31.05.2013

Nasi rywale w liczbach: Dolcan Ząbki.

Niestety w pojedynku z drużyną Stomilu Olsztyn żółto - niebieskim nie udało się przedłużyć serii spotkań bez porażki. Jednak "Arkowcy" nadal mają szansę na zakończenie sezonu na miejscu piątym, które w tej chwili zajmuje najbliższy rywal – Dolcan Ząbki. Zespół prowadzony przez Roberta Podolińskiego zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 54 punktów.

W przerwie zimowej trener rywali dokonał kilku zmian w kadrze. Do zespołu dołączyli: Mateusz Cichocki, Pawęł Sasin oraz Bartosz Wiśniewski. Z drużyny odeszli natomiast: Robert Chwastek, Tomasz Ciesielski, Damian Jaroń, Marcin Stańczyk oraz Emil Wrażeń.

Bilans spotkań Dolcana Ząbki w sezonie 2012/2013: 16 zwycięstw  – 6 remisów  –  10 porażek

U siebie: 9 zwycięstw – 3 remisy – 4 porażek

Na wyjeździe: 7 zwycięstw – 3 remisy – 6 porażek

Drużyna Dolcana Ząbki spisuje się lepiej na własnym stadionie gdzie zdobyła o 6 punktów więcej niż na wyjeździe. Podopieczni Roberta Podolińskiego są jednym z rzadziej remisujących zespołów w lidze. Na własnym boisku gracze Dolcana przegrali cztery spotkania z Kolejarzem Stróże 1:4, Termalicą 0:1, GKS Tychy 0:1 oraz  Flotą także 0:1. Gracze z Ząbek wygrali na wyjeździe między innymi w Gdyni 2:1. Bramkę dla Arki zdobył Piotr Kuklis, natomiast dla gości Maciej Tataj oraz Mateusz Piątkowski w 90 minucie spotkania.

W ostatnich 4 kolejkach zespół Roberta Podolińskiego nie przegrał. Dwa zwycięstwa na wyjeździe oraz dwa remisy na własnym stadionie, to bilans ostatnich gier Dolcana.

Bilans bramek: 51 strzelonych – 36  straconych (wliczone bramki za walkower z ŁKS – em)

U siebie: 26 strzelonych – 12 straconych

Na wyjeździe: 25 strzelonych – 24 stracone

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 45 (+3 bramki z ŁKS)   Bramki stracone z akcji: 29

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 3                 Bramki stracone z rzutów karnych: 6

Bramki zdobyte samobójcze: 0                          Bramki stracone samobójcze: 1

Bramki strzelone w 1. połowie: 11                     Bramki stracone w 1. połowie: 12

Bilans bramkowy drużyny Dolcana jest dodatni, 51 goli zdobytych to jeden z lepszych wyników w lidze. Zarówno na własnym stadionie jak i na wyjeździe zespół więcej bramek zdobywa niż traci. Chociaż 24 bramki stracone na wyjeździe stawiają graczy z Ząbek wśród słabszych drużyn ligi. Podopieczni Roberta Podolińskiego zdobyli 3 bramki z rzutów karnych, a stracili w ten sposób aż 6 goli. Drużyna zdobywa ponad trzykrotnie więcej bramek w drugich częściach spotkań, natomiast dwukrotnie więcej traci w drugich połowach.

11

Jeżeli chodzi o czasy zdobywanych  i traconych bramek to jest w nich pewna prawidłowość, zespół z Ząbek traci i zdobywa najmniej bramek w początkowych minutach spotkań, odpowiednio 1 bramka zdobyta i 2 bramki stracone. Najwięcej bramek zarówno zdobytych jak i straconych pada w końcówkach spotkań – 11 goli straconych i aż 16 bramek zdobytych.

Statystyki zawodników:

Rafał Leszczyński – 2699 minut (30 spotkań),

Rafał Grzelak - 2564 minut (29 spotkań),

Piotr Klepczarek - 2528 minut (29 spotkań).

Najlepsi strzelcy:

Mateusz Piątkowski – 6 bramek,

Maciej Tataj, Grzegorz Piesio, Bartosz Osoliński – po 6 bramek,

Dariusz Zjawiński – 5 bramek.

Rafał Grzelak – 8 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych),

Piotr Klepczarek – 8 żółtych kartek,

Rafał Leszczyński - 6 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych).

Wśród statystyk indywidualnych w klasyfikacji piłkarzy z największą ilością minut na boisku wyróżnia się Rafał Leszczyński, bramkarz Dolcana rozegrał 2628 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest … Rafał Grzelak, zawodnik o tym samym imieniu i nazwisku co pomocnik żółto – niebieskich, tyle że gracz Dolcana gra na pozycji obrońcy. Trzeci w klasyfikacji jest Piotr Klepczarek. Najlepszym strzelcem jest Mateusz Piątkowski który zdobył 13 bramek. Po 6 bramek zdobytych zdobyli Maciej Tataj, Grzegorz Piesio oraz Bartosz Osolinski. Trzech najostrzej grających zawodników to Rafał Grzelak  - 8 żółtych kartek, Piotr Klepczarek – 8 żółtych kartoników oraz Rafał Leszczyński – 6 żółtych kartek.

W ostatnim spotkaniu tego sezonu, przypominamy że mecz z ŁKS nie obędzie się z powodu wycofania się gości z rozgrywek, żółto- niebiescy zmierzą się z Dolcanem Ząbki. Będzie to pojedynek o 5 miejsce, w przypadku gdy „Arkowcy” wygrają i w bezpośrednim pojedynku będą lepsi od podopiecznych Roberta Podolinskiego zakończą ligę na miejscu piątym. Wierzymy że Arka zwycięstwem zakończy ostatni mecz sezonu 2012/2013.

opracował: Sebastian Jędrzejewski