18.10.2014

3 liga: Rezerwy przegrały w Kościerzynie. Relacja.

W meczu 11 kolejki Grupy Bałtyckiej 3 ligi rezerwy Arki przegrały w dramatycznych okolicznościach w Kościerzyniez Kaszubią 1:2 (0:1). Drugą bramkę gospodarze strzelili w doliczonym czasie gry...

11 kolejka 3 ligi

Kaszubia Kościerzyna - Arka II Gdynia   2:1 (1:0)

Bramki: Łuczak 6', 90' - Klawikowski 73' samob.

Arka II: Kotkowski, Stolc, Robakowski, Wojcinowicz (75' Godula), Borski, Brzuzy, Gałecki, Mosiejko, Bach, Koziara (63' Tomczak), Węsierski (82' Regulski)

Żółte kartki: Krawcewicz, Przybyszewski, Pilch, Rasmus, Sosnowski, Łuczak  - Godula

Sędzia: Michał Krotowski (Malbork)

Początek meczu rozpoczął się od sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, który niefortunnie interweniował poza polem karnym.

Był faul i zdaniem trenera Arki Roberta Wilczyńskiego mogła być nawet czerwona kartka. Kilka chwil później gospodarze wykonywali rzut wolny z bocznej strefy. Dośrodkowanie Łuczaka z lewej nogi w pole karne po koźle trafiło bezpośrednio do bramki Kotkowskiego.

Pierwszą połowę Arka grała zbyt wolno, aby zagrozić bramce Kaszubii. Jedyna sytuację gdynianie zmarnowali po uderzeniu Wojcinowicza.

Po przerwie Arka z minuty na minutę grała coraz lepiej jednak to Kaszubia mogła zadać cios decydujący, gdy z 5metrów do bramki  nie trafił jeden z graczy gospodarzy.

W 73 min.  ładną akcję przeprowadził Gałecki, który zagrał mocną piłkę wzdłuż linii pola karnego. Niefortunnie interweniował obrońca wślizgiem trafiając do swojej bramki.

Mecz się otowrzył, akcjami z obu stron.  To Kaszubia zadała jednak decydujacy cios w 91 minucie.  Po indywidualnej akcji Łuczaka, który przeprowadził rajd przez 30metrów trafiajac do siatki.

Arka w 93 minucie miała dogodną sytuację po prostopadłym podaniu Brzuzego, ale Gałecki nie trafił czysto w piłkę.

Po meczu trener Wilczyński żałował porażki w doliczonym czasie gry jednak przyznał, że "Niestety tego dnia Kaszubia zasłużyła na zwycięstwo".

Miejmy nadzieję, że straty z Kościerzyny  nasz zespół odrobi w następnej kolejce, gdy w niedzielę podejmować będzie o 18.00 Gryf Orlex Wejherowo.