12.04.2014

Arka - GKS Katowice 3:0. Powrót na zwycięski szlak!

Gdynianie po bardzo dobrym meczu pewnie pokonali GKS Katowice 3:0. Najlepszy na boisku Mateusz Szwoch zdobył dwa gole, ale na brawa zasłużył cały zespół Arki, który zademonstrował dziś formę iście ekstraklasową!

24. kolejka I ligi

Arka Gdynia - GKS Katowice 3:0 (1:0)

Bramki: Szwoch 23'(k), Szwoch 61', Ślusarski 75'

Arka: Szromnik - Cienciała (58' Kowalski), Cichocki, Sobieraj, Radzewicz - Budka, Jarzębowski (55' Pruchnik), Rzuchowski (67' Aleksander), Wojowski  - Szwoch - Ślusarski

GKS Katowice: Budziłek - Czerwiński, Goncerz (59' Figiel), Fonfara (68' Wołkowicz), Wróbel, Chwalibogowski (78' Szołtys), Duda, Pietrzak, Kamiński, Jurkowski, Pitry

Żółte kartki: Wróbel

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łodź)

Widzów: 5713

0 min - przed nami mecz pełen emocji - tego mozemy być pewni, bo spotkania z GKS-em zawsze dostarczają wielu wrażeń kibicom

0 min - dziś w skladzie Arki brakuje Kamila Juraszka, który w ostatnich meczach zbierał pozytywne recenzje za swoją grę. Stopera zmogło silne przeziębienie i przechodzi kurację antybiotykową. Na środku obrony dziś zagrają Sobieraj z Cichockim, a ze środkowej linii wspierać ich będzie Tomasz Jarzębowski, który wraca do ligowego składu Arki po kontuzji.

0 min - kilka roszad w swojej drużynie przeprowadził także Kazimierz Moskal, ale to nie tyle efekt urazów, lecz poszukiwań optymalnego ustawienia, które dałoby pierwszy komplet punktów dla GKS-u na wiosnę.

1 min - rozpoczęli gdynianie. Arka w strojach oczywiście żółto-niebieskich, GKS dziś na zielono

1 min - Mateusz Szwoch zaatakował Budziłka, który jednak zdołał skutecznie wyekspediować piłkę

3 min - zastanawia nas, kto wygrał przed meczem losowanie monetą. Bo od środka zaczęła Arka, a GKS gra pod słońce...

5 min - piłka w siatce GKS-u, ale nie ma bramki! Sędzia dostrzegł pozycję spaloną strzelca, Bartosza Ślusarskiego!

8 min - bardzo niewiele zabrakło Szwochowi, aby sięgnąć piłkę głową po dośrodkowaniu Budki!

10 min - ostre wejście Cienciały w Goncerza w naszym polu karnym! Sędzia na szczęście nie dał się ponieść emocjom i nakazał grać dalej!

11 min - świetna akcja z lewej strony pola karnego Szwocha z Radzewiczem, ale znów pozycja spalona naszego zawodnika

15 min - po strzale Chwalibogowskiego i odbiciu się od nogi arkowca, piłka spokojnie laduje w rękach Szromnika.

15 min - jak na razie ogladamy naprawdę interesujący mecz w Gdyni. Zresztą pisaliśmy już, że nie mogło byc inaczej.

20 min - rzut rożny dla gości, krótko rozegrany, a po dośrodkowaniu dobrze zareagował Cichocki

22 min - karny dla Arki! Najpierw ewidentnie sfaulowany został Rzuchowski, ale sędzia z  niewiadomych powodów nie użył gwizdka! Po chwili jednak faulowany jest Szwoch i tym razem jest jedenastka!

23 min - gol!!!! Mateusz Szwoch pewnym strzałem w środek bramki otwiera wynik spotkania!

25 min - zagotowało się w polu karnym Arki, ale sędzia przerwał to gwizdkiem, dostrzegając przewinienie gości

28 min - Michał Szromnik... chciał podać tuż obok nogi Goncerza, ale ten dotknął piłkę! Na szczęście Michał szybko się zrehabilitował i złapał futbolówkę!

29 min - świetne zagranie ze skrzydła Radzewicza w pole karne, ale Ślusarski nie zdołał sięgnąć tej piłki!

30 min - pierwszy strzał na bramkę Arki w wykonaniu gości. Na szczęście niecelny, a jego autorem był Fonfara.

33 min - próba prostopadłego zagrania Szwocha do Ślusarskiego przecięta przez Kamińskiego. Gdyby nie on, Ślusarski wyszedłby na sytuację sam na sam!

35 min - bardzo groźnie pod bramką Arki! Podanie Pitrego, strzał Wróbla, obrona Szromnika do boku i świetna asekuracja Sobieraja!

37 min - GKS w natarciu. Tym razem zagrali piłkę w aut, choć akcja budowała się dla nich obiecująco.

37 min - wydawało się, że Wojowski świetnie podał do Ślusarskiego, ale nasz napastnik zamiast piłkę przyjąć... stracił równowagę

39 min - strzelał Chwalibogowski. Bardzo niecelnie, ale piłka mogła paść łupem jedego z wchodzących w pole karne katowiczan.

40 min - bardzo dobre podanie Szwocha do Ślusarskiego, ten wpadł z piłką w pole karne i zagrał do Wojowskiego. Ten jednak zaatakowany przez rywala nie był w stanie zagrozić Budziłkowi!

42 min - Radzewicz spod linii końcowej dokładnie podał na 15 metr do Budki, ten uderzył z powietrza, ale bardzo niecelnie!

44 min - centra z rzutu rożnego Wróbla, a Czerwiński, mimo asysty dwóch naszych zawodników, zdołał oddać sttrzał głową na bramkę! Na szczęście na posterunku Michał Szromnik!

PRZERWA - Arka jak najbardziej zasłużenie prowadzi po pierwszych trzech kwadransach "Wielkiej Gry", jak określane było to spotkanie. Goście długo wydawali się przytłoczeni stawką tego meczu i zespół Sikory zdołał to wykorzystać. Potem jednak katowiczanie przycisnęli i sprowokowali kilka prostych błędów u zawodników Arki, co powinno być sygnałem ostrzegawczym przed drugą odłosną tego meczu.

47 min - bardzo groźna centra Pietrzaka, po której Sobieraj w ostatniej chwili uprzedził Goncerza!

48 min - arkowcy chyba zostali w szatni, bo znów bardzo groźnie w naszym polu karnym, ale ponownie szczęśliwie udało się uniknąć strzału na bramkę!

50 min - błędu w obronie gości, tym razem nie wykorzystali arkowcy! Wojowski nie sięgnął piłki, która uciekła mu za linię końcową, a na podanie czekał już Szwoch!

51 min - szybka akcja Arki, ale za głębokie dośrodkowanie Ślusarskiego do Szwocha!

52 min - bardzo nieudana próba strzału Fonfary z ok. 20 metrów

55 min - dziś Jarzębowskiemu starczyło sił na 55 minut gry, bardzo dobrej dodajmy. Zastępuje go Pruchnik.

58 min - Kowalski zmienia Cienciałę. Do obrony cofnie się zatem Budka.

59 min - groźny, choć niecelny strzał Szwocha z 25 metrów!

61 min - gooooollllll dla Arki! Mateusz Szwoch, będąc sam na sam z bramkarzem, delikatnie zagrywa nad Budziłkiem i piłka w siatce! Wielkie brawa w tej akcji dla Wojowskiego, który dwukrotnie padał na murawę, ale uparcie szybko sie podnosił i wywalczył piłkę przed polem karnym!

66 min - Radzewicz przemknął lewym skrzydłem i dobrze dośrodkował, ale Budziłek uprzedził Ślusarskiego i złapał piłkę!

67 min - Sikora zdjął kolejnego zawodnika, który w ostatnim czasie leczył kontuzję. Tym razem boisko opuszcza Rzuchowski, a w jego miejsce wchodzi drugi klasyczny napastnik - Arkadiusz Aleksander.

70 min - niezła akcja w okolicach narożnika pola karnego gości Kowalskiego z Wojowskim. Niestety obrońcy wyłuskali piłkę spod nóg Pawła.

72 min - ależ przed okazją stanął Aleksander! Na siódmy metr dograł mu piłkę Ślusarski, ale zablokować strzał najskuteczniejszego arkowca zdołał jeden z obrońców!

75 min - gooolll dla Arki! Świetne zagranie ALeksandra do Ślusarskiego, ten zgrał sobie głową piłkę i uderzył nie do obrony z 18 metrów! 3:0 dla Arki!

77 min - znów doskonale spisał się Radzewicz i zacentrował na dalszy słupek. Piłkę przyjął Kowalski i oddał strzał, ale piłka zamiast do bramki przeleciała w poprzek boiska!

79 min - dosrodkowanie Budki do Ślusarskiego pada łupem Budziłka

80 min - płaski, ale nieczysty strzał Ślusarskiego z 18 metrów, więc bramkarz GKS-u  nie miał problemu z interwencją

88 min - szybka kontra GKS-u, kończy się bardzo dobrym wyjściem Szromnika, który uprzedza Wołkowicza!

90 min - Mateusz Szwoch uderzył z rzutu wolnego z ok. 22 metrów, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką! Stały fragment arbiter zarządził po faulu... na Szwochu!

KONIEC - Arka pewnie i zasłużenie zgarnia komplet punktów! Nie trudno wskazać bohatera w żółto-niebieskich barwach, jest nim oczywiście Mateusz Szwoch, ale świetne spotkanie rozegrał cały zespół, ktory w ten sposób wraca na zwycięską scieżkę!