10.05.2013

Nasi rywale w liczbach: Okocimski KS Brzesko

Żółto- niebiescy w Legnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, jednak nie zdołali zdobyć 3 punktów. Swoją serię jednak kontynuuje Janusz Surdykowski którzy strzelił w spotkaniu z Miedzią wyrównującą bramkę na wagę 1 punktu. Liczymy, że w kolejnym meczu, który odbędzie się w sobotę przy ulicy Olimpijskiej w Gdyni także trafi do bramki.

Tym razem przeciwnikiem Arki będzie Okocimski Brzesko. Zespół prowadzony przez Czesława Palika zdobył do tej pory 23 punkty w 27 spotkaniach i znajduje się w strefie spadkowej.

W przerwie zimowej w drużynie z Brzeska doszło do kilku zmian w kadrze. Z zespołu odeszli m.in. Łukasz Zaniewski, Idrissa Cisse, Robert Trznadel oraz Jan Vajda. W ich miejsce pozyskano m.in. Bartosza Flisa, Dawida Kucharskiego, Daniela Chyłę oraz Piotra Komana. W kwietniu natomiast nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, Krzysztofa Łętochę zastąpił Czesław Palik.

Bilans spotkań Okocimskiego KS Brzesko w sezonie 2012/2013: 4 zwycięstwa  – 11 remisów  –  12 porażek

U siebie: 0 zwycięstw – 8 remisów – 6 porażek

Na wyjeździe: 4 zwycięstwa – 3 remisy – 6 porażek

Zespół z Brzeska dużo lepiej spisuje się na wyjazdach. Na własnym stadionie Okocimski jeszcze nie wygrał, dorobek punktowy stanowi jedynie 8 remisów. Drużyna wspólnie ze Stomilem Olsztyn jest najczęściej remisującą ekipą w lidze, a na własnym boisku najczęściej remisującym zespołem. Wśród tych remisów znajduje się także podział punktów z Arką Gdynia. W 12 kolejce oba zespoły podzieliły się punktami po remisie 1:1. Bramkę dla żółto- niebieskich zdobył Marcus da Silva, natomiast gola dla gospodarzy Paweł Smółka. W spotkaniach wyjazdowych biało – zieloni zdobyli 15 punktów, 4 spotkania wygrywając i 3 remisując. Drużyna zdołała wygrać z Bogdanką Łęczna 2:1, GKS – em Katowice 2:1, Polonią Bytom 3:0 oraz GKS- em Tychy 1:0.

Nowy trener, którym został Czesław Palik, przejął drużynę 11 kwietnia. Rozpoczął swoją pracę od remisu z Flotą 2:2, a następnie wygrał na wyjeździe 3:0 z Polonią Bytom. Potem jednak zespół grał w kratkę, na własym boisku przegrał z Sandecją oraz Zawiszą by w międzyczasie wygrać na wyjeździe z GKS – em Tychy. Ostatnie dwa spotkania Okocimskiego to remisy z Miedzią Legnica 2:2 oraz 0:0 z Olimpią Grudziądz.

Bilans bramek: 26 strzelonych – 42  stracone

U siebie: 14 strzelonych – 24 straconych

Na wyjeździe: 12 strzelonych – 18 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 24                                     Bramki stracone z akcji: 39

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                     Bramki stracone z rzutów karnych: 2

Bramki zdobyte samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 1

Bramki strzelone w 1. połowie: 14                         Bramki stracone w 1. połowie: 18

Bramki strzelone w 2. połowie: 12                         Bramki stracone w 2. połowie: 24

Bilans bramkowy zespołu z Brzeska jest ujemny. Ilość bramek straconych stawia ten zespół wśród najsłabszych w lidze, chociaż właśnie bramki zdobyte i stracone na wyjeździe poprawiają nieco ten wizerunek.  Zdobyte bramki na własnym stadionie przełożyły się jedynie na 8 remisów, co jest głównym powodem słabego miejsca Okocimskiego. Zespół zdobył i stracił po dwie bramki z rzutów karnych. Jedna bramka została stracona po golu samobójczym. Więcej bramek strzelonych padło w pierwszych połowach, natomiast bramek straconych w drugich częściach gry.

8

Pod względem czasów bramek strzelanych najwięcej bramek Okocimski zdobył w pierwszych minutach spotkań - 9 goli. Natomiast najmniej, bo tylko 1 bramkę w drugim kwadransie pierwszej połowy. Najwięcej bramek straconych padło w końcówkach pierwszych połów – 11 goli, oraz w początkowych minutach drugich części – 10 bramek. Natomiast najmniej straconych goli padło w pierwszych minutach spotkań – 3 bramki.

Statystyki zawodników:

Mateusz Wawryka – 2194 minut (25 spotkań),

Wojciech Wojcieszyński - 1793 minut (25 spotkań),

Dawid Mieczkowski - 1620 minut (18 spotkań).