30.08.2013

Nasi rywale w liczbach: Okocimski KS Brzesko

W najbliższą sobotę Arka rozegra spotkanie z Okocimskim Brzesko. Będzie to pojedynek przed dwutygodniową przerwą jaka czeka żółto- niebieskich w związku z przełożonym meczem w Katowicach. Najbliższy rywal zajmuje 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów.

W przerwie letniej w drużynie Okocimskiego, nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, Czesława Palika zastąpił Piotr Stach. Przypomnijmy, że Okocimski w ubiegłym sezonie zajął 15 miejsce i utrzymał się tylko dzięki wycofaniu Polonii Warszawa (brak licencji) z rozgrywek 1 ligi.

Duże zmiany nastąpiły także w kadrze zespołu, zespół opuścili między innymi: Daniel Chyła, Bartosz Flis, Piotr Koman, Jakub Kowalski, Dawid Kucharski, Dawid Mieczkowski, Paweł Smółka oraz Dariusz Sosnowski. Do klubu przyszli natomiast: Sani Goringo Abubakar, Patmore Shereni, Bruno Żołądź, Daniel Brud, Konrad Cebula, Arkadiusz Ryś oraz Damian Buras.

Bilans spotkań Okocimskiego KS Brzesko w sezonie 2013/2014: 1 zwycięstwo – 3 remisy – 1 porażka

U siebie: 0 zwycięstw – 1 remis – 1 porażka

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 2 remisy – 0 porażka

Drużyna z Brzeska nie przegrała jeszcze spotkania na wyjeździe. Sezon rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa z Sandecją 2:0. Później spotkali się, także na wyjeździe, z GKS- em Bełchatów. Mecz zakończył się remisem, po tym jak w 87 minucie spotkania Daniel Brud wyrównał stan meczu na 1:1 po uderzeniu z rzutu karnego. Kolejne dwa spotkania w wykonaniu graczy Okocimskiego także zakończyły się podziałem punktów.

Najpierw 1:1 z GKS - em z Katowic, tym razem bramka wyrównująca padła także w końcówce, a jej zdobywcą był Piotr Darmochwał. Drugim spotkaniem zakończonym remisem, był pojedynek na wyjeździe z Miedzią Legnica zakończony rezultatem 0:0. W ostatniej kolejce podopieczni Piotra Stacha przegrali z Górnikami z Łęcznej 1:2. Pierwszą bramkę dla Łęcznej zdobył zawodnik, który w poprzednim sezonie występował w żółto - niebieskiej koszulce - Łukasz Zwoliński.

Okocimski przygodę w Pucharze Polski zakończył już w 1 rundzie, gdzie uległ na wyjeździe Puszczy Niepołomice 0:2.

Bilans bramek: 5 strzelonych – 4 stracone

U siebie: 2 strzelone – 3 stracone

Na wyjeździe: 3 strzelone – 1 stracona

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 4                                       Bramki stracone z akcji: 4

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                     Bramki stracone z rzutów karnych: 0

Bramki zdobyte samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 0                           Bramki stracone w 1. połowie: 2

Jeżeli chodzi o bilans bramkowy to jest on dodatni. Na wyjeździe zdobyli 3 bramki, a stracili tylko 1 gola. Gorzej wygląda bilans na własnym stadionie, gdzie zawodnicy z Brzeska zdobyli tylko 2 bramki, a stracili 3 gole. Jedna bramka zdobyta padła po rzucie karnym. Okocimski nie zdobył jeszcze gola w pierwszej połowie, wszystkie bramki do tej pory padały po przerwie. Gole stracone rozkładają się po równo pomiędzy obie części.

1

Jeżeli chodzi o czasy zdobywanych bramek, to padały one w pierwszych i ostatnich kwadransach drugich części meczów. Natomiast bramki tracone rozłożyły się po jednym golu na pierwszy i drugi kwadrans pierwszych części, oraz pierwszy i ostatni kwadrans drugich połów.

Statystyki zawodników:

Piotr Darmochwał, Radosław Jacek, Mateusz Niechciał, Arkadiusz Ryś, Mateusz Wawryka - 450 minut (5 spotkań),

Wojciech Wojcieszyński- 427 minut (5 spotkań), Aleksander Kozioł - 360 minut (4 spotkania).

Najlepszy strzelec:

Piotr Darmochwał - 2 bramki,

Daniel Brud, Wojciech Wojcieszyński, Radosław Jacek - po 1 bramce.

Patryk Stefański - 1 czerwona kartka,

Radosław Jacek, Mateusz Niechciał - po 2 żółte kartki,

Wśród statystyk indywidualnych pod względem ilości minut spędzonych na boisku, pięciu zawodników rozegrało dotychczasowe spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Najlepszym strzelcem drużyny jest Piotr Darmochwał, zdobywca dwóch goli. Po jednym golu mają: Daniel Brud, Wojciech Wojcieszyński oraz Radosław Jacek. Wśród najostrzej grających znalazł się Piotr Stefański - ukarany czerwonym kartonikiem, oraz Radosław Jacek i Mateusz Niechciał, którzy zgromadzili po dwa żółte kartoniki.

W najbliższą sobotę czeka "Arkowców" spotkanie z Okocimskim Brzesko. Jak w każdym meczu na własym stadionie faworytem będą żółto- niebiescy. Nie można jednak zlekceważyć zespołu, który zdołał przywieźć korzystne wyniki z Bełchatowa czy Legnicy.