TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.11.2013

Arka jedzie do USA.

Wczoraj część naszego zespołu miała dzień wolny, a część  już ok. 4 rano wyjechała do Warszawy do ambasady USA po wizy wjazdowe.

 

Miało to związek z wylotem żółto-niebieskich na początku okresu urlopowego do Stanów Zjednoczonych.

 

Tam na zaproszenie Grega Bajka z klubu Icon FC oraz dla uczczenia 50-lecia klubu Polonia New York SC , którego prezesem i organizatorem obchodów jest Michał Siwiec,  w dniach od 29 listopada do 9 grudnia przebywać będą reprezentanci naszego klubu w USA.

 

Greg Bajek  - Prezes Icon FC - grał zawodowo w American Soccer League dla drużyny Penn-Jersey Spirit. W 1992 grał w Stali Stalowa Wola. Następnie w roku 1994 podpisał kontrakt z North Jersey Imperials w USISL Pro League grając dla nich w latach 1995-1996. Obecnie gra w drużynie Polonia NY oldboje. 

 

Michał Siwiec – Prezes Polonia New York Soccer – to wychowanek Resovii Rzeszów, zawodnik Błękitnych Robczyce  (1983 – 1986), a od  1986 zawodnik Poloni NY SC, której został Prezesem.

 

Do Stanów Zjednoczonych do New Jersey pojadą:

 

Tomasz Jarzębowski, Marcin Radzewicz, Piotr Tomasik, Adrian Budka, Krzysztof Sobieraj, Tomoki Fujikawa, Michal Rzuchowski, Radosław Pruchnik, Przemysław Stolc, Damian Matys, Robert Sulewski, Radosław Robakowski, Maciej Dampc, Patryk Kamola, Maciej Wardziński, Piotr Pietkiewicz.

 

Od strony sportowej za zespół odpowiadał będzie Robert Wilczyński ( w tym czasie trener Paweł Sikora kontynuuje kurs UEFA PRO).

 

Pojadą z zespołem także Prezesi: Wojciech Pertkiewicz i Michał Globisz oraz menadżer Paweł Bednarczyk.

 

W planach drużyna ma do rozegrania mecze z :

 

Icon FC New Jersey – 30 listopada

 

Polonią New York SC – 7 grudnia w ramach obchodów 50-lecia.

 

Trzeci mecz jest w trakcie ustaleń .

 

Na gali z okazji 50-lecia Polonii mają wziąć udział także osobistości ze świata polskiej piłki z nowym trenerem reprezentacji Adamem Nawałką na czele.

 

Jubileuszowa gala odbędzie się w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie. Podczas uroczystości rozdane będą nagrody i wyróżnienia, a swoje przemówienia - jak zapowiadają organizatorzy - mają wygłosić obecni i byli członkowie Polonii NY Soccer.

 

Swoją obecność potwierdzili dwaj przedstawiciele piłkarskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej: Tomasz Frankowski i Robert Warzycha. Mają oni gościnnie wystąpić w barwach Polonii przeciwko drużynie Arki.

 

Nowojorski klub jest jednym z najstarszych w USA oraz jedną z najdłużej istniejących polonijnych organizacji. Trenerem klubu jest znany z polskich boisk ligowych, a także z reprezentacji Polski – Grzegorz Wędzyński.

 

Przebieg pobytu naszej ekipy będą relacjonować nasi reporterzy: Michał Puszczewicz i Arkadiusz Skubek.

 

 

tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia