11.05.2013

Statystyka Arka - OKS Brzesko: "Surdyk" i Marcus z rekordami!

Kolejne zwycięstwo wywalczone ze zdeterminowanym rywalem ma swoją wartość. Do przerwy było 0:1 i nastroje kibiców świętujących dziś na historycznej "Górce" przy Ejsmonda nie były najlepsze. W drugich 45 min. fani wspomagali zespół dopingiem, a piłkarze 3 razy trafili do siatki rywali!

Do przerwy jak pokazuje statystyka i ..."tradycja" meczów Arki goście oddali jeden celny strzał i prowadzili. Przyznać trzeba jednak, że ładną akcją przypomnieli się kibicom w Gdyni Jakub Kowalski (asysta) i Bartosz Flis (bramka).

Arka tym razem "zrewanżowała się " gościom w II połowie. Z 4 celnych strzałów 3 zamieniła na bramkę! Miały one także swoją wartość "dodatkową".  Marcus da Silva goni wicelidera klasyfikacji strzelców, a "przy okazji" stał się najbardziej skutecznym obcokrajowcem w historii Arki. Ma tych bramek 12 - zdobytych w jednym sezonie!

Wyprzedził tym samym ostatniego takiego strzelca - Tadasa Labukasa - 10 goli (2 w sezonie 2009/10 i 8 w sezonie 2010/11 na szczeblu Ekstraklasy). Niektórzy zaliczają Tadasowi bramkę nr 1 z meczu przeciwko Polonii Bytom (2:2), ale część opisuje ją jako samobójcze trafienie.

Marcus zdobywając dziś 2 bramki rozwiał jednak wątpliwości...Ma ich 12.

Z kolei kontynujący swoją serię meczów ze strzelonym golem Janusz Surdykowski ustanowił swój rekord pięciu kolejnych spotkań. Po meczu nasz klubowy dokumentalista Maciej Witczak  wspomniał, że ostatnimi zawodnikami z taką serią byli w latach 90-tych ub. wieku Arkadiusz Glaza i Adam Hering.

Teraz przed Arką dwa trudne mecze na wyjeździe: Z Olimpią Grudziądz i GKS-em Katowice.