kotkowski, Nowakowski (60' Wańczuk),l Lisowski, Wojcinowicz, Izdebski, Godula (80' Malanowski), Tobiaski, Pobłocki, Eggert (65' Patok), Hebel, Węsierski (28' Kucharski).

Arkowcy rozpoczęli spotkanie bardzo szczęśliwie, bo w 10 minucie po uderzeniu Maksymiliana Hebla piłka odbiła się od słupka i niefortunnie interweniujący obrońca Śląska skierował ją do własnej bramki. W dalszej fazie gry oba zespoły nie potrafiły stworzyć klarownych sytuacji do zdobycia bramki, a i strzałów było jak na lekarstwo. W końcówce pierwszej połowy świetną okazję zmarnował Damian Kucharski, który z bliskiej odległości posłał piłkę nad bramką.

W drugiej połowie przeciwnik postraszył uderzeniem w poprzeczkę, a w 75 minucie zdobył bramkę. Strzelec gola samobójczego w ekwilibrystyczny sposób wyrównał stan meczu. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo, sześć minut później świetne dośrodkowanie Hebla wykorzystał pewnym strzałem głową Damian Kucharski.

Trener Jakub Frydrych: - Z pewnością nasza dzisiejsza gra pozostawiała wiele do życzenia. Nie zawsze wygląda to tak jak byśmy chcieli, jednak kolejne zwycięstwo cieszy. Od pięciu spotkań nie przegraliśmy meczu i chcemy kontynuować naszą dobrą passę.