TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

29.08.2013

Konferencja przed Okocimskim: Chcemy grać jak najlepiej!

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa przed meczem z Okocimskim Brzesko. Z przedstawicielami mediów spotkali się trener Paweł Sikora oraz zawodnicy Krzysztof Sobieraj i Piotr Tomasik.

 

Na wstępie rzecznik klubu poinformował o przełożeniu meczu z GKS Katowice z powodu powołania dla trzech zawodników naszej drużyny do reprezentacji młodzieżowych i że w związku z tym nasz zespół nie będzie wracał do Gdyni, ale bezpośrednio uda się do Łęcznej.

 

Pierwsze pytanie dotyczyło Marco Aurelio i jego szans na debiut w najbliższym meczu oraz Tomoki Fujikawy:

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_7287_kopia_36336bd4388c3f2331c4b394dae4b284.jpg

 

Paweł Sikora:

 

- Marco Aurelio długo nie grał w meczach i lepiej będzie, jeśli zagra najpierw w drugiej drużynie, nabierze rytmu meczowego i wówczas może aspirować do gry w pierwszym zespole. Jeśli chodzi o Fujikawę to cały czas załatwiane są sprawy związane z jego pobytem w Polsce.

 

Trener ewentualnych wzmocnieniach m.in. wynikających z kontuzji Jakuba Miszczuka.

 

- Jako trener powiem, że na ten moment potrzebuje prawego pomocnika i bramkarza. Już niedługo kończy się okienko transferowe i wówczas będzie można angażować tylko graczy bez klubu. Mamy kilka opcji, ale sprawy są w toku. Czekamy na ich finał. W tej chwili Michał Szromnik jest pewnym punktem zespołu i dołożył się dobrą gra do zdobytych punktów. 

 

Wiadomo, że każdy trener chciałby mieć szeroką kadrę, tak aby na każdą pozycję był wartościowy zmiennik. Tym niemniej uważam, że tych zawodników których mam, stać na dobrą grę.

 

Później padły już pytania o najbliższego rywala i postawę zespołu na początku sezonu:

 

Paweł Sikora:

 

- Okocimski to nieobliczalny zespół. Pokazali się z dobrej strony w meczu z Łęczną. Na pewno ciężko im strzelić bramkę, a do Gdyni przyjadą zapewne, aby się bronić. To postawa naszych graczy i ich kreatywność będzie kluczem do sukcesu.

 

Tak jak mówiliśmy na początku, 7-8 kolejek pozwoli, aby tabela nieco się wyklarowała. Uważam, że niektóre zespoły jeszcze nie zdążyły „odpalić”, ale jest to tylko kwestia czasu. Ważne dla nas  będą mecze bezpośrednie z takimi drużynami jak Bełchatów czy Ząbki. W zeszłym sezonie zabrakło nam punktów w spotkaniach z zespołami z czołówki i teraz musimy to zmienić.

 

Jeśli chodzi o zawodników, dziś Marcin Radzewicz trenował już normalnie i będzie do dyspozycji w sobotę. Także Tomasz Jarzębowski, który dzisiaj miał indywidualne zajęcia  będzie gotowy do gry w 100%.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_7309_kopia_6c63e63778d3776ccebfdee3d53bc23b.jpg

 

Krzysztof Sobieraj:

 

- Chcemy zdobywać punkty, grać jak najlepiej. Te 5 kolejek oceniam nieźle, ale mogło być lepiej. Widać, że idziemy w dobrym kierunku, więc oby tak dalej. Nie ma co ukrywać, że nasza kadra jest dość szczupła. Musimy być ostrożni i nie łapać kartek. Niech omijają nas kontuzję, a powinno być dobrze.

 

Uważam, że nasz zespół może grać jeszcze lepiej. Strzelamy bramki, mało ich tracimy. Na tle zespołu z ekstraklasy Ruchu Chorzów także wyglądaliśmy dobrze. Teraz musimy się skupić na najbliższym meczu. Nie możemy zlekceważyć Okocimskiego, bo nie jest to łatwy rywal.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_7319_kopia_9f63a066d568a32103728e3924f569e9.jpg

 

Piotr Tomasik:

 

- Zgadzam się z Krzyśkiem. Najbliższe mecze pokażą, w jakim jesteśmy miejscu. My patrzymy na siebie i spokojnie podchodzimy do kolejnego każdego meczu. Chcemy punktować i prezentować się jak najlepiej.

 

 

kkołaski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia