11.05.2013

Arka - Okocimski 3:1. Drugi oddech Arki w drugiej połowie.

To był mecz historyczny. da Silva został najskuteczniejszym obcokrajowcem w Arce, a Surdykowski trafił do siatki po raz piaty z rzędu! Arka wciąż na fali!

29. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Okocimski Brzesko 3:1 (0:1)
Bramki: da Silva 65', 68', Surdykowski 90' - Flis 31'

Arka: Szromnik - Krajanowski, Sobieraj, Jarzębowski, Tomasik - da Silva, Pruchnik, Rzuchowski (60' Gałecki), Szwoch (83' Zwoliński) - Kuklis (59' Grzelak) - Surdykowski.

Okocimski: Mieczkowski - Wawryka, Byrtek, Kucharski, Wieczorek - Kowalski, Chyła, Koman, Darmochwał (88' Pyciak) - Flis (62' Wojcieszyński) - Smółka (76' Lytvynyuk)

Żółte kartki: da Silva, Szwoch - Kucharski, Koman, Chyła

Sędzia:  Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 3218

Zapraszamy na materiał przedstawiający kulisy meczu w ARKA-TV

1 min - początek meczu. Przyjemna pogoda do gry w piłkę - bez silnego słońca, bez wiekszych podmuchów wiatru. Można zatem od zawodnikow wymagać ciekawego widowiska.

4 min - pierwsze minuty nie pozostawiają wątpliwości, że Okocimski będzie szukac swoich szans pod bramką Arki. Na razie jednak gra toczy się w środkowej strefie boiska i ten , kto wygra tam rywalizację, bedzie miał więcej okazji do oddania strzału na bramkę przeciwnika.

12 min - nie doczekalismy się jeszcze nawet próby strzału na żadną z bramek. Nie doszło do ani po ładnej akcji Surdykwskiego z da Silvą, gdy okazję na uderzenie przegapił Tomasik, ani po akcji Okocimskiego, gdy akcję Kowalskiego przerwał Sobieraj.

13 min - wrzutkę Wawryka  na rzut rozny skierował Krajanowski.

16 min - odrobinę za mocne zagranie prostopadłe Pruchnika do Surdykowskiego

24 min - dośrodkowanie Krajanowskiego przeciął Kowalski, który skierował piłkę na rzut rożny.

25 min - doczekaliśmy się pierwszego strzału na bramkę. Jego autorem był Jarzębowski, który z ok. 7 metrów uderzył głową obok słupka! Bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Rzuchowski.

27 min - znów doskonała akcja Rzuchowskiego, który ograł dwoch rywali w srodku pola i bardzo dobre podał do Surdykowskiego. Nasz napastnik został jednak w ostatniej chwili uprzedzony przez wychodzacego z bramki Mieczkowskiego!

29 min - Kuklis ładnie ograł rywala z lewej strony pola karnego, ale nie dostrzegł dobrze ustawionego Szwocha i chwilę później stracił piłkę

31 min - gol dla Okocimskiego! Fatalna strata piłki Krajanowskiego w srodku pola na rzecz Kowalskiego, który dokładnie wyłozył piłkę Flisowi, a ten nie miał problemu z pokonaniem Szromnika! Popisowa akcja byłych arkowców...

34 min - dośrodkowanie z rzutu wolnego Kowalskiego było wkręcane w światło bramki i o włos minęło słupek bramki Arki!

39 min - ładne rozegranie rzutu wolnego przez żółto-niebieskich. Celny strzał z 20m oddał Tomasik, ale bez kłopotu piłkę złapał Mieczkowski.

42 min - znów ładna akcja Rzuchowskiego, który świetnie dostrzegł Kuklisa w polu karnym. Kuklis postawił na precyzję, a nie na siłę i tylko interwencja Kucharskiego uchroniła Okocimskiego przed stratą gola!

45 min - najladniejsza akcja Arki! W jej końcowej fazie Tomasik ładnie zagrał na głowę Rzuchowskiego, który w ostatniej chwili został wyprzedzony przez Wieczorka!

PRZERWA- to z pewnością nie było udane 45 minut żółto-niebieskich. Dużo niedokładności zaowocowało małą ilością składnych akcji i strzałów w kierunku bramki Okocimskiego. Także prosty błąd spowodował, że swoją jedyną akcję przeprowadzili zawodnicy z Brzeska i zdobył bramkę.

47 min - mocno naciskani w defensywie, najpierw Krajanowski, a chwilę później Kuklis. Na szczęście goście nie zdołali zagrozić naszej bramce.

49 min - pierwsza próba strzału Surdykowskiego w tym meczu. Nieudana niestety.

57 min - dobra centra Tomasika z rzutu wolnego z okolic narożnika boiska. Zagranie przeciął Jarzębowski, ale piłka poszybowała nad poprzeczką!

61 min - mamy debiut w zespole Arki! Na boisku melduje się Gałecki, który zmienia dobrze się spisującego Rzuchowskiego.

64 min - Surdykowski odebrał piłkę Kucharskiemu i oddał strzał z niemal zerowego kąta! Mieczkowski na rzut rożny!

65 min - gooooolll dla Arki! Po rzucie roznym piłka spada pod nogi Szwocha na 18 metrze, Mateusz trafia w słupek, a z dobitką zdążył da Silva!

68 min - goooolll, znowu da Silva! Tym razem Szoch dośrodkował, a Brazylijczyk głową wpakował piłkę do siatki!

71 min - Grzelak z rzutu wolnego z 18 metrów w mur

73 min - zbyt krótkie piąstkowanie Mieczkowskiego, a piłka spada na nogę Surdykowskiego! Strzał Janusza zatrzymuje jednak jeden z obrońców!

75 min - dobra akcja Kowalskiego przy linii końcowej i równie dobra interwencja Szromnika przy próbie dogrania przed bramkę

80 min - Kowalski z rzutu rożnego na bliższy słupek, gdzie do strzału głową doszedł Koman. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

82 min - uderzenie z okolic narożnika szesnastki Wojcieszyńskiego przeleciało metr nad bramką Szromnika

84 min - znów Wojcieszyński, tym razem z ponad 25 metrów, ale efekt identyczny jak przy poprzedniej próbie

86 min - Kowalski zacentrował niebezpiecznie w pole karne, a Gałecki uratował sytuację, wybijając piłkę na rzut rożny!

87 min - Zwoliński był bliski zdobycia pierwszego gola w barwach Arki! Oddał strzał z bardzo ostrego kąta i piłka minęła niestety nie tylko bramkarza Okocimskiego, ale też samą bramkę...

90 min - Surdykowski!! Piąty gol w piątym meczu napastnika Arki! I to jakiej urody! Grzelak wstrzelił piłkę w pole karne, a Surdykowski piętą pokonuje Mieczkowskiego!

KONIEC – Arka zdołała odwrócić losy tego meczu za sprawą dwóch trafień Brazylijczyka da Silvy, który w ten sposób został najskuteczniejszym obcokrajowcem w barwach Arki w historii. Do historii zapisał się też Surdykowski, który trafił do siatki rywala w piątym meczu z rzędu! Zwycięstwo gdynian jest jak najbardziej zasłużone i szkoda tylko żółtej kartki, która wyklucza udział w następnym spotkaniu Mateusza Szwocha.