TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

04.04.2014

Nasi rywale w liczbach: Okocimski Brzesko

Dla Arki początek wiosny był bardzo dynamiczny, a to za sprawą gry na dwóch frontach. Po meczach rozgrywanych co 3-4 dni, żółto - niebiescy kolejny rozegrają po tygodniu, zaczynając...kolejny maraton. 

 

Przeciwnikiem gdynian będzie Okocimski Brzesko, który w ubiegłej kolejce urwał punkty Górnikowi Łęczna, remisując 2:2 na wyjeździe. Zespół prowadzony przez Piotra Stacha zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów.

 

W drużynie z Brzeska w przerwie zimowej doszło do kilku zmian, odeszli: Damian Buras, Piotr Darmochwał, Tomasz Marut, Mateusz Niechciał, Jarosław Palej, Patmore Shereni, Michał Szewczyk, Maciej Termanowski, Wojciech Wojcieszyński. W ich miejsce przyszli: Jakub Grzegorzewski, Jakub Kapsa Mateusz Kuchta, David Kwiek, Dariusz Sosnowski, Łukasz Sosnowski, Aleksander Ślęczka, Kacper Tatara oraz Łukasz Tymiński.

 

Bilans spotkań Okocimskiego Brzesko w sezonie 2013/2014: 4 zwycięstwa –9  remisów – 9 porażek

U siebie: 1 zwycięstwo – 6 remisów – 4 porażki

Na wyjeździe: 3 zwycięstwa – 3 remisy – 5 porażek

 

Okocimski po 22 kolejkach zgromadził na swoim koncie 21 punktów, co ciekawe większość z nich zdobyta została na wyjazdach 12 punktów. Na własnym boisku udało zdobyć się 9 punktów, dzięki tylko jednemu zwycięstwu i aż 6 remisom.

 

Zespół rozpoczął sezon od zwycięstwa nad Sandecją na wyjeździe 2:0. Później przyszły trzy remisy z faworytami rozgrywek - Bełchatowem, Katowicami i Legnicą. Zespołem który pokonał Okocimskiego okazał się Górnik Łęczna, wygrywając w Brzesku 2:1. W następnym meczu Okocimski niespodziewanie wywiózł trzy punkty z Gdyni. Drużyna Piotra Stacha wygrała 2:1, obejmując prowadzenie w 39 minucie spotkania. Arce udało się doprowadzić do wyrównania w 76 minucie za sprawą Arkadiusza Aleksandra, radość trwała zaledwie minutę, ponieważ już w następnej akcji bramkę dającą trzy punkty zdobył Bartosz Sobotka.

 

Kolejne spotkanie Okocimski zremisował na własnym stadionie z Energetykiem 0:0. Kolejne dwa spotkania to porażki z Kolejarzem i Puszczą. Pierwsze i jedyne zwycięstwo na własnym obiekcie padło w następnym meczu, gracze z Brzeska wygrali z Chojniczanką 1:0. Ten mecz miał miejsce 5 października i było to ostatnie zwycięstwo Okocimskiego w ubiegłym roku. Drużynie udało się wywalczyć jedynie 4 remisy z Termalicą, GKS -em Tychy, Flotą oraz rewanż z Sandecją.

 

Rok 2014 gracze Piotra Stacha rozpoczęli od porażki w Bełchatowie 0:1. W kolejnym spotkaniu wygrali jednak z innym czołowym zespołem - GKS -em Katowice 1:0. W następnym spotkaniu ulegli jednak Miedzi Legnica 0:1. W poprzedniej kolejce Okocimski wyjechał na mecz do lidera z Łęcznej, dość niespodziewanie do przerwy to goście prowadzili 2:0. Zdeterminowani łęcznianie zdołali w drugiej połowie doprowadzić do remisu i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Teraz Okocimskiego czeka spotkanie z kolejną drużyną czołówki - Arką.

 

 

Bilans bramek: 16 strzelonych – 26 straconych

U siebie: 5 strzelonych – 9 straconych

Na wyjeździe: 11 strzelonych – 17 straconych

 

Statystyki bramek:

Bramki strzelone w 1. połowie: 6                         Bramki stracone w 1. połowie: 15

Bramki strzelone w 2. połowie: 9                         Bramki stracone w 2. połowie: 11

 

Bilans bramkowy Okocimskiego jest ujemny, gracze z Brzeska mają problemy ze strzelaniem bramek. Są jedną z dwóch drużyn które zdobyły zaledwie po 16 goli. Na własnym boisku zdobyli tylko 5 bramek, co jest najgorszym wynikiem w lidze. Pocieszeniem jest defensywa która u siebie straciła tylko 9 bramek. Dużo gorzej wygląda sytuacja na wyjazdach gdzie podopieczni Piotra Stacha stracili aż 17 goli.

 

Czasy strzelonych bramek:                                       

Minuty

Ilość bramek

0-15

2

15-30

1

30-45

3

45-60

2

60-75

1

75-90

6


 

Czasy straconych bramek:

Minuty

Ilość bramek

0-15

4

15-30

8

30-45

3

45-60

2

60-75

3

75-90

6

 

Pod względem czasów zdobywanych bramek, najwięcej z nich padło w końcówkach spotkań - 6 bramek. Najmniej zdobytych goli padło w drugich kwadransach obu połów - po 1 bramce. Najwięcej goli drużyna z Brzeska straciła w drugich kwadransach pierwszych połów - 8 goli. Najmniej bramek stracili natomiast w pierwszych minutach drugich połów - 2 bramki.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

Arkadiusz Ryś - 1980 minut (22 spotkania),

Radosław Jacek - 1890 minut (21 spotkań),

Piotr Darmochwał - 1390 minut (21 spotkań).

 

Najlepszy strzelec:

Piotr Darmochwał, Wojciech Wojcieszyński - po 4 bramki,

Bartosz Sobotka -2 bramki.

 

Najostrzej grający:

Piotr Darmochwał - 6 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Radosław Jacek, Mateusz Niechciał - po 6 żółtych kartek

Wojciech Wojcieszyński -5 żółtych kartek.

 

Wśród statystyk indywidualnych, najwięcej minut na boisku spędził Arkadiusz Ryś, wszystkie 22 spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Drugi w tej klasyfikacji jest Radosław Jacek, natomiast trzeci Piotr Darmochwał - który jest jednym z dwóch najlepszych strzelców Okocimskiego - 4 bramki. Drugim najskuteczniejszym jest Wojciech Wojcieszyński. Najostrzej grającym zawodnikiem jest także Piotr Darmochwał, który uzbierał aż 6 żółtych kartek.

 

W sobotę żółto - niebieskich czeka spotkanie z przedostatnim zespołem w tabeli. Jednak jak pokazują statystyki jest to bardzo niewygodny rywal dla czołowych drużyn. My jednak wierzymy, że to Arka zrewanżuje się za porażkę z jesieni i z Brzeska wróci z kompletem punktów.

 

opracował: Sebastian Jędrzejewski 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia