TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

16.05.2014

Nasi rywale w liczbach: Kolejarz Stróże.

Arkowcy wracają do rozgrywek ligowych po dotkliwej porażce na własnym stadionie z Dolcanem Ząbki. Już pod wodzą Piotra Rzepki żółto- niebiescy zagrają na wyjeździe w Stróżach z tamtejszym Kolejarzem.  Czy w meczu z walczącym o utrzymanie Kolejarzem zadziała efekt "nowej miotły"?

 

W przerwie zimowej w drużynie prowadzonej przez Przemysława Cecherza doszło do kilku zmian w kadrze. Z drużyny odeszli: Michał Bajdur, Adrian Danek, Krzysztof Kaliciak, Łukasz Lisak, Piotr Rocki, Mariusz Różalski oraz Patryk Szymański. W ich miejsce przyszli: Kamil Adamek, Filip Błażejewski, Tomasz Chałas, Sebastian Leszczak, Bartłomiej Smuczyński oraz Mateusz Wilk.

 

Bilans spotkań Kolejarza Stróże w sezonie 2013/2014: 8 zwycięstw – 8  remisów – 13 porażek

U siebie: 5 zwycięstw – 5 remisów – 4 porażka

Na wyjeździe: 3 zwycięstwa – 3 remisy – 9 porażek

 

Kolejarz więcej punktów zdobyła własnym stadionie, gdzie wygrywał i remisował po 5 razy. Gorzej było na wyjazdach gdzie tych zwycięstw i remisów było po 3. Na własnym stadionie stróżanie przegrali 4 spotkania.

 

Sezon dla Kolejarze rozpoczął się od trzech porażek, z Chojniczanką, Olimpią oraz Termalicą. Pierwsze zwycięstwo miało miejsce w czwartej kolejce na własnym stadionie ze Stomilem 1:0. Był to początek 4 spotkań ze zwycięstwem. W kolejnych podopieczni Przemysława Cecherza wygrali z GKS –em Tychy, Wisłą Płock oraz Flotą. Serię przerwał remis z Sandecją, jednak już w następnym spotkaniu znowu to Kolejarz był lepszy wygrywając 3:1 w Brzesku. W kolejnym meczu stróżanie zremisowali bezbramkowo w Katowicach. Kolejne przegrane spotkanie zakończyło serię 7 spotkań bez porażki, a zapoczątkował serię trzech porażek z Miedzia, Górnikiem Łęczna oraz Arką.

 

W Gdyni Kolejarz przegrał 1:3, bramki dla Arki zdobyli Piotr Tomasik, Tomasz Jarzębowski oraz Arkadiusz Aleksander. Dla stróżan bramkę zdobył Michał Bajdur. W 5 ostatnich spotkaniach ubiegłego roku padły aż 4 remisy z Energetykiem, Dolcanem, GKS – em Bełchatów oraz Chojniczanką. Wśród tych mecz była także porażka z Puszczą Niepołomice 2:3.

 

Rok 2014 zapoczątkowała porażka z Olimpią, remis z Termalicą oraz porażka ze Stomilem. Pierwszym zwycięstwem było to odniesione z GKS – em Tychy. Później nastąpiła seria 3 porażek z Wisłą Płock, Flotą oraz Sandecją. Serię przerwało zwycięstwo z Okocimskim 2:0. W kolejnym meczu na wyjeździe Kolejarz zremisował 2:2 z GKS – em Katowice, a następnie wygrał u siebie z Miedzią 1:0. W ostatniej kolejce stróżanie przegrali na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:2.

 

Bilans bramek: 27 strzelonych – 32 stracone

U siebie: 13 strzelonych – 11 straconych

Na wyjeździe: 14 strzelonych – 21 straconych

 

Statystyki bramek:

Bramki strzelone w 1. połowie: 7                          Bramki stracone w 1. połowie: 13

Bramki strzelone w 2. połowie: 20                       Bramki stracone w 2. połowie: 19

 

Bilans bramkowy Kolejarze jest ujemny, głównie za sprawą bilansu bramkowego na wyjeździe. Stróżanie na własnym obiekcie zdobyli zaledwie 13 bramek, ale mimo to bilans bramkowy jest dodatni. Prawie trzykrotnie więcej bramek zdobytych pada w drugich częściach spotkań.

 

Czasy strzelonych bramek:       

                                

Minuty

Ilość bramek

0-15

4

15-30

1

30-45

2

45-60

4

60-75

7

75-90

9

 


 

Czasy straconych bramek:

 

Minuty

Ilość bramek

0-15

2

15-30

5

30-45

6

45-60

5

60-75

6

75-90

8

 

Najwięcej bramek zdobytych padło w ostatnich minutach spotkań – 9 bramek, natomiast tylko 1 bramka padła w drugim kwadransie pierwszej połowy. Jeżeli chodzi o statystykę bramek straconych to najwięcej pada ich także w końcówkach spotkań – 8 goli. Natomiast najmniej w początkowych minutach – 2 bramki.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

Krzysztof Markowski – 2610 minut (29 spotkań),

Michał Gryźlak - 2454 minut (29 spotkań),

Łukasz Radliński - 2340 minut (26 spotkań).

 

Najlepszy strzelec:

Wojciech Trochim - 6 bramek,

Janusz Wolański – 4 bramki,

Marcin Stefanik – 3 bramki.

 

Najostrzej grający:

Cheikh Niane - 8 żółtych kartek (1 czerwona kartka po dwóch żółtych),

Dawid Szufryn - 7 żółtych kartek (1 czerwona kartka po dwóch żółtych),

Marcin Stefanik – 6 żółtych kartek i 1 czerwona kartka.

 

Pod względem statystyk indywidualnych najwięcej minut na boisku spędził Krzysztof Markowski. Drugi w tej klasyfikacji jest Michał Gryźlak, natomiast trzeci Łukasz Radliński. Najlepszym strzelcem drużyny ze Stóży jest Wojciech Trochim, drugi w tej klasyfikacji na koncie Janusz Wolański ma 4 gole. Natomiast 3 bramki zdobył Marcin Stefanik. Najostrzej grającym zawodnikiem jest Cheikh Ninane. Drugi jest Dawid Szufryn, natomiast trzeci Marcin Stefanik.

 

Arka wyjeżdża do Stróży na spotkanie z Kolejarzem. Na ławce trenerskiej usiądzie po raz pierwszy Piotr Rzepka, który stanie przed trudnym zadaniem w kolejnych 5 spotkaniach. Walka w niedzielnym meczu będzie  zacięta bo jedna i druga ekipa mają o co grać. Kolejarz walczy o utrzymanie, natomiast Arka ma jeszcze nadzieję na awans.

 

 opracował: Sebastian Jędrzejewski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia