30.05.2014

Nasi rywale w liczbach: Olimpia Grudziądz.

Żółto- niebiescy wygrali rzutem na taśmę ostatnie spotkanie z Chojnicach 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w derbowym pojedynku zdobył Robert Sulewski. Niestety swoje spotkanie wygrał także GKS Bełchatów i utrzymała się czteropunktowa strata "Arkowców". Aby jednak zachować szansę do ostatniej kolejki Arka musi zdobyć w sobotę więcej punktów od graczy z Bełchatowa. Gdynianie o ligowe oczka będą walczyć w sobotę z Olimpią Grudziądz.

W drużynie z Grudziądza w przerwie zimowej doszło do kilku zmian drużynę opuścili: Adrian Frańczak, Sebastian Strzelczyk, Jakub Zabłocki oraz dobrze znany w Gdyni - Sławomir Mazurkiewicz. W ich miejsce zakontraktowano: Konrada Kaczmarka, Adriana Rakowskiego oraz Mateusza Wrana.

Bilans spotkań Olimpii Grudziądz sezonie 2013/2014: 15 zwycięstw – 4  remisy – 13 porażek

U siebie: 9 zwycięstw – 2 remisy – 5 porażek

Na wyjeździe: 6 zwycięstw – 2 remisy – 8 porażek

Sezon dla Olimpii rozpoczął się od porażki 0:5 z Dolcanem Ząbki, później przyszły dwa zwycięstwa najpierw z Kolejarzem a następnie z Puszczą. W kolejnym spotkaniu padł remis z Chojniczanką, a po nim porażka 0:2 z GKS - em Bełchatów. W kolejnych 5 spotkaniach grudziądzanie wygrali aż 4 z nich. Serię przerwała porażka z Sandecją 0:2, a w kolejnym spotkaniu Olimpia wygrała 3:1 z Okocimskim. Kolejne 4 spotkania zakończyły się przegraną, w tym także spotkanie w Grudziądzu z Arką 1:3. Gdzie Arka z wyniku 0:1 zdołała wygrać to spotkanie 3:1. Kapitalną bramkę w tym spotkaniu zdobył Michał Rzuchowski. Po tej porażce zdołali wygrać z Energetykiem, lecz w ostatnim meczu przegrali z Dolcanem na wyjeździe 1:2.

Zwycięstwem z Kolejarzem Olimpia rozpoczęła nowy rok od zwycięstwa, lecz w kolejnym meczu przegrali z Puszczą 0:1. W następnym spotkaniu gracze Olimpii wygrali z Chojniczanką 1:0. W dwóch następnych meczach grudziądzanie dwukrotnie przegrali, najpierw z Bełchatowem a następnie z Niecieczą. W kolejnych 7 spotkaniach podopieczni Dariusza Kubickiego nie przegrali, wygrywając 5 spotkań oraz 2 remisując. Seria skończyła się w meczu z Miedzią Legnica w przedostatniej kolejce. W ostatnim spotkaniu Olimpia przegrała z Łęczną 0:1 i odpadła z walki o awans.

Bilans bramek: 35 strzelonych – 37 straconych

U siebie: 23 strzelone – 19 straconych

Na wyjeździe: 12 strzelonych – 18 straconych

Statystyki bramek:

Bramki strzelone w 1. połowie: 14                          Bramki stracone w 1. połowie: 13

Bramki strzelone w 2. połowie: 21                       Bramki stracone w 2. połowie: 24

Bilans bramkowy Olimpii jest ujemny, głównie za sprawą spotkań wyjazdowych. W meczach na własnym stadionie grudziądzanie zdobyli o 4 bramki więcej. W meczach wyjazdowych zdobyli zaledwie 12 bramek co wśród drużyn czołówki jest najgorszym wynikiem. Więcej bramek w meczach Olimpii pada w drugich częściach spotkań.

10

W statystykach czasów strzelanych bramek najmniej padło ich w pierwszych minutach drugich połów 2 gole. Natomiast najwięcej bramek zdobytych zostało w drugich kwadransach drugich połów - 10 bramek. Tylko 2 bramki stracone zostały w pierwszych minutach spotkań. Natomiast najwięcej goli straconych pada w końcówkach spotkań - 10 goli.

Statystyki zawodników:

Dariusz Kłus- 2656 minut (31 spotkań),

Adam Cieśliński - 2434 minut (31 spotkań),

Marcin Smoliński - 2242 minut (28 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Adam Cieśliński – 8 bramek,

Maciej Rogalski - 6 bramek,

Marcin Smoliński – 4 bramki.

Michal Piter- Bucko - 9 żółtych kartek (2 czerwone kartki po dwóch żółtych),

Dariusz Gawęcki – 8 żółtych kartek,

Dariusz Kłus - 7 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych).

Wśród statystyk indywidualnych najwięcej minut spędzonych na boisku ma Dariusz Kłus - 2656 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest Adam Cieśliński, a trzeci Marcin Smoliński. Najwięcej bramek zdobytych ma Adam Cieśliński - 8 goli. Drugi w tej statystyce jest Maciej Rogalski oraz Marcin Smoliński.  Najostrzej grającym zawodnikiem jest Michal Piter- Bucko który otrzymał 9 żółtych kartek. Drugi w tej klasyfikacji jest Dariusz Gawęcki, a trzeci Dariusz Kłus.

W sobotę zmierzą się dwa kluby z górnej części tabeli. Jeszcze dwie kolejki temu grudziądzanie wyprzedzali żółto - niebieskich i mieli mniejszą stratę do liderującego duetu. Ostatnie dwie porażki spowodowały, że szans na awans już nie ma. W Gdyni natomiast dzięki dwóm zwycięstwom pozostały matematyczne szansę. Aby je podtrzymać będziemy nie tylko spoglądać na wynik z Gdyni, ale także na ten ze Stróży.